How To Avoid Overdone Smoked Ribs

Jak se vyhnout Přetížení Uzené žebra

Posted on: January 13, 2023Jedno je jisté o žebrech a vepřové: Pokud je převaříte, stanou se suchými a těžkými. Je zde něco velmi důležitého pro učení se zde použité metody vaření "nízké a pomalé".

Jedna věc je u žebírek a vepřového masa jistá: Pokud je převaříte, stanou se suchými a tvrdými. S metodou „nízkého a pomalého“ vaření, která se zde používá, je třeba se naučit něco velmi důležitého. Jídlo je hotové, když je hotové. Abychom nebyli vyhýbaví, ale z velké části nelze soudit pouze podle doby vaření. Skutečným měřítkem, které má smysl, je vnitřní teplota. Obvykle je třeba vařit žebra, dokud nedosáhnou vnitřní teploty někde kolem 185 F (85 C).

Získejte dobrý teploměr

Co to tedy znamená? Za prvé, mnoho lidí přísahá na své teploměry a mnozí je upřednostňují Digitální teploměr Bradley . Náš teploměr má pouze jednu sondu. Takže byste současně změřili skříň nebo jídlo.

Digitální teploměr pro kuřáky Bradley je dokonalým doplňkem k jakémukoli z našich kuřáků Bradley a odstraňuje dohady při pečení a uzení a pokaždé je perfektní. Kompaktní programovatelná jednotka napájená baterií (1 AA) vám umožňuje vybrat druh masa – vepřové, telecí, hovězí, jehněčí, kuřecí nebo krůtí – vaše preference pro pečení (rare, medium nebo well done), stejně jako přesné teplota masa, načasovaná k dokonalosti.

Pokud nemáte dobrý teploměr, může to být první věc, která se dostane na váš seznam přání. Některým lidem se stejně dobře daří i bez něj, ale to obvykle vyžaduje mnohem více praxe. Za druhé, 200 F (93 C) je dobrá cílová teplota pro skříň.

Vždy mějte dvířka zavřená

Za třetí, pokud po 5 až 6 hodinách vypadají vaše žebra stále mastná, existují dvě možné příčiny. Z jakéhokoli důvodu nejsou tak uvařené, jak by měly být, a dva: koukal jsi! Vážně, jednu věc se musíte naučit s Bradley je nechat dvířka zavřená a nechat kuřáka dělat svou věc. Pokud jste dvířka otevřeli více než jednou, počítejte s tím, že budete muset pokaždé přidat 15-30 minut, abyste kompenzovali ztracené teplo. Lidé v tomto kuřákovi noví, kteří nevěří svému teploměru ani instinktům, mají tendenci hodně otevírat dvířka a doba jejich vaření se výrazně prodlužuje.

Za čtvrté, když začnete, zkontrolujte stav udírny a masa. Obvykle doporučujeme před vložením masa jednu hodinu předehřát pro udírnu. Když se připravujeme na spuštění předehřívání, obvykle maso vytáhneme z lednice, aby se hodinu odleželo. Díky tomu se mírně zahřeje. Když to dáte do skříně, musíte být poměrně rychlí. Malé nebo žádné předehřátí, čerstvé maso z lednice a hodně šťouchání se do začátku bude mít za následek velmi dlouhou dobu spouštění, než se věci uvaří.

Pokud se i po provedení všech těchto opatření stále obáváte, že vyschnou, můžete levnou tučnou slaninu položit ve vrstvě na nejvyšší rošt a ta žebírka při pečení „podloží“. Nezapomeňte se podívat na Blog Bradley Smoker pro více osvěžujících tipů a triků na uzení jídla po celý rok pro začínající mistry pitů!