How To Properly Season Brisket Like A Pro

Jak Správně sezónní hruď Jako profík

Posted on: January 17, 2023Brisket je všeobecně oblíbený kus masa mezi milovníky uzeného jídla. Není nic lepšího, než kousnout kus jemné, šťavnaté, chutné brisket, který byl uzený více než dvanáct hodin. Díky tomuto dlouhodobému kouření tento kus steaku absorbuje intenzivní kouřové chuti.

Hrudník je mezi milovníky uzených všeobecně oblíbený kus masa. Není nic jako kousnout kus křehkého, šťavnatého a voňavého hrudí, který byl uzený déle než 12 hodin. Díky dlouhodobému uzení tento kousek steaku absorbuje intenzivní kouřové chutě. Další věc, která dodává tomuto řezu lahodnou chuť, je koření. Stejně jako proces uzení je koření hrudí záležitostí přes noc a vyžaduje určitou dovednost. To je důvod, proč vždy narazíte na články online, které podrobně popisují, jak kořenit hruď, spíše než co si na ni dát.

Tato příručka má za cíl pomoci každému začátečníkovi v uzení jídla na první pokus vytáhnout dokonale uzené prskající hruď. Podělíme se o několik neomylných tipů nejen na koření hrudí, ale také na jednoduchý recept, díky kterému bude uzení hrudí hračkou. Takže pokračujte ve čtení.

Tipy, jak kouřit hruď jako profík

Rozdělili jsme proces do malých kroků, aby byl snadno srozumitelný pro začátečníky v kouření. Tady jsme.

1. Výběr masa: nikdy se nespokojte s ničím menším než s čerstvým syrovým hrudí. Mělo by mít dobré mramorování, aby absorbovalo maximální chuť během kořenění a uzení.

2. Odstraňte přebytečný tuk: To odhalí jasně červenou barvu hrudníku, díky čemuž je maso stejně přitažlivé na vzhled i chuť.

3. Suché tření: To je důležitý krok ke zvýraznění chuti. Můžete použít jakýkoli prostředek dostupný na trhu nebo jednoduše namazat hrudí směsí soli, pepře a česnekového prášku. Můžete také postupovat podle níže uvedeného receptu.

Máte zájem o další informace o masových potěrech? Nehledejte nic jiného než naše články na:
3 domácí pomazánky, které posunou vaše uzené kuře na další úroveň
Slavné typy tření ve spojení s vynikajícími recepty
Co je to Rub, proč a jak to udělat?

4. Chladit: Ochucené prsíčko necháme uležet v lednici nebo chladničce alespoň 6 hodin. To pomůže koření vstřebat a získat extra chuť uvnitř a nejen na vnější kůře.

5. Umístění na mřížku: Pokud vaše udírna generuje teplo zespodu, je lepší ji umístit na mřížku masem dolů a tukem nahoru. Jakmile se tuk začne rozpouštět a vylučovat šťávu, tekutina bude během procesu uzení prosakovat do hrudního koše a udržuje ho vlhké a jemné.

6. Balení: Pokud budete udit hrudí za kratší dobu, obtočte hrudí do tří čtvrtin alobalem, aby se maso nevysušilo. Pokud ale máte na uzení hrudí alespoň 12 hodin, pak je vařte bez obalu.

Zde bude konečný výsledek překážet, zabalená hruď bude mít více vlhkosti a ne tak křupavou kůru. Zatímco ten nezabalený uvolní zevnitř více vlhkosti, ale kořenící kůra zůstane neporušená.

7. Teplota je klíčová: Uvnitř udírny musíte udržovat stálé teplo. Pokud používáte ofsetovou udírna, může být obtížné měřit teplo generované dřevěnými poleny nebo štěpkami. To však nebude problém s moderním elektrickým udírnou potravin, jako je Bradley Smoker. Bradley Smoker má digitální konzolu, která vám umožní přednastavit dobu a teplotu vaření. Když se Bradley Smoker používá s Bradley Bisquettes, váš udírna udí vaše maso tak, jak chcete. Bradley Bisquettes jsou stlačené dřevěné štěpky, které hoří přesný čas a vytvářejí aromatický a čistý kouř, který ochucuje maso bez nepříjemné chuti popela, protože před tímto okamžikem uhasí.

8. Kontrola propečenosti: Použijte a teploměr na maso zkontrolujte, zda hrudí dosáhlo požadované propečení. Po uvaření hrudí vyndejte z udírny a před krájením a podáváním nechte odpočinout.

Recept na koření hrudí

Tento recept obsahuje jednoduché ingredience, které jsou běžně dostupné v každé kuchyni. I když s uzením jídla začínáte, bude snadné tento recept vytáhnout.

Ingredience:

  • Černý pepř
  • Granulovaný česnek
  • Granulovaná cibule
  • Fajita koření
  • Citrusová bylina rub

Metoda:

1. Začněte tím, že na pánev položíte rošt.

2. Jemně položte hrudí na rošt.

3. Povrch a boky potřete solí.

4. Nyní smíchejte zbývající ingredience a potřete jimi vrch a všechny strany prsou.

5. Otočte hrudník a opakujte totéž na druhé straně. Nezapomeňte nejprve nanést vrstvu soli a poté vrstvu suchého tření.

6. Přikryjte a nechte přes noc v chladničce.

7. Asi půl hodiny před uzením hrudí vyjměte a nechte odpočinout na pultu, aby se trochu prohřály. Na dně pánve si všimnete nějaké tekutiny, a to je naprosto v pořádku.

Zatímco se věří, že mokré solení přináší úžasné výsledky, suché solení přináší chutnější výsledky, můžete to sami vyzkoušet a poděkovat nám později. I když máte naprostou svobodu vybrat si koření z obchodu k ochucení hrudníku, vyrobit si doma takové, které dokonale vyhovuje vašim chuťovým pohárkům, je jiný druh zážitku.

Tím jsme se dostali na konec tohoto článku o koření hovězího hrudníku jako profík. Doufáme, že vám tyto Bradleyho tipy a triky o uzení jídla a koření hrudí pomohly. Takže až se příště rozhodnete uspořádat grilování doma, překvapte své přátele a rodinu dokonale uzeným, prskajícím a šťavnatým hrudí.

Zajímají vás další články o koření? Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde:
Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?
Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin
Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.