Smoked Fish Through Bradley Smoker

Proč je Potraviny-kouření Lepší při nízkých teplotách a pomalu vaří čas?

Posted on: January 18, 2023Kouření masa není moderní vynález. Ve skutečnosti existují důkazy o kouření masa pocházející ze sedmnáctého století př. Chr. Původním účelem uzení masa bylo uchování pro budoucí použití. Na rozdíl od té doby se však nyní používá k ochucení a vytváření úžasné chuti.

Uzení masa není moderní vynález. Ve skutečnosti existují důkazy o tom, že lidé kouřili maso již ze 17. století před naším letopočtem. Původním účelem uzení masa bylo uchovat ho pro budoucí použití. Na rozdíl od té doby se však nyní používá k dochucení a vytvoření úžasné chuti.

Uzení masa může pomoci vytvořit křehký, vlhký a šťavnatý kus masa, který je plný chuti. Totéž platí pro různé potraviny. Existuje důvod, proč některé recepty vyžadují uzení, a to proto, že šetrný proces a nízké teplo uzení umožňují jídlu absorbovat kouřovou příchuť, aniž by způsobilo vysušení.

Pojďme se blíže podívat na to, proč je pro přípravu jídla lepší používat nízké teploty a pomalé doby vaření.

Je to zdravější

Když udíte jídlo, je nezbytné je vařit při nízké teplotě, aby se zachovala jeho nutriční hodnota. Vařením masa při vysoké teplotě se často rozkládají bílkoviny a vitamíny. Navíc to může mít za následek připálené jídlo, které je obtížné sníst.

Maso vařené při nízkých teplotách si naopak zachovává většinu svých přirozených živin, takže je zdravější volbou pro vás a vaši rodinu. Také umožňuje, aby přirozená vlhkost a oleje zůstaly nedotčené. To je důležité pro zachování nutriční hodnoty masa a zabránění připálení masa.

Některá kouřová dřeva mají také antiseptické vlastnosti, které pomáhají prodloužit životnost uzeného masa.

Uzené jídlo přes Bradley Smoker

Více chuti

Hlavním důvodem vaření masa při nízkých teplotách je to, že umožňuje pronikání kouře do masa. Uzení může proměnit ten nejjemnější kus masa na šťavnaté, chutné a nezapomenutelné jídlo. Trik je spárovat maso se dřevem, které doplňuje přirozenou chuť řezu.

Použití nejnižší možné teploty umožňuje kouři proniknout do masa, což mu umožní vsáknout se do něj. Opět platí, že delší doby uzení zajistí, že maso absorbuje maximum kouře pro nejlepší chuť. Vyberte si to nejlepší dřevo, abyste získali to nejlepší z uzení jídla.

Většina kuřáků přichází s řadou kouřových dřev, se kterými můžete experimentovat pro maximální chuť. Bradley Bisquettes jsou k dispozici v 16 různých příchutích, jako je bílý ořech, pekan, jablko, olše, dub, třešeň a javor.

Různé bisquette dodají vašemu jídlu jedinečné chutě, takže pokud je to váš první vpád do kuřáckého světa, měli byste začít pomalu. Pomocí tohoto průvodce se můžete naučit nejlepší párování masa nebo potravin a dřeva pro dosažení nejlepších výsledků.

Lepší textura

Zatímco maso můžete vařit při vysokých teplotách, měli byste vždy udržovat nízkou teplotu. Vyšší teplota poškodí texturu masa, ale vařením při nízkých teplotách bude vaše jídlo křehčí.

Tato metoda pomalého vaření maso přirozeně změkne a rozbije v něm tuhou pojivovou tkáň. Proces přeměňuje kolagen na různé typy želatiny, což je jemnější produkt. Na tuhé kusy masa, jako je hrudí, si možná budete muset počkat déle, ale výsledek bude stát za to.

Nízké a pomalé vaření také umožňuje, aby se tuk v mase vytvářel pomaleji, což zajišťuje, že se maso nevysuší.

Dokonce i vaření

Jednou z hlavních výhod používání udírny je, že se maso propeče mnohem rovnoměrněji než při vysokých teplotách. Nízká a pomalá metoda vaření zajistí, že skončíte s dokonale propečeným masem, které není ani přepečené, ani nedopečené.

Uzení je pomalé a stabilní, což zajišťuje, že se vnitřek masa uvaří dříve, než se připálí vnější strana. Kvalitní udírna umožňuje rovnoměrné rozložení teplot po celém povrchu masa, čímž získáte rovnoměrnou barvu. Pořiďte si vysoce kvalitní elektrickou udírnu potravin, abyste si mohli užít tuto výhodu.

Na rozdíl od grilování, které vyžaduje, abyste maso několikrát obrátili, vám dobrý udírna umožní věnovat se vašemu podnikání a přesto získat dokonale uvařené jídlo. Nízké a pomalé vaření navíc zabraňuje připalování masa a je ideální pro dlouhodobé skladování.

Nekonečné volby

Uzení je účinná metoda pro širokou škálu potravin. Jinými slovy, touto metodou můžete kromě masa připravit i širší škálu surovin. Chuť kouře můžete například vdechnout do přísad, jako je sůl, cukr a paprika, pomocí udírny. Bylo by extrémně obtížné udělat totéž pomocí metody vaření při vysoké teplotě.

Můžete prozkoumat nekonečné recepty na přípravu jemného masa nebo potravin, jako je kuře, ryby nebo klobásy. Neexistuje prakticky žádný limit na to, jak daleko můžete zajít se svým kuřákem!

Na závěr

Uzení zahrnuje vaření jídla při nižší teplotě po delší dobu. Přestože tato metoda není nejrychlejší, výsledky jsou nejlepší. Abyste ze svého kuřáka dostali to nejlepší, teplota by měla být mezi 225 a 250 °F (107 a 121 °C).

Ujistěte se, že jste potvrdili vnitřní teplotu jídla, dokud si nebudete jisti, že je hotové. Z bezpečnostních důvodů nekonzumujte maso s teplotou nižší než 145 °F (63 °C). Pro potvrzení propečení použijte sondu do masa.

Máte zájem o další články o vaření při nízkém a pomalém vaření? Máme vás na dosah!
Váš průvodce nízkým a pomalým kouřením BBQ
Top Tipy, jak vzít uzené hrudí z průměru na úžasné
Další Bradleyho tipy a triky pro uzení potravin si můžete prohlédnout na Blog Bradley Smoker.