How To Use A Knife Sharpener

Jak používat A Knife Sharpenerová

Posted on: January 17, 2023



Není tu nic jako kouření masa, když chcete přinést nejlepší chutě. Před skokem do procesu se však nejprve musíte připravit na ingredience a nástroje, které budete potřebovat pro úkol. To zahrnuje vaše jídlo kuřák a maso, zda hovězí maso, jehněčí, vepřové maso, drůbež, nebo mořské plody, plus nůž, který budete používat k omezení.

Není nic jako uzení masa, když chcete získat nejlepší chutě. Než se však pustíte přímo do procesu, musíte si nejprve připravit ingredience a nástroje, které budete pro tento úkol potřebovat. To zahrnuje vaši udírnu a maso, ať už hovězí, jehněčí, vepřové, drůbež nebo mořské plody, plus nůž, který budete používat k jeho krájení.

Když už to bylo řečeno, možná si myslíte, že jste připraveni, jakmile budete mít všechny potřebné nástroje a ingredience, ale tím to nekončí. Konkrétně v případě vašeho nože musí být ostrý a v dobrém stavu. Tupá čepel je náchylnější k uklouznutí při řezání, takže můžete skončit se špatnými proporcemi nebo ještě hůře s krvácejícím prstem. Takže musíte vědět, jak ostrý je váš nůž, než jej použijete z důvodu přesnosti a bezpečnosti.

Nečekejte na špatně velký kus masa nebo zranění, než se rozhodnete něco udělat s tupým nožem. Můžete vyzkoušet různé testy pomocí materiálů, které lze snadno najít ve vaší domácnosti, abyste zjistili, zda je váš nůž příliš tupý na použití.

Tipy na broušení nožů

Jedním ze způsobů, jak zkontrolovat ostrost nože, je papírový test. V podstatě musíte získat jakýkoli kus papíru, držet ho ve vzduchu a proříznout ho nožem. Pokud je řez čistý a souvislý, je stále v dobrém stavu; jinak ji možná budete muset naostřit. Můžete také zkusit nakrájet rajčata nebo cibuli. Nůž by je měl být schopen proříznout, aniž by rozdrtil nebo rozbil jejich vnější vrstvy.

Po vyzkoušení různých způsobů kontroly ostrosti nože a zjištění, že je tupý, není nutné kupovat nový. Místo toho můžete použít brousek na nože a tvarovat ostří nože, aby byl opět ostrý. Na trhu jsou k dispozici různé typy tohoto nástroje a všechny mohou dobře sloužit svému účelu.

Tradičním způsobem obnovení ostrosti nože je použití brousku nebo brusného kamene. Má svůj tvar prostřednictvím malého obdélníkového bloku, obvykle s hrubým zrnem na jedné straně a jemným zrnem na straně druhé. To vám umožní nůž nabrousit a následně vyleštit pouze jedním nástrojem.

Na použití brousku je výhodné, že výsledkem je nejpřesnější ostření hran, protože máte proces plně pod kontrolou. Chcete-li jej použít, nejprve jej přišpendlete na rovný povrch a lze jej použít buď suchý, nebo politý olejem, v závislosti na variantě. Poté nožem přejíždějte tam a zpět po straně s hrubým zrnem, dokud nedosáhnete požadované ostrosti. Nakonec jej otočte na stranu s jemnou zrnitostí a vyleštěte nebo zušlechťte brousek.

Další možností je použití ručního, průtahového nebo ručního brousku na nože, což je nejjednodušší způsob broušení hran. Dodává se s rukojetí pro uchopení a dvěma otvory pro ostření nebo leštění nože. Některé značky vyžadují, abyste čepel protáhli štěrbinami, zatímco jiné budou vyžadovat, abyste ostřičku přetáhli přes hrany. V každém případě bude obojí vyžadovat ruční práci.

Naproti tomu, pokud je vaším cílem vylepšit ostří čepele jen s minimální silou a úsilím, použijte místo předchozích dvou elektrický brousek na nože. Vzhledem a použitím je docela podobný ručnímu ořezávátku, s výjimkou motorizovaných břitů ve dvou slotech a elektrické zástrčky k němu připojené. Některé značky dokonce přicházejí s úhlovými vodítky, aby bylo pochopení správného umístění ještě jednodušší.

Díky tomu je použití elektrického brousku na nože nejjednodušším způsobem ostření čepele. Některé nože jsou tak tupé, že broušení jejich ostří může zabrat příliš mnoho práce, ale to je pro tento typ brousku jen jednoduchý úkol. Protože však díky motorizovaným čepelím brousí při každém použití více kovu, má tendenci zkracovat životnost nože.

Mezitím, pokud potřebujete pouze zarovnat hrany ohnutého nože, použijte ostřící ocel. Navzdory tomu, jak se to nazývá, ve skutečnosti nebrousí čepele, ale pouze narovnává ostrou stranu, když se ohne z tvaru kvůli přílišnému používání. Jednoduše opřete špičku tyče o povrch a ostří podél ní od sebe.

Závěrečné myšlenky

Bez ohledu na to, jaký ostřící nástroj používáte k broušení a zušlechťování hran, nezapomeňte nůž před použitím vyčistit, protože kovové výplně se mohly samy přichytit. Zbývá jen nakrájet maso, připravit Bradley Bisquettes vhodné pro ni a vařte ji ve svém Bradley Smoker. Jakmile uplyne správný čas na uzení, podle tipů a triků Bradley Smoker si můžete vychutnat svůj řez uzeného masa.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.