Cleaning Your Food Smoker the Right Way to Avoid Damage

Čištění vašeho kuřáku jídla Správná cesta aby se zabránilo poškození

Posted on: January 30, 2022
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Pokud pořádáte setkání s přáteli a rodinou, možná budete chtít podávat ty nejchutnější steaky. Rádi byste si od svých hostů vysloužili uznání za to, že jste mistrem večera. Jakmile je jídlo hotové a večírek je u konce, ocitnete se se špinavým, mastným kuřákem. Tato situace pravděpodobně zní povědomě každému, kdo dříve použil udírnu.

Utrpení, které následuje, je únavné a může úplně zničit náladu po večírku. Tak už ne! Jsme tu se snadným průvodcem čištění vašeho Bradley Smoker krok za krokem, který vám může ušetřit den a udělat z nepohodlného úkolu jednoduchý.

Výhody čištění kuřáka

Považujte to za malou vzpruhu pro líné milovníky grilování, kteří se po kouření vyhýbají procesu čištění. Ano, kuřák má vařit silně kouřově ochucená jídla a nakonec se zašpiní. To neznamená, že by to tak mělo zůstat. Mít pískavý čistý kuřák má několik výhod.

Zabraňte otravě jídlem

Zbytky nahromaděné v udírně v průběhu času mohou být ideálním místem pro rozmnožování bakterií. Tím se v ní nakonec rozprostře jídlo, které se bude udit. To může vést k vážným problémům, jako je kontaminace potravin a otrava jídlem. Udírna čistého jídla je nejlepší způsob, jak si vychutnat uzené jídlo zdravým způsobem.

Zvyšte životnost kuřáka

Čistá udírna potravin funguje efektivněji než špinavá. Z dlouhodobého hlediska vyžaduje méně údržby a vydrží déle než špinavý mastný kuřák.

Získejte příchuť, kterou si přejete

Někdy se části uzeného jídla mohou přilepit na vnitřní stěny udírny. Tím se zachová zbytková chuť dříve uzeného jídla a přenese se do jídla, které se bude udit jako další. Aby se vaše klobásy s příchutí bílého ořechu nezměnily na dubovou příchuť, vyčistěte po použití udírnu.

Vytváří vizuální přitažlivost

Své hosty můžete ohromit čistým udírnou, která je také vizuálně přitažlivá. Budou vědět, že se chystají vychutnat jídlo od špičkového kuřáka a že své vaření berete vážně.

Kroky k vyčištění vašeho kuřáka Bradley

Existují tři základní kategorie procesu, z nichž každá má v sobě kroky: odpojení součástí, čištění vnitřků a následné čištění hořáku na biskety.

#1. Odstraňte a očistěte odnímatelné části

Bradley Smoker je dodáván s odnímatelným regály na jídlo a boční panel. Vodní nádoba je také dodávána samostatně pro snadné čištění. Každou část můžete oddělit, vydrhnout všechny nečistoty a vyčistit v mýdlové vodě. Pokud chcete, můžete tyto části umístit do myčky na nádobí a vyčistit je.

#2. Vyčistěte hořák na biskety

Náš Bradley Bisquettes jsou složeny z dřevěných pilin v jednotné tloušťce a hoří po přesnou dobu, aby se rozptýlil čistý kouř. Nejlepší na používání Bradley Bisquettes je, že se předtím, než se změní na popel, umyjí, takže čištění je mnohem jednodušší.

#3. Vyčistěte vnitřní stěny

Vnitřní stěny udírny jsou často ztmavlé kouřem, špínou a mastnotou. Může také obsahovat části uzeného jídla. Nejlepší čas začít s tímto krokem je, když je kuřák ještě teplý. Těsně po douzení nechte udírnu chvíli odpočinout, ale nenechte ho úplně vychladnout. Nečistoty a mastnoty se snáze uvolňují, když je udírna teplá, a proto se snáze seškrábou.

#4. Přesuňte se na dno

Veškerá mastnota z kapajícího jídla se shromáždí na dně udírny. I když se na něm může po jednom kouři nahromadit spousta harampádí, ve skutečnosti se docela snadno čistí. Stačí použít grilovací škrabku a kartáč s mýdlovou vodou.

#5. Vyčistěte těsnění dvířek

Bradley Smoker má magnetická dvířka pro zajištění rychlejšího vaření a bezpečnosti uživatele. Těsnění dvířek a jejich vnitřní části mohou hromadit silnou vrstvu tuku. Kouř ho vysušuje, takže je houževnatější. Čištění těchto míst zajistí hladké otevírání a zavírání dveří.

#6. Vydezinfikujte udírnu potravin

Někdy mohou plísně nebo červi růst uvnitř udírny, pokud je ponechána špinavá a nepoužívaná po dlouhou dobu. To je něco, s čím si mýdlová voda nebo drátěnka úplně neporadí. Považujte to za varování! Dezinfekce kuřáka je nejlepší způsob, jak se o tento závažný problém postarat.

Abyste to zvládli, vložte do udírny vhodnou do mikrovlnné trouby misku s vodou a zapněte ji na hodinu na maximální teplotu. To spálí plíseň a zabije červy. Poté jej můžete setřít mýdlovou vodou.

#7. Znovu sestavit a zapálit

Konečně je váš kuřák připraven na gurmánské uzení. smontujte všechny díly, které byly dříve odpojeny, a zapalte to.

Kuřáci začnou ztrácet svůj lesk s každým kouřem, což je normální. I po důkladném vyčištění budete mít stále známky používání. To jen ukazuje, jakým expertem na kuřáky se z vás stává. Ujistěte se, že každé použití vašeho Bradley Smoker poskytuje čisté a zdravé kouření!

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.