Tips On Smoking A Whole Chicken for Newbies

Tipy na kouření A Celé kuře pro nováčky

Posted on: January 13, 2023První věc, kterou je třeba pozorovat při nákupu kuřete, je, zda jsou zlepšeny.

První věc, kterou je třeba při nákupu kuřete pozorovat, je, zda je vylepšené. Většina celých kuřat je již vylepšena. To znamená, že jim byl vstříknut solný roztok. Solanka tedy nemusí být potřeba. Podívejte se na štítek na obalu. Pokud je tam uvedeno něco jako „Obsahuje nebo je vstřikováno až 5 % fosforečnanu sodného atd. není potřeba solanka. Procento se může lišit. Pokud je na něm uvedeno „obsahuje až 5 % vody“ a na seznamu nejsou žádné další složky, mohl by mít prospěch z přikládání.

Lesy, které jdou dobře s kuřetem

Jablko, javor nebo pekanový ořech jsou moje oblíbená dřeva pro kouřovou příchuť. Kuře přijímá hodně kouře, takže možná budete chtít začít s jednou až dvěma hodinami kouře. Mějte na paměti, že každý bisquette hoří asi 20 minut. Na tento recept budete potřebovat 3-6 bisket.

Uzení/pečení, například dvou tříkilových kuřat, vydá hodně vlhkosti. Měli byste tedy nechat průduch dokořán, alespoň během první poloviny vaření. Postup, který používám, je usušit je na vzduchu nezakryté v lednici, alespoň na pár hodin. Osm hodin by bylo lepší. To pomáhá zlepšit chuť kouře a dává pokožce lepší texturu. Nyní je čas se rozhodnout, zda chcete kuře celé nebo pečené (motýlkové).

Pokud kuřata napálíte, uvaří se rychleji a více kouří. Proto, pokud se plácnete, možná budete chtít použít spodní konec doby kouře. Příliš málo kouře je lepší než příliš mnoho. Příliš málo, vždy můžete příště upravit dobu kouření. Příliš mnoho kouře může stačit k tomu, aby byl nepoživatelný.

Pokud nejste pro vzhled

Na okraj, pokud nehledám prezentaci, kuřata rozčtvrtím a na jeden tác dám tmavé maso a na druhý bílé maso. Tímto způsobem mohu vyjmout bílé maso, když dosáhne určité teploty, a pokračovat v pečení tmavého masa.

Profesionální tip: Bílé maso, které se nachází v prsou a křídlech, obsahuje asi 10 % červených vláken. Tato část kuřete má libovou a jemnou chuť a při převaření se snadno vysuší. Tmavé kuřecí maso obsahuje kolem 50 % červené vlákniny a nachází se v kuřecích stehýnkách, které jsou chutnější a šťavnatější a lze je vařit déle.

Okořením mým oblíbeným třením a nechám asi hodinu uležet při pokojové teplotě. Během té doby předehřeji udírnu na cca 250°F. Pro urychlení doby předehřívání můžete použít poloviční otevření na větracím otvoru. Nezapomeňte však při nakládání kuřat rozšířit větrací otvor. Je dobré je na závěr dokončit na grilu nebo v předehřáté troubě (450 °F), aby byla slupka křupavá. Pokud jde o čas, jdu kolem vnitřní teplota. Změřím teplotu v nejtlustší části stehna a je připraveno na 165°F. Cooks Illustrated doporučuje 175 °F pro lepší chuť tmavého masa. Doufáme, že se vám naše tipy na uzení celého kuřete pro nováčky líbily. Nezapomeňte se podívat na Blog Bradley Smoker pro více osvěžujících tipů a triků na uzení jídla po celý rok pro začínající mistry pitů!