Pink Butcher Paper: How and Why to Use It

Růžový řeznický papír: Jak a proč jej používat

Posted on: January 18, 2023Kouření jídla je stále populárnější mezi milovníky grilování pro intenzivní kouřovou chuť, kterou dodává jídlu. Tato láska k uzenému jídlu motivovala mnoho k tomu, aby zapálili kuřáka na zahradě, ale někdy výsledek nevyjde podle potřeby.

Uzení jídla je mezi milovníky grilování stále oblíbenější pro intenzivní kouřovou chuť, kterou pokrmu dodává. Tato láska k uzenému jídlu motivovala mnohé k tomu, aby si na dvorku zapálili kuřáka, ale někdy výsledek nevyjde podle představ. Několik trendů a výstřelků týkajících se kouření potravin postupem času vybledlo. Nicméně ty, které skutečně znamenaly rozdíl v procesu, se staly dobře střeženým tajemstvím pitmasterů. Ano, používání růžového řeznického papíru je jedním z takových trendů, který se mezi milovníky grilování rychle dohání, a to ze všech správných důvodů.

Tento článek prozkoumá všechny možné oblasti týkající se použití růžového řeznického papíru a proč může být lepší volbou než důvěryhodná hliníková fólie. Začněme tedy vysvětlením, co je to za papír.

Co je řeznický papír?

Je to druh řemeslného papíru, který se používá k balení masa nebo jakéhokoli druhu jídla během posledních fází uzení, aby zůstal vlhký a měkký. Řeznický papír se vyrábí z dužiny borovice jižní a byl schválen FDA. Jelikož je papír ošetřen speciálním klížícím prostředkem, který maso konzervuje, je pružnější a obtížněji se trhá. Tento proces jej také činí poréznějším. Je k dispozici v růžové, bílé a hnědé barvě, mezi nimiž se růžová (spíše broskvový odstín) používá k uzení potravin.

Nezaměňujte řeznický papír za papír na steaky. Jsou úplně jiné. Růžový řeznický papír se používá k balení masa při uzení, zatímco steakový papír se používá v komerčních obchodech k vystavení masa a zabránění kontaminaci.

Rozdíl mezi řeznickým papírem/voskovým papírem/papírem do mrazáku

Na rozdíl od voskového papíru nebo papíru do mrazničky se řeznický papír při vystavení teplu nevznítí. Je tedy bezpečný a speciálně vyrobený pro uzení potravin. Voskový papír může zničit jídlo a také uvolňovat toxické výpary, když se vloží do udírny.

Kdy použít růžový řeznický papír

Při uzení řezů, jako je hrudí nebo žebra, je třeba je po určité době zabalit, než se dosáhnou dokonalého propečení. To pomáhá udržet maso šťavnaté tím, že zabraňuje nadměrné ztrátě vlhkosti. Zatímco někteří preferují použití hliníkové fólie, řeznický papír může být lepší volbou.

Zkontrolujte, kdy se maso dostane do stáje. To znamená, že když se střední část masa přestane ohřívat, dosáhne úrovně stání. Jídlo je třeba zabalit, až když se dostane do stání, aby se zabránilo další ztrátě vlhkosti v důsledku horkého kouře. Obecně k zastavení dochází, když vnitřní teplota masa dosáhne 160 až 170 °F (71 až 77 °C).

K zatuhnutí dochází, když se maso peče pomalu při trvale nízké teplotě. Kontrola teploty může být pro lidi používající improvizované udírny nebo tradiční udírny boj. Náš návrh by byl použít pokročilou udírnu potravin, která je soběstačná a funguje bez velkého zásahu. Dobrou volbou je například Bradley Smoker. Bradley Smoker má digitální konzolu pro přednastavenou teplotu, časovač, automatický podavač paliva a dvojité topné prvky, které vám poskytnou zábavný zážitek z kouření. Bradley Smoker funguje nejlépe s Bradley Bisquettes, které hoří po přesný čas a udržují teplotu pod kontrolou. Bradley Bisquettes produkují čistý ochucený kouř, protože automaticky zhasnou, než se změní na popel.

Jak používat růžový řeznický papír

Růžový řeznický papír se dodává ve formě rolí nebo listů, které lze snadno použít. Obalte ho kolem masa stejně jako hliníkovou fólii. Před dalším uzením se ujistěte, že je maso zcela zakryté papírem. Pokud chcete, aby byla na vnější vrstvě opečená kůrka, můžete ji těsně obalit kolem masa. Pokud se kůra vytvořila již před dosažením stáje, je také bezpečné používat řeznický papír, protože nezničí kůru.

Výhody použití růžového řeznického papíru

Řeznický papír je levný, takže rozpočet zde není nikdy starostí. Pokud jde o další výhody, řeznický papír může pomoci masu absorbovat maximální kouřovou chuť, protože je porézní. Hliníková fólie je vzduchotěsná a zabraňuje vstupu a výstupu vzduchu z masa. Řeznický papír umožňuje pronikání kouře a zároveň udržuje vlhkost uvnitř masa.

Hliníková fólie se může snadno zahřát, když je vystavena horkému kouři. Mohlo by dojít ke zvýšení teploty masa, což by mohlo vést k nadměrnému opečení nebo převaření jídla. Pamatujte, že přílišné uzené kusy masa, jako je hrudí, mohou způsobit, že budou žvýkací a obtížně se jedí. Řeznický papír udržuje teplotu pod kontrolou, protože je prodyšný.

Alobal může zničit opečenou kůrku, která se vytvořila již přidušením masa. U řeznického papíru k tomu není šance. Řeznický papír lze také použít k balení jakéhokoli druhu masa k uzení. Tento papír má mnohostranné využití. Pomáhá udržet uzené jídlo déle teplé a lze jej použít k podávání nebo uchovávání potravin.

Podívejte se na tyto články o fólii a řeznickém papíru:
Je na uzení lepší fólie nebo řeznický papír?
Měli byste fólii zabalit maso do udírny?

Doufáme, že vám tyto informace o použití růžového řeznického papíru pomohly zintenzivnit vaši hru s uzením jídla na další grilovací párty. Můžete se podívat na další zajímavé Bradleyho tipy a triky na uzení jídla na Blog Bradley Smoker.