How To Break Down A Whole Chicken

Jak rozbít A Celé kuře

Posted on: January 17, 2023Když přijde na vaření, proč je rozložení kuřete – oddělení nohou, stehna, prsa a křídel od jatečně upraveného těla – tak důležité? Je to kvůli chuti.

Když přijde na vaření, proč je bourání kuřete – oddělování stehen, stehen, prsou a křídel od jatečně upraveného těla – tak důležité? Je to kvůli chuti.

Rozbití celého ptáka vám umožní vařit se všemi částmi kuřete, nikoli pouze s jednou. Navíc je to perfektní kuře jako jídlo z jednoho hrnce.

V tomto článku se dozvíte, jak rozložit celé kuře a pochopíte, proč je důležité ho rozložit. Dozvíte se také, jaké nástroje můžete potřebovat a jak to udělat ručně nebo nožem pro ty, kteří přísahají na tuto metodu.

Nejprve se podívejme na to, co budete potřebovat, abyste mohli začít.

Výběr správného kuřete

Výběr toho nejlepšího kuřete je první věc, kterou musíte udělat. Pozorně si prohlédněte různé štítky na kuřatech různých značek a vyberte si tu, které důvěřujete.

Pokud chcete nejlepší chuť, jděte na odrůdu z volného chovu. Obecně chutnají lépe, ale možná si za ně budete muset připlatit.

I když plánujete kuře hned vařit, kupte si takové, které je v obalu dobře uzavřené. Vakuově uzavřené maso také déle vydrží ve vaší lednici.

Nástroje, které budete potřebovat k rozbití celého kuřete:

K rozbití kuřete nepotřebujete luxusní vybavení. Je to jednoduchý proces, který vyžaduje maximálně tři nástroje:

  1. Prkénko – Pořiďte si pevné prkénko a zajistěte jej mokrým ručníkem.
  2. Ostrý kuchařský nůž které snadno proříznou maso a kosti.
  3. Kuchyňské nůžky – používejte je pouze, pokud můžete. S dobrým nožem to celé zvládnete.

Nastavte si na kuchyňské lince čistý pracovní prostor a začněte rozbíjet kuře. Nezapomeňte být vždy opatrní při manipulaci se syrovým kuřecím masem. Důkladně si umyjte ruce a všechny nástroje mýdlem a horkou vodou a vyhněte se kontaktu se syrovou kuřecí šťávou.

Kroky

Odstraňte droby, konce křídel a lichoběžníkové kosti

Rukama vytáhněte droby – srdce, játra a krk – z vnitřku kuřete a vyhoďte, pokud je nebudete používat. Drobky si také můžete vyhradit pro jiné použití, například přípravu omáčky nebo přidání do receptu na nádivku.

Dalším krokem je oříznutí konců křídel a odstranění lichoběžníku. Konce křídel musíte zastřihnout, protože jsou tuhé a málo chutné. Odstraňte lichoběžník, protože může být obtížné jíst.

Jednou rukou držte kuře a druhou uchopte konec křídel, abyste konce křídel ořízli. Opatrně ohněte konec křídla zpět, dokud nevyskočí z objímky, kde jej můžete odříznout ostrým kuchyňským nožem nebo nůžkami.

K vyjmutí lichoběžníkové kosti zabodněte prsty mezi maso a tam, kde kost vyčnívá z vnitřku kuřete. Maso oddělujte, dokud nevyskočí kost. Poté můžete kost vyhodit.

Kuře rozčtvrtíme

Nejprve rozdělte kuře na čtyři čtvrtiny:

1.) Ohněte křídlo každého prsu, dokud nezaklapne, a poté je prořízněte, abyste je oddělili. Odlomte a vyhoďte křídlo v prvním spoji.

2.) Ohněte obě nohy dozadu, dokud nezaklapnou. Prořízněte, abyste je úplně oddělili od kuřete.

3.) Oddělte páteř a prsa. Chcete-li to provést, držte kuře tak, aby páteř směřovala nahoru. Ostrým nožem nebo nůžkami ořízněte obě strany páteře a poté ji zcela odstraňte.

4.) Odstraňte prso. Umístěte kuře kůží směrem k prkénku. Začněte na jednom konci a řežte podél hrudní kosti, abyste odstranili prsa k ní připojená.

Nyní, když jste kuře rozdělili na čtyři čtvrtiny, je čas stáhnout kuře z kůže nebo ne. Někdo to raději nechá zapnutý, ale jiní to nenávidí. Pokud patříte do druhé skupiny, je odstranění kůže jednoduché. Jednoduše jej držte na jednom konci a stáhněte.

Rozdělte čtvrtiny

Kuře můžete dále rozdělovat na jednotlivé kousky.

Pro nohy a stehna: Prořízněte kloub, kde se stehna a paličky setkávají, a rozdělte na dva kusy.

Pro křídla: Každé křídlo rozřízněte na polovinu v místě, kde se stýkají.

Pro prsa: Každé prso rozřízněte napůl tak, že budete vodorovně prořezávat středem, ne úplně.

Kuře můžete buď uvařit hned, nebo ho zmrazit pro pozdější použití.

Při mrazení položte syrové kuře na plech v jedné vrstvě a zmrazte, dokud neztuhne. Poté vložte zmrazené kuře do mrazicích sáčků pro velké zatížení. Každý sáček označte štítkem a datem pro snadnou orientaci v budoucnu.

Nyní, když víte, jak rozbít kuře, jděte do toho a vyzkoušejte to! Budete překvapeni, jak snadné to je a jak chutná jídla můžete vytvořit z vlastního domácího kuřete. Veselé vaření!

Podívejte se na několik dalších článků o kuře:
Jak udělat kuře z motýla a spatchcocka
Jak zajistit, aby bylo vaše kuře vařené

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.