How to Smoke Delicious Salted Caramel Apples

Jak lahodně kouřit Slaná karamelová jablka

Posted on: January 17, 2023Pád je téměř na nás. Jablka brzy bude hojně plná a vy byste měli být punčocha na recepty. Pokud jste nikdy neslali jablka karamel, je čas se naučit, jak udělat tento klasický dezert.

Podzim je téměř za námi. Jablek bude brzy dostatek a vy byste si měli dělat zásoby receptů. Pokud jste nikdy nedělali slaná karamelová jablka, je čas naučit se dělat tento klasický dezert. Připojte se k nám, když prozkoumáme, jak získat karamel s dokonalou chutí, který je ideální pro polevu jablečných dezertů. Toto jídlo vyžaduje jen několik ingrediencí a používá základní techniky, takže je ideální jak pro zkušené kuchaře, tak pro začátečníky.

Vyberte si svá jablka

Prvním krokem k výrobě lahodného dezertu je výběr těch nejlepších jablek. Udit lze mnoho druhů jablek, ale jablka Granny Smith jsou pro uzení nejlepší. Jejich kyselá a křupavá povaha je přesně to, co potřebujeme k vyvážení sladkosti, kterou přidáme později.

Můžete zkusit i jiná jablka. Pro sladší jablko použijte Honeycrisp jablka. Pamatujte, že jablka budou po zkaramelizaci chutnat jinak. V tomto případě mohou být naše jablka sladší a měkčí, ale zachovávají si trochu své křupavosti.

Protože chceme tu nejlepší chuť, kterou můžeme získat, zůstaňme u Granny Smith. Před přípravou udírny očistěte jablka, aby byla připravena k uzení. Jablka omyjeme a osušíme papírovou utěrkou. Poklepejte je, abyste odstranili veškeré nečistoty. Jablka zbavte jádřinců a nakrájejte je na kousky, asi 1 palec. To jim usnadní absorbovat maximum kouře.

Připravte kuřáka

Prvním krokem je výběr dřeva, které budete k uzení používat. Každý Bisquette přichází s vlastní jedinečnou chutí, takže vybírejte dobře. Pokud právě začínáte, zkuste použít tvrdé dřevo, jako je bílý ořech, dub nebo olše. Tato dřeva mají tendenci propůjčovat komplexnější chuť než jemnější kouřová dřeva, jako jsou jablka, pekanové ořechy, třešně atd. Ale časem možná zjistíte, že ve svých receptech dáváte přednost použití jemnějších dřevin, jako je jablko, hruška a švestka.

Předehřejte udírnu na 225 °F (107 °C). Dále vložte plátky jablek do udírny. Udit je hodinu nebo dokud nebudou měkké. Nechcete, aby se zhroutily, takže je pozorně sledujte.

Udělejte karamelovou omáčku

K přípravě karamelové omáčky budete potřebovat cukr, vodu, kukuřičný sirup a smetanu. Smíchejte cukr, vodu a kukuřičný sirup v hrnci a vařte směs, dokud nedosáhne tmavě jantarové barvy. Směs neustále mícháme, dokud se cukr úplně nerozpustí. Přidejte smetanu a směs důkladně promíchejte.

Pokud chcete ještě lahodnější konečný produkt, použijte ve svém receptu med. Budete potřebovat jablka, med, máslo, hnědý cukr, sůl a skořici. Proces vaření je jednoduchý: rozpustíme máslo a med a přidáme hnědý cukr a sůl.

Další krok platí pro oba recepty. Směs nalijte do hrnce a vařte při nízké teplotě. Trouba je k tomu nejlepší, protože má široký rozsah teplot. Snažte se udržovat troubu těsně pod 200 °F nebo 100 °C. Troubu nevypínejte.

Také je důležité, aby med karamelizoval po delší dobu než jiné druhy cukru. Pokud zkrátíte čas, cukry nezkaramelizují úplně. Plánujte to nechat v troubě alespoň 1 hodinu nebo až 2 hodiny. To zajistí, že cukry zcela zkaramelizují. Pokud to necháte příliš dlouho, můžete skončit s velmi tmavým sirupem. Čím déle budete vařit, sirup bude také o něco méně slaný. Klidně si upravte množství soli v receptu, nebo jen přidejte o špetku více.

Udělejte z jablek mazlavou

Jablka budou hotová, než bude hotová omáčka. Vyndejte je z udírny a nechte alespoň hodinu vychladit v lednici. To jim pomůže zachovat čerstvost.

Jakmile je omáčka hotová, je čas zdobit jablka. Do každého klínku zatlačte hůlkou a ponořte do karamelové omáčky. Než jablko opatrně položíte na nepřilnavé podložky, ujistěte se, že jsou v omáčce pokryty všechny strany. Nechcete, aby byla omáčka příliš hustá, takže pracujte rychle.

Karamelová jablka zakryjte a nechte je několik minut odpočívat na lince. Měly by být hotové za 15–20 minut. Pro urychlení procesu je můžete umístit i do lednice. Po ztuhnutí karamelu na jablku můžete do jablka vtlačit libovolné polevy. Před podáváním je nechte ještě jednu hodinu odpočívat při pokojové teplotě. Konečný produkt by měl být dostatečně lahodný, aby zapůsobil!

Jak skladovat jablka

Pokud vám z nějakého důvodu zůstanou zbytky jablek, uložte je do lednice. Ještě týden nebo dva by měly být dobré.

Máte zájem dozvědět se více o uzených dezertech? Podívejte se na níže uvedené recepty:
Uzené hrušky s mascarpone sýr recept
Recept na uzené jahody a rebarbory
Recept na uzený jablečný koláč

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.