How To Make Grilling Healthier And Tastier

Jak učinit Mřížkování Zdravější a chuťovější

Posted on: January 13, 2023Zvuk steaku skřípání na grilu může způsobit hlad každého. Ve skutečnosti grilované jídlo má samostatnou základnu fanoušků, která se každým rokem zvyšuje.

Zvuk prskajícího steaku na grilu může vyhladovět každého. Ve skutečnosti má grilovaná jídla samostatnou základnu fanoušků, která se každým rokem zvyšuje. Grilování dodává masu, rybám a drůbeži jedinečnou kouřovou chuť. Proces je také jednoduchý, protože vyžaduje méně pozornosti ve srovnání s vařením na sporáku. Grilování má však i své nevýhody. Zde budeme diskutovat o nevýhodách grilování a způsobech, jak se jim vyhnout.

Zde je to, co věda říká o nevýhodách grilování

PAH: Při grilování tuk z masa odkapává na dřevěné uhlí a tvoří polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH). Výzkum ukazuje, že PAH je toxická chemikálie, která je považována za karcinogen. Může vést k rakovině tlustého střeva a konečníku.

HCA: Když se maso griluje, vytváří zuhelnatělou vnější vrstvu, která obsahuje heterocyklické aminy (HCA). Pokud je maso propečené do úplného propečení, může vnitřní část obsahovat také HCA. Heterocyklický amin je uveden jako karcinogen a má se za to, že způsobuje rakovinu slinivky. To je důvod, proč lidé, kteří preferují svůj steak lehce syrový nebo středně propečený, jsou méně náchylní k rakovině než ti, kteří preferují dobře propečený steak.

Riziko vysokého krevního tlaku: Marinády na steaky často obsahují velké množství cukru a soli, což může vést ke zdravotním rizikům, jako je vysoký krevní tlak a cukrovka.

Zvyšuje zánět: Když se steak griluje při vysoké teplotě, vytváří vedlejší produkt nazývaný konečný produkt pokročilé glykace (AGEs). Jak se jídlo griluje, hladina AGE se násobí, což vede ke zvýšenému zánětu.

Nebezpečí pro životní prostředí: Grilování zvyšuje uhlíkovou stopu, protože proces zahrnuje spalování dřevěného uhlí. Zanechává také zbytkový popel, který dále znečišťuje životní prostředí. Živý gril vydává určité toxické výpary, které mohou být škodlivé pro lidské tělo. Proto je lepší grilovat jídlo na otevřených místech nebo alespoň na místě s dobrou ventilací.

Způsoby, jak minimalizovat nevýhody grilování

Věda o jídle je komplexní, jak všichni víme. S výzkumem, který byl proveden s cílem najít nevýhody grilování, provedli vědci v oblasti potravin také studie o minimalizaci jejich škodlivých účinků. Zde jsou tři oblíbené způsoby.

1. Přírodní marináda: Marináda vyrobená ze syrového česneku a kurkumy může snížit tvorbu škodlivých chemikálií v grilovaném steaku.

2. Přírodní antioxidanty: Rozmarýn, cibule, med atd. mají přirozené antioxidační vlastnosti, které mohou blokovat škodlivé chemikálie.

3. Plynové grily: Většina toxických chemikálií se vyrábí z grilů na dřevěné uhlí. V důsledku toho může být plynový gril bezpečnější volbou, protože k výrobě tepla není potřeba žádné dřevěné uhlí.

I když se zdá, že všechny tyto způsoby minimalizují škodlivé účinky grilovaného jídla, neslibují úplné odstranění zdravotního rizika.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.