How to Smoke a Juicy Prime Rib

Jak kouřit a Šťavnaté žebro

Posted on: January 18, 2023Dobře uzená, křehká žebírka mohou být skutečnou definicí šťavnatého, pikantního a lahodného jídla. Poskytuje neodolatelnou chuť, která může přidat nádherné vzpomínky na vaši dovolenou.

Dobře uzená, křehká žebírka mohou být skutečnou definicí šťavnatého, pikantního a lahodného jídla. Poskytuje neodolatelnou chuť, která může přidat nádherné vzpomínky na vaši dovolenou. Dnes se podělíme o to, jak přenést tento zážitek na váš dvorek pomocí jednoduchého receptu na uzení šťavnatého žebírka.

Co je primární žebro?

To se týká žebírka získaného ze střední části kravské páteře. Tento střih má hodně mramorování kvůli pohybu krávy.

Prvotřídní řez žeber může vážit až 30 liber a obsahuje sedm žeberních kostí a také velké množství mramorované jemné svaloviny. Pečené žebírko je rozděleno na samostatné rib eye steaky. Výraz „primární“ žebírka v podstatě odkazuje na skutečnost, že tento řez je vyroben z dlouhého primárního svalu, nikoli na jakost masa.

Nejvyšší třída nabízená ve vašem řeznictví nebo velkoskladu je obvykle prvotřídní. Další stupeň nižší, výběr, nese většina řezníků v obchodech s potravinami a pod ním je výběrové hovězí maso. Tyto nižší třídy jsou však ve většině receptů stále považovány za „hlavní žebro“. Je také dobré poznamenat, že kvalita hovězího masa výrazně ovlivňuje konečný uzený produkt. Mramorování obsahuje extra tuk, který pomůže zvýšit křehkost, chuť a vlhkost hovězího masa.

Kouření šťavnatého primárního žebra

Jakmile si u řezníka zakoupíte prvotřídní žebro, prvním krokem je oříznout z pečeně přebytečný tuk. To zahrnuje zbavení se převislého nebo volného tuku, protože hlavní žebro obsahuje dostatek tuku dostatečného pro proces uzení. To také pomůže koření dobře proniknout do masa.

Je také důležité, abyste kořenili jednoduše tím, že začnete s olivovým olejem a poté přidáte sůl a pepř. Tymián, česnek, rozmarýn a šalvěj jsou typické příchutě, se kterými nikdy neuděláte chybu. Jednoduše smíchejte všechny ingredience v míse. Lépe přilne k masu a vlhkost z pasty napomáhá zachování chuti masa při aplikaci kouře. Část, kde ji řezník odřízl od kosti, nezapomeňte okořenit a celé potáhnout.

Bez ohledu na typ udírny, kterou používáte, bude proces primárního uzení žeber téměř stejný. Klíčová věc, kterou je třeba poznamenat, je, že dobrý kuřák může zlepšit celý váš zážitek z kouření jídla. Provede nejdůležitější úkoly bez nutnosti pravidelného lidského zásahu, aby bylo dosaženo zamýšleného výsledku.

Naštěstí, Bradley Smoker má nejaktuálnější funkce, jako je automatický podavač dřeva, dva zdroje tepla a počítačově řízená konzole pro automatickou manipulaci s podáváním, dobou vaření a regulací teploty.

Bradley Smokers mohou díky svým duálním zdrojům tepla udit horké i studené uzení. Rychlejší vaření a bezpečnost uživatele zajišťují magnetická dvířka a uražené tělo.

Metoda:

  1. Zapalte oheň a zajistěte, aby teplota varné komory byla mezi 225 °F a 250 °F (107 °C a 121 °C), což je doporučená teplota pro uzení prvotřídního žebírka.
  1. Umístěte své kořeněné žebro na gril v dobře rozehřáté udírně. Můžete si vzít své dobře kořeněné žebro přímo z lednice a dát je do udírny. Při uzení se maso vařením zahřeje, což umožní, aby se chutě dokonale prolínaly do masa. Toho je dosaženo, protože primární žebro se při zahřívání potí a tato tekutina napomáhá chuti kouře.
  1. Vykuřte primární žebro, dokud vnitřní teplota nedosáhne požadované úrovně 125 °F nebo 135 °F (52 °C nebo 57 °C) pro vzácné a středně vzácné. Potravinový teploměr popř teploměr na vaření Nejlepší by bylo sledovat vnitřní teplotu masa, aby nedošlo k nedopečení nebo převaření.
  1. Jakmile budete připraveni, vyjměte uzenou pečenou žebírku z udírny, zabalte ji do fólie a nechte 30 minut odpočinout. Teplota se může zvýšit o dalších 5 stupňů, protože maso odpočívá a chladne. Toto je důležitá fáze, protože umožňuje tkáním znovu vstřebat šťávu a udržet nakrájené maso šťavnaté.
  1. Můžete se také rozhodnout odstranit kosti z prvotřídní pečeně a vytvořit pečeně bez kosti – může to být stylovější a snáze se prezentovat. Pečeni položte na prkénko a nakrájejte na plátky požadované tloušťky. Nyní je čas na talíř a servírovat své oblíbené strany.

Nejlepší jídla podávaná s uzeným žebrem

Uzená prvotřídní žebírka je fantastickým hlavním jídlem, což znamená, že k dokončení jídla budete potřebovat skvělé přílohy. Skvělou zprávou je, že existuje široká škála příloh, které si můžete dát ke svému dokonale uzenému žebíru. Bramborová kaše a zelenina jsou některé z potravin, které můžete spárovat s dobře uzeným hlavním žebrem. Spárování uzeného žebírka se sklenkou vína je další skvělý způsob, jak přidat k večeři úplně jiný zážitek.

Podívejte se na několik dalších článků o steacích níže:
5 Vnitřní teploty a časy propečenosti steaku
Způsob, jakým byste měli zjemňovat steak
Jak uvařit dokonalý New York Strip Steak
Zde je nejlepší způsob, jak zjemnit uzené steaky

Abychom vám pomohli dále v procesu stát se pitmasterem, vytvořili jsme e-knihu zdarma:

Naučte se tipy a triky grilování, od výběru nejlepšího grilu a udírny až po nejlepší kusy masa pro začátek. Přečtěte si také techniky a tajemství pit mastera, abyste dosáhli dokonalé chuti.

+ 20 bezplatných receptů a tabulka párování dřeva na kouření!

A bonusový průvodce vnitřní teplotou!

<< Stáhnout e-knihu zdarma >>