Acing Doneness for Every Meat

Acing Hotovost za každé maso

Posted on: January 16, 2023Tajemství za vaření masa k dokonalosti je vnitřní teplotu, ať už je to štíhlý fake steak nebo husté porterhouse, každý steak vyžaduje cílovou teplotu pro tuto přesnost kňčivosti.

Tajemstvím dokonalého propečení masa je vnitřní teplota, ať už se jedná o tenký flank steak nebo tlustý porterhouse, každý steak vyžaduje cílovou teplotu pro toto přesné propečení.

Techniky použití teploměru na maso

Teploměr na maso je nejlepší způsob, jak zkontrolovat propečenost. Okamžitě přečte teplotu, abyste věděli, zda je steak propečený vzácně, středně nebo dobře. Chcete-li získat správnou teplotu steaku, držte teploměr na nejtlustší masité části steaku. Mělo by být daleko od kosti nebo tuku.

Je důležité si uvědomit, že maso se bude i po vyjmutí z udírny/grilu nadále péct se zbytkovou teplotou. Pokud má tedy váš steak dosáhnout propečení o 165 °F (73,9 °C), vyjměte ho z udírny nebo grilu poté, co dosáhne 160 °F (71,1 °C).

Získání dokonale propečeného steaku nebo celého krocana s výraznými grilovacími stopami se zdá být okamžikem blaženosti. Pravdou je, že tento blažený okamžik vyžaduje hodně dovedností a zkušeností.

Většinou náš uzený steak skončí po hodinách marinování a opékání přepečený nebo nedopečený. I když souhlasíme s tím, že nic nemůže překonat zkušenosti pitmastera, věříme také, že teploměr na maso může být rychlým řešením tohoto problému.

Tento jednoduchý nástroj načte teplotu masa, abyste věděli o jeho propečení. Zde je několik tipů, jak používat teploměr na maso.

Vyberte si správný teploměr

Na trhu jsou k dispozici různé typy teploměrů na maso. Měli byste přesně vědět, který si vybrat pro svůj styl vaření. Nejčastěji používanými teploměry jsou bimetalový páskový teploměr, teploměr s baňkou, teploměr s elektrickou sondou a teploměr s okamžitým odečtem.

Zatímco bimetalové a žárovkové teploměry jsou základní možností, nejpohodlnější je teploměr s okamžitým odečtem. Poskytuje přesné čtení a je ideální pro kontrolu pečených nebo uzených velkých kusů masa.

Umístění teploměru pro přesné měření

Obvykle se teploměr vkládá jen půl palce dovnitř masa, ale pokud je steak tlustší než palec, musíte ho zasunout hlouběji. Při vkládání teploměru by teplota měla začít klesat, pokud vidíte, že stoupá, zasunuli jste příliš daleko. Považujte nejnižší teplotu za přesnou.

Často maso kontrolujte

Při grilování je důležité maso v pravidelných intervalech kontrolovat, aby nedošlo k jeho převaření. U větších kusů masa, jako je steak nebo celé kuře, zkuste zkontrolovat každých 30 minut. U tenčích steaků kontrolujte každých 5 až 10 minut.

Nyní pro uzení jídla nechcete otevírat dvířka udírny, protože byste ztratili vnitřní teplotu a prodloužili byste dobu vaření. Zde se doporučuje koupit teploměr s drátovými sondami (nebo bezdrátovými), aby odečítal okamžitě, aniž byste museli otevírat dveře. Digitální verze také umožní nastavit alarmy, když maso dosáhne požadované teploty.

Maso pokračuje v pečení i po vyjmutí z udírny nebo grilu kvůli zbytkové teplotě. Zkuste ji tedy odstranit, když bude alespoň o 5 stupňů nižší než cílová teplota a před řezáním ji nechte odpočinout.

Nezapomeňte si zkalibrovat teploměr

Otestujte přesnost teploměru! Ponořte ho do ledové vody. Zaznamenáte pokles teploty na 0 stupňů a poté jej znovu zkalibrujte pomocí resetovacího tlačítka (k dispozici u několika modelů), čímž zajistíte přesný údaj.

Nezapomeňte se podívat na úžasné články na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.