How to Make Burnt Ends Delicious

Jak vyrobit Spálené konce Lahodné

Posted on: January 17, 2023Jste-li nadšenec na grilování, o spálených koncích již nemáte žádné pochybnosti. Pro ty, kteří nemají, spálené konce jsou nejchutnější věci, které můžete dostat na tuto planetu. Když lidé říkají spálené konce jsou nejlepší část uzených hrudek, oni vědí, o čem mluví.

Pokud jste nadšenci do grilování, nepochybně jste slyšeli o spálených koncích. Pro ty, kteří ne, jsou spálené konce to nejchutnější, co můžete na této planetě dostat. Když lidé říkají, že spálené konce jsou nejlepší součástí uzeného hrudníku, vědí, o čem mluví. Když naříznete hruď a najdete místo, kde maso začalo být šťavnaté a chutné, našli jste spálené konce. Ale jak je děláte?

Návod na výrobu spálených konečků krok za krokem

Klíčem k dosažení dokonalých spálených konečků je výběr nejlepšího hrudníku. K tomu potřebujeme projít anatomií hrudního koše.

Anatomie hrudníku

Hrudník je odřezek masa z hrudníku nebo spodní části prsou krávy. Je to tvrdý řez, ale je plný chuti. Hrudník je typicky válcový. Část, kde se nachází, se nazývá žehlička. Spálené konce jsou obvykle vyrobeny z bodového řezu hrudníku, který si možná nebudete moci koupit sami. Proto první věc, kterou musíte udělat, je oddělit plochý a špičatý zářez hrudníku. Viz článek Jak nakrájet hruď jak to udělat jako profík!

Potřebujete k tomu dobrý řeznický špalek nebo prkénko. Položte hruď pevně na špalek a odstraňte přebytečný tuk. To vám pomůže zjistit, kde se oba svaly spojují. Jakmile je oddělíte, můžete si vybrat, zda chcete byt ponechat nebo ho kouřit vedle hrotu.


Pomalu uzené hrudí spálené konce grilování s boky

Vykuřte hruď

Je čas začít kouřit! Než začnete dělat spáleniny, nemusíte nutně udit celý kus masa. Odborníci však tvrdí, že to pomáhá s něžností a udržuje kůru, o které si povíme později, příliš silnou.

Nejlepší způsob, jak udit hovězí hruď, je nízký a pomalý. Předehřejte udírnu na 225 °F (107 °C). Pamatujte, dřevo Bikety si vyberete, ovlivní chuť vašich spálených konečků, takže musíte vybírat moudře. Dub je dobrá volba, pokud tuto pochoutku děláte poprvé. Můžete také vyzkoušet mesquite nebo bílý ořech Bisquettes.

Dalším krokem je koření. Postačí lehká sůl a pepř. Jakmile zakryjete všechny strany, položte hrudí na udírny a zavřete dvířka. Hrudník je tvrdý řez, takže byste měli být připraveni čekat. Maso uďte po dobu 8–24 hodin pro maximální kouř a křehkost.


Pomalu uzené hrudí spálené konce grilování s boky

Kůra – nejlepší vlastnost spálených konců

Kůra spálených konců je nejlepší vlastností tohoto pokrmu. Je křupavá a plná chuti a dodává skvělý kontrast k jemnému masu uvnitř. Kůra je rozhodně hvězdou show! Kvalitní kůra z konce stojanu neopadává – je to pevný kus, který stále skvěle voní a chutná.

Chcete-li získat dokonalou kůru, zabalte hruď po 6 hodinách dvěma listy řeznického papíru. Cílem je snížit množství tepla, které z masa uniká, ale také je potřeba zajistit dostatečnou oporu, aby se maso mohlo obalit řeznickým papírem. Papír nechá vytéct šťávu z masa a můžete ještě dosolit a opepřit. Maso necháme ještě 2 hodiny odležet pod pokrývkou v udírně. Hotový výrobek by měl vypadat lahodně a vlhký, ale také s pěknou kůrkou navenek.

Nezapomeňte si ponechat své teploměr na maso v blízkosti sledovat průběh. Hrudník se považuje za hotový, když se jeho vnitřní teplota drží mezi 195–205 °F (91–96 °C). Ujistěte se, že jste umístili sondu mezi kost a tuk, abyste získali správný údaj.

Jakmile skončíte s uzením hrudí, nechte je odpočívat alespoň hodinu. Maso a tuk se tak spojí. Jak se maso chladí, tuk začne tuhnout a tuhnout, a to je přesně to, co chcete. Později bude snazší trhat a kousky budou extra křupavé a chutné.

Připravte spálené konce

Po 1 hodině odpočívání sejmeme maso z řeznického papíru a nakrájíme proti vláknu. Nakrájejte ho na malé kousky o velikosti 1/2 palce až 1 palec. To jsou vaše spálené konce. Nyní uduste spálené konce v mazlavé omáčce. Hustá omáčka může být směsí rajčat a worcesteru, nebo to může být hovězí omáčka nebo barbecue omáčka.

Vložte spálené konce do odkryté pánve a vložte ji zpět do udírny, abyste dokončili. Spálené konce nechte v udírně alespoň hodinu odpočívat, aby nasály sladkost. Budete vědět, že jsou připraveni sloužit, až budou bublinkové a mazlavé. Nyní se ponořte a užijte si výsledky své tvrdé kuřácké práce!

Podívejte se na několik článků o uzeném hrudníku:
Jak kouřit hruď a tipy Pro hruď
5 Nejlepších Druhů Dřeva Na Uzení Hrudníku
Terminologie hrudí a vaření pro uzení jídla

Chcete se dozvědět více o uzení potravin?

Podívejte se na naši bezplatnou e-knihu, kde se dozvíte vše, co potřebujete o typech dřeva k uzení, jak spárovat každý druh s vašimi recepty a další!

>> Stáhnout e-knihu zdarma >>

Ať už se rozhodnete koupit kterýkoli kuřák, nejprve si udělejte průzkum, abyste přesně věděli, co od něj očekávat. Další skvělé nápady najdete v našich článcích na našem webu Food Smoking Blog pro další tipy a triky.