Here's the Best Way to Tenderize Your Smoked Steaks

Zde je nejlepší způsob, jak Uhádněte své uhlazené steaky.

Posted on: January 18, 2023V životě je jen pár dalších radostí, které dokážou završit dobrotu šťavnatého, jemného steaku. Ať už si pochutnáváte sami nebo s přáteli a rodinou na chutném steaku, chcete se ujistit, že to jsou ty nejjemnější steaky, jaké kdy kdo měl.

V životě je jen pár dalších radostí, které dokážou završit dobrotu šťavnatého, jemného steaku. Ať už si pochutnáváte sami nebo s přáteli a rodinou na chutném steaku, chcete se ujistit, že to jsou ty nejjemnější steaky, jaké kdy kdo měl. Kromě všeho ostatního, když máte na dvorku svého vlastního kuřáka, věci jsou mnohem lepší a celkově je to zábavný zážitek.

Než se však ponoříte do kuchyně a vezmete si steak do udírny, měli byste vědět několik věcí, které vám pomohou připravit ty nejjemnější steaky vůbec.

Vyberte si správný střih

Věci nejsou jednoduché, pokud jde o výběr správného střihu. Existuje celá řada různých druhů, od sukně steaku, strip steaku, svíčkové, porterhouse, steaku flap a dalších. Pokud je k dispozici, filet mignon patří mezi nejjemnější kusy, které můžete najít, ale existují i jiné, takže záleží na vašich preferencích.

Mramorování je druhým faktorem, který byste měli zvážit při nákupu těch nejkřehčích steaků. Mramorování je obsah tuku přítomný v řezu steaku, který se při vaření rozpustí. Zabraňuje vysychání steaku a zároveň dodává neuvěřitelnou, šťavnatou chuť.

Marináda předem

Zatímco mnozí věří, že marinády pomáhají přidat chuť (což bez pochyby dělají), také pomáhají zjemnit váš steak. Jediné, co musíte udělat, je smíchat přísady na marinádu v misce a poté ponořit maso do roztoku.

Mísu zakryjte a dejte alespoň na 24 hodin do lednice. To poskytne marinádě dostatek času, aby byl steak šťavnatý a křehký.

Marináda také pomáhá dodat masu neuvěřitelnou chuť a zároveň je křehké. Pokud si nejste jisti, existují tisíce různých receptů na marinádu, od sladkých po pikantní, takže si vyberte to, co vám nejlépe vyhovuje!

Udržujte nízkou teplotu

Teplota je dalším zásadním faktorem, který ovlivňuje křehkost vašeho steaku. Příliš horké a maso může vyschnout. Teplo v podstatě nutí vlhkost uvnitř masa, aby se odpařila a nechala ho suché.

Chcete-li získat co nejjemnější výsledky pro váš steak, musíte v udírně udržovat nízkou a konstantní teplotu. Obvykle to může být u většiny masa kdekoli od 220 °F (104 °C) do 250 °F (121 °C). Než přidáte maso, počkejte, až váš kuřák dosáhne těchto teplot.

Při vaření dávejte pozor a dbejte na to, aby se teploty pohybovaly v doporučených mezích.

Před řezáním počkejte

Může být docela lákavé nakrájet steak hned, jak vychází z udírny. Šťávy a vůně neuvěřitelně znesnadňují čekání, ale před krájením je nejlepší počkat alespoň 5 minut.

Šťávy v mase se totiž potřebují usadit a znovu vstřebat. Pokud říznete do masa okamžitě, vyteče šťáva a váš steak zůstane suchý. Pro maximální zkřehnutí tedy nechte maso odležet při pokojové teplotě alespoň 5 minut, než do něj nakrájíte. Vyplatí se počkat a získáte šťavnatý a jemný steak.

Jiné způsoby nabídkového řízení

Kromě těchto tipů a triků můžete k dalšímu zkřehnutí masa použít i jiné metody. Zde je postup:

Chemické změkčovadla: chemická změkčovadla zahrnují sůl, pepř, papája a ananas. Naší předností je sůl, protože pomáhá rozkládat bílkoviny a zlepšuje texturu. Zde je návod, jak můžete maso chemicky zjemnit:

  • Začněte tím, že na talíř nasypete 1/8 šálku košer soli a rozprostřete.
  • Dále nasypte na steak 1/8 šálku košer soli.
  • Nyní do steaku opatrně vetřete sůl.
  • Po dokončení dejte steak do lednice. Pravidlo je, že 1 palec tloušťky potřebuje hodinu v lednici. Takže podle toho, jak silný máte řez steaku, tak dlouho vydrží do lednice.
  • To je vše! Jakmile je hotovo, vložte ji do udírny a vařte!

Kyselé změkčovače: víno, ocet nebo citrusy jsou všechno kyselá změkčovadla. Tyto tekutiny mají vysoký obsah kyselin a změkčují masovou svalovinu. Dodávají také skvělou chuť. Zde je návod, jak můžete maso zjemnit pomocí kyselých změkčovadel:

  • Začněte tím, že si maso celé propíchnete vidličkou.
  • Poté ji vložte do misky a nechte ji uležet v libovolném tekutém kyselém změkčovadle.
  • Před vložením do udírny je třeba nechat maso hodinu až dvě odležet v tenderizéru.
  • To je vše! Po dokončení je připraven k uzení.

Podívejte se na několik dalších článků o steacích zde:
5 Vnitřní teploty a časy propečenosti steaku
Způsob, jakým byste měli zjemňovat steak
Jak uvařit dokonalý New York Strip Steak

To byly některé ze způsobů, jak můžete steak zjemnit a posunout jeho křehkost a šťavnatou chuť na další úroveň. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.