Types of Seasoning for Barbecue

Typy Sezónování pro grilování

Posted on: January 16, 2023Barbeque je jedna z nejstarších forem vaření masa. Původně byl použit hlavně jako přirozený způsob, jak zachovat potraviny, ale nyní barbequed maso má samostatnou fanouškovskou základnu. Ta kouřová příchuť šťavnatého steaku může udělat kohokoliv slintat. S tím přichází význam ochucení. Být to jídlo kouření nebo grilování, ochucení hraje důležitou roli v posilování chuti a chuť každé barbequed potravin.

Barbeque je jednou z nejstarších forem vaření masa. Původně se používalo hlavně jako přirozený způsob konzervace potravin, ale nyní má grilované maso samostatnou základnu fanoušků. Z kouřové příchuti křehkého šťavnatého steaku může každý slintat. S tím souvisí i důležitost koření. Ať už jde o uzení nebo grilování, koření hraje důležitou roli při zvýraznění chuti a chuti každého grilovaného jídla.

Zde budeme hovořit o 8 přírodních koření pro grilování, ale nejprve se podívejme na dva základní typy koření; suché a mokré koření.

Suché koření

Suché koření je v podstatě směs různých koření nebo bylinek, která se natírá na syrovou stravu před grilováním. Může být aplikován jako potěr na maso, ryby a drůbež. Suché koření se mísí se šťávou, kterou maso vylučuje během uzení nebo grilování, aby mu dodalo více chuti.

Mokré koření

Koření mokrého typu se obecně připravuje smícháním suchého koření s olejem nebo jakoukoli šťávou. Toto koření by mělo být natřeno po celé syrové potravině a rovnoměrně ji zakrýt ze všech stran. Mokré koření kromě zvýraznění kouřové chuti dodává grilovanému jídlu křehkost.

8 koření na grilování

Hlavní myšlenkou koření je přidat jim sladkou a kořeněnou chuť. Koření také pomáhá zvýraznit kouřovou chuť jídla. Zde je 8 jednoduchých organických koření pro grilování, které může vyzkoušet každý.

#1. Sůl

Toto je nejběžnější a základní koření používané při grilování. Kromě zvýraznění chuti jídla pomáhá sůl při rychlejším vaření. Sůl je nutné použít ve správném poměru k krájenému masu, aby nedošlo k jeho přílišnému prosolení.

#2. Pepř

Vedle soli je pepř jako nejpoužívanější přísada k dochucení pokrmů. Stejně jako sůl i pepř zvýrazňuje chuť jídla a pomáhá absorbovat teplo pro rychlejší vaření. Pepř je dostupný jako jemně mletý prášek nebo zrnka pepře. Dobře se také kombinuje s citrusovými a kořenitými příchutěmi.

#3. Koření typu semen

Semena hořčice, koriandru, kmínu, fenyklu a celeru lze jemně namlít a použít k dochucení grilovaných pokrmů. Tato semena mají jedinečné příchutě, které zvýrazňují chuť uzených nebo grilovaných jídel.

#4. Paprika

Paprika je běžné koření používané v každé kuchyni. Tyto drobné lusky červené papriky jsou jemně rozemleté na prášek, který lze použít jako koření při grilování. Paprika dodává horkou a kořeněnou chuť s jemnou sladkostí.

#5. Chilli

Pro ty, kteří milují své uzené jídlo opravdu pálivé a kořeněné, může být dobrou volbou chilli koření. Chilli lze použít ve formě suchého prášku nebo vloček. Chilli můžete získat v různých variantách, jako je chipotle nebo cayenne, ale ujistěte se, že používáte správné množství.

#6. Česnek a cibule

Všichni víme, jak báječně se česnek a cibule hodí k téměř každé úpravě masa. Totéž platí pro uzení jídla a grilování. Pro grilování však nemůžete použít to pravé, místo toho použijte práškovou formu obou. Jídlu dodává jemnou sladkost a pikantnost.

#7. Směs bylinek

Byliny jako bazalka, koriandr, šalvěj, oregano, rozmarýn atd. mají svou vlastní vynikající chuť. Jako koření na grilování můžete použít kteroukoli z těchto bylin nebo směs dvou nebo více bylin. Bylinkové koření nejen dochutí uzené nebo grilované jídlo, ale také zvýrazní jeho chuť a vůni.

#8. Skořice

Skořice dodává grilovanému jídlu jedinečnou dřevitou chuť s jemnou sladkostí. Většinou se používá ve formě prášku na grilování nebo koření.

Nejlepší způsob, jak grilovat jídlo

Většina z nás je zmatená, když si musíme vybrat mezi uzením jídla a grilováním. Nejsme si totiž jisti, který bude vyhovovat našim požadavkům. Zde je tedy stručný popis uzení a grilování, který vám pomůže rozhodnout se, které bude vyhovovat vašim potřebám.

Uzení jídla

V tomto procesu se používá udírna k vaření jídla v horkém kouři. Uzení dodává jídlu bohatou kouřovou chuť ve srovnání s grilováním. Potraviny jako maso, ryby a drůbež jsou nejlepšími možnostmi pro uzení.

Grilování

Při tomto procesu se jídlo griluje v přímém žáru. Je to rychlejší proces vaření, ale chuť není tak dobrá. Grilovat lze jakýkoli druh jídla, ať už jde o maso, ryby nebo dokonce zeleninu.

Výběr správného udírny potravin

Ne každý kuřák vám poskytne nejlepší zážitek z uzení. Specializovaná udírna s pokročilými funkcemi a designem je to, na co spoléhají slavní pitmastři.

Bradley Smoker je dodáván s digitálním ovládáním, dvěma topnými tělesy a systémem automatického podávání, díky kterému je uzení jídla relaxačním zážitkem pro začátečníky i mistry.

Nejlépe funguje s Bradley Bisquettes, speciálně navržená dřevní štěpka, aby hořela déle a vytvářela rovnoměrné teplo. Bradley Bisquettes automaticky zhasnou, než se změní na popel, čímž zabrání zápachu jídla.

Pro všechny, kteří sní o špičkovém umění uzení jídla, může být Bradley Smoker skvělým doplňkem. Většinu funkcí plní do značné míry sám o sobě, což vám dává pro-food kouření. Doufáme, že vás tyto Bradleyho tipy a triky ohledně grilování a uzení jídla povzbudily, abyste si zástěru oblékli.

Chcete se dozvědět více o koření? Podívejte se na články níže:
Příprava klobásy a tipy na koření

Slavné typy tření ve spojení s vynikajícími recepty

Kdy postupovat jednoduše: Nejlepší kusy masa, které používají pouze sůl a pepř

Co je to Rub, proč a jak to udělat?

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.