Does Cold Smoking Cook or Preserve Food?

Dělá studené kouření kuchař nebo Zachovat Jídlo?

Posted on: January 18, 2023Kouření potravin je jednou z nejranějších forem vaření a konzervování potravin, když pece neexistovaly. V dějinách lidské civilizace byly potravinové krize způsobené přírodními katastrofami považovány za vážnou hrozbu pro přežití. Kouření je převážně proces pro konzervování potravin, jako je maso, které je vysoce náchylné k kontaminaci.

Uzení potravin je jednou z prvních forem vaření a konzervování potravin, když ještě neexistovaly trouby. V historii lidské civilizace byly potravinové krize způsobené přírodními katastrofami považovány za vážnou hrozbu přežití. K překonání těchto situací lidé konzervovali jídlo kouřením. Uzení je převážně proces konzervace potravin, jako je maso, které je vysoce náchylné ke kontaminaci.

V moderní době máme ledničky na uchovávání potravin a různá pokročilá opatření k zabezpečení potravinových krizí. Takže, kdysi populární metoda konzervace potravin, se kouření nyní změnilo ve způsob, jak dodat potravinám intenzivní kouřovou chuť. Běžná otázka, která se mezi začínajícími kuřáky často objevuje, je, zda své jídlo udit studeným nebo horkým kouřem. Abychom našli solidní řešení tohoto problému, budeme zde diskutovat o určitých aspektech uzení potravin a používání kuřáků. Koukni na to.

Co je horké kouření?

Uzení horkým kouřem je proces vaření jídla do dokonalého propečení pomocí horkého kouře. Obecně je pro tento typ uzení preferováno maso. V horkém kouři se vaří i ryby a drůbež. Uzení horkým kouřem zajišťuje, že jídlo je zcela bezpečné pro konzumaci a také výsledkem je lahodné uzené jídlo.

Co je studené kouření?

Studené uzení je proces přidání kouřové chuti do jídla bez jeho vaření. Tento typ uzení potravin se také používá ke zvýšení trvanlivosti potravin. Uzení za studena se provádí při nižších teplotách a vyšší vlhkosti. Tato kombinace teploty a vlhkosti odebírá vlhkost z vnějšího povrchu masa, což znemožňuje život nebo rozmnožování bakterií. Tím se určitým způsobem potraviny po určitou dobu ušetří před kontaminací.

Je studené uzené jídlo bezpečné nebo ne?

Někteří lidé věří, že uzené jídlo může vést k otravě jídlem a několika dalším zdravotním problémům. Takže další otázka, která se často objevuje, je: jaká je potřeba uzení studeným kouřem, když je nekonzervuje správně? Odpovědí na to mohou být následující body.

1. Nekonzumujte studené uzené potraviny, zejména maso. Před konzumací je třeba jídlo uvařit, aby bylo hotové.

2. Teplotní rozsah mezi 104 °F až 284 °F (40 °C až 140 °C) je ideální pro množení a růst bakterií. Během studeného uzení by teplota uvnitř udírny měla být nižší než 86 °F (30 °C) a minimálně 50 °F (10 °C).

3. Vlhkost je rozhodujícím faktorem při uzení potravin, zejména uzení za studena. Vlhkost uvnitř udírny musí být udržována na požadované úrovni.

4. Uzení jídla je pomalý a pomalý proces a uzení za studena se neliší. Zajistěte, aby byl vnější povrch masa ze všech stran řádně uzený za studena a nezůstal žádný prostor pro růst bakterií.

Další faktory ovlivňující studené kouření

Kromě teploty a vlhkosti je pro dokonalý zážitek z uzení za studena důležitých několik dalších faktorů.

Kvalita masa: Někdy může být zpracované maso tou nejnehygieničtější potravinou pro uzení za studena. Jen s datem „prodej do“ je těžké odhadnout, kdy bylo maso zpracováno a kolik bakterií už na něm narostlo v době, kdy si ho koupíte.

Typ kuřáka: Jak již bylo zmíněno dříve, teplota uvnitř udírny by měla být udržována na minimu. Kontrola teploty může být vážným problémem pro improvizovaného kuřáka nebo tradiční udírnu. Totéž platí pro úroveň vlhkosti. Toto kolísání teploty studeného uzení a vlhkosti uvnitř komory může mít za následek špatné uzení za studena.

Druh jídla: Maso je oblíbené jídlo pro uzení kvůli intenzivní kouřové chuti, kterou absorbuje. Jiné potraviny však mohou být také uzené za studena a jsou méně náchylné k bakteriální kontaminaci. Například sýr a některá zelenina mohou být skvělou volbou pro začátečníky, aby vyzkoušeli studené uzení. Věř nám. Jakmile to vyzkoušíte, nebudete mít dostatek uzeného sýra.

Druh paliva: Kouř, který se používá ke konzervaci potravin studeným uzením, musí být čistý a ne černý. V případě tradičních udíren se piliny používají k uzení za studena, protože generují nízké teplo. Kouř ale není vždy čistý, proto najděte lepší alternativu, která nebude hrát roli při kontaminaci jídla.

Tipy pro dokonalé studené kouření

Víme, že vás nemůžeme nechat jen hádat řešení poté, co jsme si promluvili o všech faktorech, které mohou zničit zážitek z kouření za studena. Takže tady jsou:

Použijte profesionální udírnu: Kvalitní kuřák, jako je Bradley Smoker, může změnit celkový zážitek z uzení jídla. Bradley Smoker může být integrován s Bradley Sada adaptéru pro studený kuřák pro kuřák aby se okamžitě proměnil ve studeného kuřáka. S vestavěným digitálním ovládáním teploty, přednastaveným časovačem a samostatnou nádobou na vodu dokáže Bradley Smoker jídlo udit studeným kouřem k dokonalosti bez obav z kontaminace.

Použijte čistý kouř: Abyste zajistili, že se studené uzení provádí v čistém kouři, použijte místo pilin piliny. Bradley Bisquettes jsou zde skvělou volbou. Tyto speciálně stlačené třísky pilin hoří přesný čas a zhasnou, než se změní na popel. S Bradley Bisquettes, studené kouření může být bezpečné a také méně špinavé.

Nevynechávejte suché vytvrzování: Sůl je nejlepší vytvrzovací činidlo, které se v celé historii používalo při uzení potravin. Sůl urychluje proces ztráty vlhkosti během uzení potravin a prodlužuje tak trvanlivost potravin.

Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde:
Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?
Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin
Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Závěrečné myšlenky

Doufáme, že tento článek odpoví na všechny vaše otázky týkající se účelu studeného uzení a správného způsobu, jak to udělat. Další Bradleyho tipy a triky pro uzení potravin si můžete prohlédnout na Blog Bradley Smoker.

Abychom vám pomohli dále v procesu stát se pitmasterem, vytvořili jsme e-knihu zdarma:

Naučte se tipy a triky grilování, od výběru nejlepšího grilu a udírny až po nejlepší kusy masa pro začátek. Přečtěte si také techniky a tajemství pit mastera, abyste dosáhli dokonalé chuti.

+ 20 bezplatných receptů a tabulka párování dřeva na kouření!

A bonusový průvodce vnitřní teplotou!

<< Stáhnout e-knihu zdarma >>