How To Remove Membrane From Baby Back Ribs

Jak Odstraňte membránu Z dětských zadních žeber

Posted on: January 17, 2023Dětská žebra jsou dokonalým křehkým, šťavnatým kusem masa. Mohou být dokonalým uzeným masem, o kterém sní každý milovník grilování. Všechny dobré věci v životě však mají svou cenu a totéž platí pro dětská žebra.

Dětská žebra jsou dokonalým křehkým, šťavnatým kusem masa. Mohou být dokonalým uzeným masem, o kterém sní každý milovník grilování. Všechny dobré věci v životě však mají svou cenu a totéž platí pro dětská žebra. Začnete-li kouřit zadní žebra hned poté, co je dostanete od řezníka, výsledek bude hrozný. Král žeber vyžaduje před vložením do udírny určité přípravy.

Ano, vaše tření hraje důležitou roli při přípravě dětských žeber pro dokonalý požitek z kouření, ale je toho víc, než jen vámi zvolené mazání. Musíte se zbavit blány, která může zničit texturu masa, takže se místo křehkého, měkkého masa, které odpadá od kosti, loupe nebo křupe. Membrána může také fungovat jako bariéra mezi kouřem a masem, což má za následek méně vstřebávání kouřové chuti. Tato příručka je o odstranění membrány ze zadních žeber dítěte tím nejjednodušším způsobem.

Návod krok za krokem k odstranění membrány ze zadních žeber dítěte

Existuje několik způsobů, jak se membrány zbavit, ale my jsme vybrali ten nejjednodušší. Tento článek si klade za cíl pomoci začátečníkům zdokonalit jejich zážitek z uzení jídla, takže se nechceme nikde komplikovat.

1. Začněte tím, že položíte zadní žebra dítěte stranou s membránou nahoru.

2. Nyní uchopte jídelní nůž a zasuňte jej pod membránu. Nezapomeňte začít od jednoho konce a ne od středu žeber.

3. Nyní zvedněte membránu pomocí nože a pokuste se ji uvolnit. Vidíte, jak se trhá z povrchu masa.

4. Po uvolnění značného množství membrány odložte nůž a uchopte papírový ručník.

5. Uchopte a podržte membránu papírovou utěrkou a pokuste se ji stáhnout z žeber.

6. Celá membrána se může sundat jediným tahem nebo po částech. Je v pořádku oběma způsoby, pokud ho můžete úspěšně odstranit, aniž byste narušili svalovou tkáň v mase.

Po úspěšném oddělení membrány od zadních žeber dítěte žebra očistěte, osušte a začněte kořenit.

Bonusové tipy

Odstranění membrány ze zadních žeber dítěte je pouze prvním krokem k získání uzených žeber, která spadnou z kosti. Je toho víc. Abychom začátečníkům pomohli vytáhnout žebra ze zad dítěte jako pitmaster, zde jsou některé jednoduché Bradleyho tipy a triky na kouření žeber. Tyto tipy jsou jednoduché na dodržování, ale účinné z dlouhodobého hlediska. Podívejte se na ně níže a poděkujte nám později.

1. Udržujte nízkou teplotu

Teplota je klíčem ke každému grilování, zvláště k uzení jídla. Chcete-li vykouřit dětská žebra k dokonalosti, udržujte teplotu 225 °F až 240 °F (107 °C až 115 °C) po dobu alespoň 5 hodin.

2. Postupujte podle spolehlivé metody 3-2-1

Jedná se o dobře známou pitmasterovu metodu, protože jen málokdy selže zajistit dokonale propečená, šťavnatá žebra, která odpadnou z kosti. Žebírka musíte udit 3 hodiny na roštu, pak je obalit v tekutině (jako máslo a jablečný džus) v alobalu a udit na další 2 hodiny a nakonec rozbalit a 1 hodinu udit. V poslední hodině můžete teplotu snížit v závislosti na propečenosti masa.

3. Použijte čistý ochucený kouř

Problémem dřeva je, že při hoření uvolňuje toxické výpary. Tyto výpary mohou způsobit, že maso bude mít špatnou nebo hořkou chuť. Při spalování pokračujte v výměně dřeva, abyste zajistili, že se žebra vaří v čistém ochuceném kouři. Bezproblémová alternativa k tomu je Bradley Bisquettes. Jedná se o slisované piliny, které hoří přesný čas a vytvářejí čistý kouř, který ochucuje maso. Bradley Bisquettes se dodávají v různých příchutích a automaticky zhasnou, než se změní na popel.

4. Zacházejte s žebry s respektem

Dětská zadní žebra si zaslouží respekt poté, co byla hodiny kouřena. Nebuďte netrpěliví, abyste jim mohli sloužit. Necháme je chvíli odpočinout. Maso tak znovu absorbuje veškerou šťávu, kterou ztratilo během poslední hodiny uzení, výsledkem je neodolatelně šťavnaté a chutné maso.

Uzení jídla je umění, které je třeba zvládnout praxí. Tento článek je zde, aby pomohl začátečníkům se základy kouření dětských zadních žeber k dokonalosti. Doufáme, že zde sdílené tipy a triky Bradley byly užitečné pro vás jako začátečníka v uzení potravin.

Máte zájem dozvědět se více o žebrech? Podívejte se na tyto články, které jsme pro vás připravili:
Jak vyrobit 3-2-1 uzená žebra a proč byste to měli dělat
Můžete zmrazit uzená žebra?
Dětská záda vs. náhradní žebra: Co potřebujete vědět o vepřových žebrech
Jak udit nejšťavnatější hovězí žebra

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.