Forget BBQ, Here's Why You Should be Smoking Your Meats Instead

Zapomeň na grilování.Tady je důvod, proč bys měl místo toho kouřit maso

Posted on: January 12, 2023Pokud se vám líbí vaše maso uzené, pak budete muset investovat do svého osobního kuřáka k dokonalosti své vlastní recepty a získat chutné uzené maso kdykoliv v roce za zlomek ceny účtované v restauracích. Zapomeňte na BBQ, tady je proč byste měli být kouření Your Meats Místo toho!

Pokud máte rádi své uzené maso, musíte investovat do svého osobního uzenáře, abyste zdokonalili své vlastní recepty a získali lahodné uzené maso kdykoli během roku za zlomek ceny účtované v restauracích. Zapomeňte na grilování, tady je důvod, proč byste měli místo toho udit maso!

Elektrické kuřáky, jako je Bradley, mají tendenci se snadněji používat a mají mnohem kratší křivku učení a jsou také bezpečnější než tradiční kuřáci. Elektrické udírny jsou pro uzení masa po celý rok vhodnější. Pro srovnání, kuřáky na dřevěné uhlí, které jsou vyrobeny z tenkého kovu, nejsou schopny udržet stejné množství tepla během chladných měsíců.

Tady přichází ta zábavná část. Když přijde na to, co kouřit, možnosti jsou prostě nekonečné! Zatímco maso, včetně kuřecího, krůtího, vepřového, hovězího a ryb jsou pro uzení zřejmé, je snadné být s kuřákem kreativní.

Zelenina, vejce a dokonce i dezerty, jako jsou brownies a zmrzlina, mohou vaši udírnu učinit mnohem univerzálnější a užitečnější po celý rok.

Pokud už vám stékají z úst, podívejte se na naše důvody, proč byste měli místo grilování udit maso.

Neodolatelná kouřová příchuť

Zatímco gril funguje dobře, všichni nadšenci do masa se shodují, že kuřák produkuje lepší maso. Chuť je silnější, protože kuřák dokáže kouř efektivněji zachytit, zadržet a cirkulovat.

S opravdovým kuřákem získáte více chuti a uděláte méně práce.

Pokud uříte jednou za měsíc nebo byste chtěli, ale zároveň si myslíte, že přeměnit váš gril na udírnu je příliš náročné, pak jste připraveni si udírnu pořídit. Také, pokud chcete, aby se vaše maso vylepšilo z dobrého na skvělé, pak jste připraveni získat kuřák!

Maso šťavnatější a křehčí

Jak dlouho? Jak horké?

Ideální kouření je nízké a pomalé. Udržování nízkých teplot způsobí, že vaše maso bude šťavnatější a křehčí a zároveň poskytne kouři čas, aby se vstřebal.

Jak dlouho budete kouřit, závisí na produktu. S masem se musí sáhnout bezpečné vnitřní teploty.

Stejně jako při zvažování, zda kuříte nebo hovězí, musíte vzít v úvahu konečný produkt. Například, pokud kouříte celá kuřecí prsa, pak je uďte, dokud vnitřní teplota nedosáhne 165 °F. Poté jej ihned vyjměte z udírny.

Pokud chcete udit tažené kuře, měli byste udit při nižší teplotě déle, dokonce i při překročení teploty, která je považována za bezpečnou vnitřní teplotu.

Každý recept, který použijete, vám poskytne vodítko pro doby a teploty uzení. Nakonec zjistíte správné časy a teploty.

Žádné teplo?

Někdy je nejlepší teplota bez tepla. Při uzení syrové slaniny, sušených uzených klobás nebo sýra se vám nechce výrobek vařit (nebo rozpouštět!). Takže v těchto případech chcete udržet kuřák na nízké úrovni, nebo nastavit Bradley adaptér pro studený kouř. Podívejte se na některé z naše tipy na studené uzení až budete připraveni se rozvětvit.

Fólie!

U žeber a hrudí se někdy doporučuje maso v polovině uzení zakrýt alobalem, aby maso změklo a vnitřně se prohřálo. Poté ji dodělejte odkrytou, aby se vytvořila kůra podobná zevnějšku.

Profesionální tip: Polévání „mopovou omáčkou“ je skvělý způsob, jak dochutit pokrm, ze kterého se bude dlouho kouřit.

Experimentujte často

S udírnou můžete často experimentovat a vytvářet si vlastní repertoár receptů a výtvorů.

S trochou znalostí a zkušeností o tom, jak tento proces funguje, byste měli experimentovat s novými chutěmi a recepty.

Ne všechno však bude fungovat. Uzené pomeranče...bez úspěchu. Ale u některých receptů jako uzená zmrzlina, dá se to udělat chutně!

Takže tady to máte, to jsou důvody, proč byste měli zapomenout na BBQ, tady je důvod, proč byste měli místo toho kouřit maso!

Nezapomeňte se podívat na naše blog pro další lahodné tipy a triky na kouření.

Chcete lépe poznat řadu kuřáků Bradley? Podívejte se na video níže:

Návod na Bradley Smoker!

Budete z toho všichni moudří a kuřáci. Happy Smoking!