Your Guide to Low and Slow BBQ Smoking

Váš průvodce Nízko a pomalu BBQ kouření

Posted on: August 21, 2021
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Uzení a grilování jsou dvě nejoblíbenější metody grilování. Obě tyto metody dodávají jídlu skvělou chuť, ale v případě uzení je chuť bohatší a intenzivnější. Je to proto, že kuřák používá horký kouř k pomalému vaření jídla, zatímco na grilu se jídlo vaří na přímém ohni. Grilování je rychlejší proces vaření než uzení. Pro uzení potravin je tedy vhodnější proces nízkého a pomalého.

Jak kouřit nízko a pomalu

Pohled na prskající steak může být opravdu lákavý (a na uzení a opékání není nic špatného!), ale musíte být s tímto procesem trpěliví, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Nízké a pomalé je klíčem k dokonalému uzení jídla. Někdy se může pro začátečníky zdát složité zvládnout metodu pomalého vaření. Zde může pomoci náš průvodce nízkým a pomalým kouřením. Podívejte se na to níže.

Místo pánev na vodu: Umístění pánve naplněné horkou vodou do udírny může pomoci regulovat teplotu a zachovat křehkost jídla. Když se voda během uzení začne vařit, dodává pokrmu vlhkost.

Udržujte nízké a stálé teplo: Udržování tepla na minimu je důležité, ale jeho neustálé udržování během procesu vaření je naprosto nezbytné. Pomáhá připravovat jídlo rovnoměrně ze všech stran, aniž by se vysušilo nebo připálilo povrch.

Hovězí kostky na tácu připravené k uzení

Výhody jít nízko a pomalu

Z nějakého důvodu je kouření oblíbenou metodou pitmasterů. Ve skutečnosti není jeden, ale mnoho důvodů, proč zvolit nízkou a pomalou metodu vaření. Zde jsou některé z výhod nízkého a pomalého grilování.

Získejte požadovanou propečenost: S nízkým a pomalým procesem je opravdu těžké, aby se vaše jídlo přehnalo. Buďte si tedy jisti, že pokud budete postupovat podle správné metody, získáte dokonale uvařené šťavnaté přípravky.

Vylepšená chuť: Protože tuk v pojivových tkáních kusu masa v teple pomalu taje, přirozeně vylučuje trochu šťávy. Tato šťáva se pak smíchá s potěrem, aby se jídlo dále ochucovalo.

Intenzivní kouřová esence: Když se maso vaří pomalu na mírném ohni, má dostatek času na úplné vstřebání kouřové chuti. Výsledkem je, že chuť uzeného masa zesílí.

Zachovává něhu: Pomalé vaření masa zajišťuje, že se během uzení ztrácí méně vlhkosti. To pomáhá potravinám udržet si určitou vlhkost, aby si uchovala svou křehkost i poté, co dosáhne dokonalého propečení.

Prodloužená trvanlivost: Pomalé vaření narušuje proteinovou vazbu ve svalovém vláknu, což je nepříznivé pro mikrobiální růst. Potraviny tak zůstanou déle čerstvé a prodlouží se jejich trvanlivost.

Uzené vepřové kotlety v udírně

Pitmaster triky, jak kouřit skvělé jídlo

Se všemi těmi triky na nízké a pomalé kouření vás možná zaujme, že to zkusíte. Ale vydržte, v kouření je toho víc. Pokud jste začátečník v umění grilování, zde je několik tipů, které vám mohou pomoci toto umění zvládnout.

Použijte solanku/třete: Rub je suchá směs koření, která se natírá na maso, aby zvýraznila jeho chuť. Solanka je koncentrovaný roztok soli a vody, který se používá k přidání vlhkosti do jídla, aby bylo jemné a šťavnaté. Použijte některou z těchto metod ke zvýraznění chuti uzeného jídla. Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde: Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?; Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin; Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení.

Kupte si kvalitní udírnu potravin: Kvalita kuřák potravin vám může poskytnout příjemný zážitek z kouření. Kuřák Bradley je toho nejlepším příkladem. Udírna Bradley je dodávána s automatickým podavačem bisket, dvěma topnými tělesy a digitálním rozhraním. Udírna potravin může fungovat jako horká udírna, studená udírna, trouba a sušička. Digitální konzole umožňuje přednastavení doby vaření a teploty, než začnete udit. Takže kuřák automaticky dělá všechny další práce, jako je regulace teploty, podávání dřeva atd., zatímco si užíváte párty (s určitým dohledem).

Další tipy

Přidejte správné dřevo: Dřevo je důležitým faktorem při uzení potravin. Určuje kvalitu kouře a chuť jídla, které budete vařit. Musíte zajistit, aby toxické výpary z vyhořelého popela nezkazily jídlo. Místo časté výměny dřeva byste měli použít Bradley Bisquettes. Jedná se o ochucené dřevěné puky, které budou produkovat čistý, čistý kouř a uhasí se v pravý čas, takže nikdy neshoří na popel.

Nikdy nespěchejte na obsluhu: Steak nepodávejte hned po uzení. Necháme chvíli odležet. Maso tak bude mít nějaký čas, aby znovu vstřebalo všechnu šťávu vylučovanou při uzení. Díky tomu bude maso křehčí a šťavnatější.

Doufáme, že vám tyto Bradleyho tipy a triky pomohly objevit vašeho vnitřního šéfkuchaře a přesvědčily vás, abyste v této sezóně rozpálili tohoto kuřáka. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.