How to Add Moisture Before and During Food Smoking

Jak přidat Vlhkost Před a během kouření jídla

Posted on: January 16, 2023Servírování šťavnatého a šťavnatého steaku je umění, které milovníci grilování umírají. Je to umění, protože k dosažení dokonalosti vyžaduje trpělivost, dovednosti a zkušenosti. Zatímco pitmasters si svá tajemství drží na srdci, podařilo se nám některá pro vás dekódovat. Zde jsou některé z nejosvědčenějších triků, jak steaky udit k dokonalosti, aniž by se vysušily.

Servírování šťavnatého a šťavnatého steaku je umění, které milovníci grilování umírají. Je to umění, protože k dosažení dokonalosti vyžaduje trpělivost, dovednosti a zkušenosti. Zatímco pitmasters si svá tajemství drží na srdci, podařilo se nám některá pro vás dekódovat. Zde jsou některé z nejosvědčenějších triků, jak steaky udit k dokonalosti, aniž by se vysušily.

Budeme sdílet celý proces změkčování masa před a během uzení, ale prosím, udělejte to krok za krokem. Takže bez dalších řečí začneme.

Výběr správného kusu masa

Věřte nebo ne, vždy to začíná masem. Kus čerstvého syrového masa má větší potenciál absorbovat vlhkost a uchovat ji při uzení. Zde jsou 4 způsoby, jak určit nejlepší maso pro uzení šťavnatých steaků.

Jděte na mramorované maso: Mramorované maso má více pojivových tkání, které se v teple rozpouštějí a přirozeně vylučují šťávu. To pomáhá udržet steak během uzení zvlhčený.

Vyhněte se štíhlejším střihům: Chudší kusy masa mají tendenci ztrácet vlhkost rychleji. Jsou vhodné pro grilování nebo rychlejší způsoby vaření. Uzení jídla je pomalý a stálý proces, který může způsobit vysušení libového masa.

Hledejte tukové tkáně: Tuky uvnitř tkání se teplem rozpouštějí a vytvářejí šťávu, která změkne steak během a po uzení.

Před kouřením ho nekrájejte: Větší kusy masa před uzením raději nekrájejte, protože malé kousky mohou ve srovnání s velkým steakem rychleji vyschnout. Pokud je třeba podávat steak nakrájený na plátky, lze to udělat těsně před podáváním.

Před uzením přidejte vlhkost

To je důležitý krok k získání dokonalých šťavnatých steaků. Existují různé způsoby, jak dodat masu vlhkost před vložením do udírny. Zde jsou tři osvědčené způsoby, jak zvýšit citlivost před kouřením.

Suchá / mokrá solanka: Solení nejen dodává masu vlhkost, ale také zvyšuje jeho buněčný potenciál udržet vlhkost během vaření. Suchá solanka je obvykle směs soli, která je rovnoměrně rozmazaná na maso. Když se maso vaří, tekutina z něj se spojí se solným roztokem, což pomůže absorbovat bohatou kouřovou chuť a zachovat jeho křehkost.

Mokrý solný roztok je koncentrovaný roztok soli a vody, ve kterém se maso celé hodiny máčí. To pomáhá masu absorbovat optimální vlhkost, aby nahradilo množství, které se při uzení ztratí.

Toužíte po užitečnějších tipech na nakládání? Přečtěte si naše články Jak nakládání masa ovlivňuje chuť a Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení!

Marinády: Marinády na bázi oleje nebo roztoku pomáhají zvýraznit chuť masa a také mu dodají vlhkost. Maso před uzením namočte na hodiny do marinády, aby absorbovalo maximum vlhkosti.

Vstřikování tekutin: Někdy solné nálevy nebo marinády nejsou schopny proniknout hluboko do tučného masa. To je, když se dovnitř masa vstříkne tekutina, která dodá chuť a zabrání jeho vysychání.

Během uzení přidejte vlhkost

Může to znít divně, ale pitmastři této technice důvěřují. Přidání vlhkosti do masa během uzení nedává šanci steaku vyschnout. Toto je konečný hack, který nepochybně podává lahodné šťavnaté steaky. Zde jsou 3 oblíbené způsoby, jak to udělat.

Napařování: Někdy je uvnitř udírny umístěna vodní pánev, aby se maso napařilo současně s uzením. Pomáhá okamžitě nahradit ztracenou vlhkost ve steaku.

Postřik: Mít po ruce lahvičku s rozprašovačem vody nebo ovocné šťávy během kouření dokáže zázraky. Častým stříkáním steaku zabráníte jeho vysychání během uzení.

Kartáčování: Tento proces se nazývá mopping nebo basting. Zde se štětec používá k nanesení oleje, másla nebo šťávy na steak během uzení. To je vhodné pro větší kusy masa.

Výhody použití vyhrazeného kuřáka

Všechny tyto triky mohou stále zaostávat k získání tohoto jemného šťavnatého steaku, pokud kuřák zničí hru. Neustálá péče o propečenost, doplňování dřeva, stříkání atd. jsou zbytečné práce, které děsí lidi od pokusu o uzení jídla. Specializovaný kuřák však toto vše zvládne automaticky. Stačí nastavit pokyn pro vaření a je to, udírna může provádět samostatně. Naštěstí máme Bradley Pro P10 Smoker, který se odlišuje od ostatních kuřáků díky svým pokročilým funkcím. Podívejte se na jedinečné vlastnosti Bradley Smoker.

Nepřetržitý výkon: S automatickým podavačem dřeva může Bradley Smoker pracovat nepřetržitě až 10 hodin s pravidelným dohledem!

Více funkcí: Bradley Smoker je navržen s duálními topnými tělesy, aby vyhovoval všem typům uzení, jako je kouření za tepla, uzení za studena, sušení a používání trouby.

Digitální přednastavení: Dobu a teplotu vaření lze přednastavit na digitální konzole, abyste se vyhnuli potížím s častou kontrolou propečenosti.

Doufáme, že tyto jednoduché Bradleyho tipy a triky povzbudí lidi, aby zkusili uzení doma, aniž by se museli bát snášet zbytečné práce. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.