What is Curing, Why, and How to Do It?

co je Vytvrzování, Proč a jak na to?

Posted on: January 16, 2023Tvrzení je proces přidávání soli do jídla před vařením. Tato metoda pomáhá při konzervování potravin přirozeně. Od starověku se lidé naučili skladovat potraviny konzervováním potravin. Léčení a kouření byly dvěma nejoblíbenějšími metodami pro tento účel.

Konzervování je proces přidání soli do jídla před jeho vařením. Metoda pomáhá při přirozeném uchování potravin. Od pradávna se lidé naučili uchovávat potraviny konzervováním potravin. Vytvrzování a kouření byly dvě nejoblíbenější metody pro tento účel.

Zde budeme diskutovat o výhodách konzervování potravin a různých metodách, jak to udělat.

Výhody vytvrzování

Mnoho z vás by si mohlo myslet, že když můžete jídlo ochutit marinádou a omáčkou, tak proč zkoušet nakládání. Má to samozřejmě také své výhody, díky nimž je jídlo chutnější a bezpečnější pro konzumaci. Zde je to, co vytvrzování dělá s jídlem.

Zabraňuje růstu bakterií: Konzervování snižuje schopnost potravin ukládat vodu změnou jejich chemického složení. To vytváří nepříznivý povrch pro rozmnožování mikrobů.

Snížit otravu jídlem: Protože zabraňuje růstu bakterií v potravinách, je také bezpečnější pro konzumaci a snižuje riziko otravy jídlem.

Prodloužená trvanlivost: Jelikož chrání potraviny před bakteriální kontaminací, prodlužuje také trvanlivost potravin. To pomáhá přirozeně uchovat potraviny déle.

Dodává chuť: Vytvrzování zahrnuje použití soli, cukru a dusitanů nebo dusičnanů. Sůl dodává jídlu chuť, cukr vyrovnává tvrdost soli a dusitany nebo dusičnany zpomalují žluknutí a dále vyvažují chuť.

Způsoby vytvrzování

Nakládání se provádí hlavně pro uzení masa. Existují 4 oblíbené způsoby konzervování masa, o kterých zde budeme diskutovat.

Suché vytvrzování: Při tomto procesu se suchá směs nanáší přímo na povrch masa. Poté se přenese do sáčku se zipem a na několik hodin se ochladí. Obecně se tímto způsobem nakládá šunka nebo menší kusy masa.

Mokré vytvrzování: Suchá vytvrzovací směs se smíchá s vodou za vzniku vysoce koncentrovaného roztoku zvaného solanka. Maso se v tomto roztoku zcela namočí nebo se do něj vstříkne pomocí masové pumpy. Poté maso přendejte na několik hodin do lednice.

Kombinované vytvrzování: Tento proces zahrnuje suché i mokré solení. Zde se vnější povrch masa konzervuje suchou směsí a vnitřek se ochucuje vstřikováním láku. Zbytek procesu probíhá v lednici jako mokré nebo suché vytvrzování.

Nakládání klobás: Tento proces je zcela odlišný od výše uvedených. Při této metodě se směs na nakládání kombinuje s mletým masem, které se pak na chvíli chladí. Klobása se vyjme těsně před vařením.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.