How to Butterfly and Spatchcock a Chicken

Jak Motýl a Spatchcock kuře

Posted on: January 16, 2023Možná jste přišli přes slova motýla kuřete nebo kuřete kuřete v různých receptech a přemýšleli o tom, co mají opravdu znamenat nebo jaký je rozdíl mezi dvěma. Pravda je taková, že ty možná nejsi jediná.

Možná jste se v různých receptech setkali s termíny motýlí kuře nebo kuře se špítem a zajímalo vás, co vlastně znamenají nebo jaký je mezi nimi rozdíl. Pravdou je, že možná nejste jediný. Pravděpodobně existují další lidé, kteří neznají rozdíl mezi těmito dvěma. Překvapivým faktem je, že procesy jsou mnohem přímočařejší, než znějí názvy. No, to by se už nemělo bát. Podělíme se s vámi o to, co vlastně znamenají a jak je efektivně provádět.

Nakrájet kuře jednoduše znamená rozříznout vykostěné kuřecí prso vodorovně téměř do tří čtvrtin cesty a pak je otevřít jako knihu. Na druhé straně, spachcocking kuřete se týká rozříznutí kuřecího hřbetu podélně podél páteře a následného zploštění tlakem na hrudník. Spatchcocking kuře je snazší než motýlek a vyžaduje k tomu pouze nůžky na drůbež.

Motýlí kuře

Motýlí kuře je proces krájení vykostěného kuřete při přípravě prsních filé, aby bylo snadné vařit. Kuřecí prsní filety se obvykle liší velikostí, což může ovlivnit proces vaření. Při práci s většími filety je to obvykle problém. Větší filé vyžadují delší dobu vaření, což může vést k převaření jiných částí, a proto je potřeba kuře krájet.

Jak na motýlí kuře

Motýlí kuře je snadný proces, který můžete provádět doma. Vyžaduje to pouze nůžky nebo nůž a pevný úchop.

Na motýlí kuřecí filety:

  • Kuřecí prsa položte na čistý a rovný povrch, nejlépe prkénko.
  • Držte kuře pevně a nožem proveďte tříčtvrteční řez vodorovně přes kuřecí řízek. Ujistěte se, že se neproříznete, protože nechcete skončit se dvěma kusy.
  • Otevřete kuřecí řízek nakrájený na ¾ a vytvořte knihu ve tvaru nebo tvaru, který připomíná motýla.
  • Můžete se také rozhodnout, že použijete hadřík k uchopení řízku z motýlího kuřecího řízku pro rovnoměrnou tloušťku.

Na prkénku si můžete vybrat marinování kuřete podle receptu. Vaše motýlí kuře pak bude připraveno na udírnu nebo pánev a budete mít jistotu, že budete mít maso rovnoměrně propečené.

Motýlí kuře je ideální pro rychlé jídlo, grilování nebo snadný recept na smažení na pánvi.

Spatchcocked kuře

Spatchcock kuře jednoduše znamená zbavit se páteře a umožnit snadné otevření a zploštění. Zůstane vám tak jediná vrstva, která se snadno vaří.

Kuře byste napálili z různých důvodů, z nichž některé zahrnují:

  • Rovnoměrné koření – Spatchcocked kuře je jedním z nejjednodušších kuřecích kusů na koření. Můžete snadno rozetřít nebo aplikovat své oblíbené koření bez velkého plýtvání. Rovný povrch znamená, že paličky a stehna jsou na stejné úrovni a jsou snadno přístupné.
  • Pro křupavou kůži – Otevřením kuřete odkryjete veškerou jeho kůži směrem nahoru, což bude při vaření lahodné a křupavé.
  • Jednotné vaření – Všichni chceme křehké, hladké, dobře propečené a lahodné kuře. Spatchcocking zploští celý kus masa, což umožňuje rovnoměrné vaření. Ušetříte si tak spoustu času, který byste strávili čekáním na vaření stehen.
  • Na uzení – Spatchcocked kuře je také ideální pro grilovače. Zploštělý kus poskytuje mnohem větší kontrolu nad vařením a také zrychluje dobu vaření. Kuře se špínou také zabírá méně místa na udírně.
  • Servírování – Spatchcocking vám pomůže natrhat kuře, což usnadňuje jeho zvedání při podávání. Je také snadné jej nakrájet na kousky pomocí prkénka, což usnadňuje podávání.

Jak upéct kuře

První krok spočívá v otočení kuřete dnem vzhůru tak, aby prsa byla na povrchu prkénka zády k vám.

Nakrájejte kuře podél páteře přes žebra. Budete muset vyvinout trochu síly, abyste to udělali, zejména podél žeber. Řez by měl být mírně vedle páteře a ne přímo podél páteře.

Pokud používáte nůžky, ujistěte se, že stříháte pomocí částí čepele blízko místa, kde jsou sešity, a stříháte přes páteř.

Otočte nakrájené kuře a rukama trochu zatlačte na hrudní kost, dokud se neotevře. Doporučujeme použít dlaň k zatlačení na kuře a zastavit, když uslyšíte křupnutí. Ujistěte se, že stehna a prsa leží na stejné úrovni.

Můžete si vybrat, zda chcete kuře marinovat nebo přenést přímo do hrnce nebo udírny. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.