What is Brining, Why, and How to Do It

co je Bring, Proč a jak na to

Posted on: January 16, 2023Bring je prastará metoda ochucení a změkčení masa před grilováním. Vyrábí se za použití vysoce koncentrovaného roztoku soli a vody. Pro zvýraznění chuti můžeme do nálevu přidat i bylinky nebo koření. Metoda se používá pro ochucení masa k uzení, grilování nebo pečení.

Bring je prastará metoda ochucení a změkčení masa před grilováním. Vyrábí se za použití vysoce koncentrovaného roztoku soli a vody. Pro zvýraznění chuti můžeme do nálevu přidat i bylinky nebo koření. Metoda se používá pro ochucení masa k uzení, grilování nebo pečení.

Nyní, když máte představu o použití solného roztoku při grilování, pojďme se dozvědět více o jeho výhodách a procesu.

Důvody k Brine

Solení je považováno za nejlepší pro libové kusy masa, ryb nebo drůbeže, protože mají tendenci rychleji ztrácet vlhkost během procesu vaření. Někdy se dokonce větší kusy masa solí, protože to přidává na chuti. Zde jsou důvody, proč je slanění stále oblíbenější mezi milovníky grilování.

Dodává vlhkost: Solení pomáhá masu absorbovat optimální vlhkost před vařením, takže se nevysušuje a není tvrdé a mdlé. Tento proces také ušetří časté stříkání vody na maso během uzení nebo grilování.

Uvolňuje svalové bílkoviny: Teplo uvolní proteinová vlákna v mase a během vaření odtrhne vlhkost. Sůl spolu s dalším kořením a vodou ve slaném nálevu uvolňuje svalová vlákna, aby absorbovala více vlhkosti, která se úplně neztratí ani po vaření.

Zvýrazňuje chuť: Solanka obsahuje vodu, sůl a koření, které nejen přidávají na křehkosti, ale fungují také jako marináda k dochucení masa zevnitř.

Proces Bringu

Bring se zdá být jednoduchý způsob namáčení masa v roztoku soli a vody a upřímně tomu tak je. Je však třeba dbát na určité body, abyste z nálevu vytěžili maximum.

Příprava solanky: Solanka by měla být vždy roztokem, kde je dominantní složkou voda. Můžete použít košer sůl nebo kuchyňskou sůl nebo obojí ve správném poměru. Pro přidání chuti lze použít sójovou omáčku, koření, bylinky nebo koření.

Výběr správného plavidla: Měl by být vyroben z nereaktivního materiálu, jako je sklo nebo nerezová ocel. K tomuto účelu slouží i nanášecí vak. Měla by být také dostatečně velká, aby se do ní volně ukládaly kusy masa. Jednoduše řečeno, maso by nemělo být uvnitř nádoby pevně nacpané.

Namáčení masa: Maso by mělo být v nálevu zcela ponořené, aby ho všechny strany mohly rovnoměrně vsáknout. Pokud má maso tendenci plavat v nálevu, zatěžte ho talířem nebo miskou. Chudší kusy masa by se měly namáčet od 30 minut do 2 hodin a větší kusy od 4 do 12 hodin.

Oplachování před vařením: Přebytek solného roztoku na povrchu jen zkazí chuť. Před uzením maso opláchněte lák vodou, abyste se vyhnuli extrémně slanému masu.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.