Pairing Meat with Beer, Cocktails & Wine

Spárování masa s Pivo, koktejly a víno

Posted on: February 15, 2022
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Jen málo věcí je uspokojivějších než kouřová chuť dokonale propečeného steaku, žebírek nebo trhaného vepřového masa. Než však jídlo zhltnete, je na čase popřemýšlet o tom, jaký nápoj bude pokrm nejlépe doplňovat. Spárování masa s pivem, koktejly a vínem může být složité; koneckonců existuje spousta možností, jak uhasit žízeň, které přesahují rámec vody a koly.

Jaký nápoj je tedy vhodný pro vaše uzené maso? Přidejte se k nám, když prozkoumáme zásady, kterými se řídit při výběru nápoje, a příklady masa a nápojů, které tvoří dokonalý pár. Popusťte uzdu své kreativitě pomocí těchto tipů a vytvořte si nezapomenutelný kulinářský zážitek v pohodlí vašeho domova.

Jak sladit maso s pivem

Pokud jde o párování masa a piva, je třeba zvážit dvě věci: obsah tuku a sycení oxidem uhličitým. Tučnější kusy masa často obstojí ve výraznějších příchutích – například jehněčí nebo kachní – zatímco libovější maso, jako je ryba, se lépe hodí k méně intenzivním pivům.

Kromě toho mohou šumivá piva převálcovat lehčí jídla; v horkém dni (když chcete světlé pivo) místo steaků nebo hamburgerů slaďte své lehké nápoje se saláty nebo pokrmy z mořských plodů. Stručně řečeno: Typ jídla, které podáváte, může ovlivnit, jaké pivo si vyberete.

Platí pravidlo, že čím silnější a těžší pivo chutná nebo voní, tím lépe se hodí k masům, která mají výraznou chuť. Plná piva jako IPA a stouty jsou skvělé pro masité pokrmy, jako je steak. Pokud máte jídlo, které se vaří ve víně – řekněme krátká žebírka –, zkuste jako přílohu najít lehčí pivo. Při párování masa s pivem (nebo čímkoli jiným) však neexistují žádná tvrdá pravidla, takže se nebojte věci míchat!

Jak spárovat maso s vínem

Trik, jak spárovat jakýkoli druh alkoholu s jídlem, spočívá v nalezení rovnováhy mezi dvěma prvky. Prvním prvkem je chuť a druhým je intenzita. Jsou chvíle, kdy silnější chutě, jako je zvěřina, převáží lehčí vína, jako je Chardonnay nebo Sauvignon blanc, takže je důležité naučit se párovat víno s masem a vzít v úvahu prvky, jako je koření, způsob vaření a doba přípravy, než se rozhodnete.

Víno a červené maso

Většina vín se obvykle hodí k jakémukoli druhu masa, pokud není příliš tučné. Budete chtít spárovat různé kusy hovězího masa – jako je filet mignon a flank steak – s různými druhy červených vín (ale mějte na paměti, že konkrétní odrůdy jsou často vždy lepší než směsi). K hovězímu masu se hodí červená vína jako Cabernet Sauvignon a merlot. Taniny v červeném víně pomáhají odbourávat mastnotu. Ovocnější bílá vína jako Chardonnay se dobře hodí k jehněčímu a vepřovému masu.

Sladká dezertní vína, jako je portské, se krásně hodí ke zvěřinovým masům. A pokud máte libový kousek steaku, zkuste si nalít sklenici křupavého Pinot Grigio; jeho pikantní chuť krásně kontrastuje s masem.

Drůbež a ryby

Pokud jde o kuře, tmavé drůbeží maso, jako jsou paličky nebo stehna, obvykle nejlépe funguje s plnými bílými víny, zatímco bílé maso se stejně dobře hodí k růžovým nebo ovocným červeným. Pokud máte drůbež samotnou, pak by měla dobře fungovat středně plná červená jako Merlot, Cabernet Sauvignon nebo Pinot Noir.

Pokud máte drůbež spárovanou s bramborami a dýní nebo čímkoli v máslové omáčce, vyzkoušejte světlejší červené, jako je kalifornské Pinot Noir, které doplní všechny ty pěkné zimní teplejší přísady. Chardonnay zde funguje dobře i pro své dubové nuance, které se skvěle hodí k bohatším pokrmům.

Whitefish je velmi univerzální možností; jeho přirozená jemnost znamená, že jej můžete spárovat s čímkoli od sladkého ryzlinku po Chardonnay, Pinot Noir nebo dokonce Sauvignon Blanc.

Odtud se přesuneme k bílým vínům. Oyster Bay Sauvignon Blanc, Sancerre a Veltlínské zelené by byly dobrými volbami. Tato vína nejsou příliš ovocná, takže váš pokrm nepřehluší, ale mají více těla, což se docela dobře hodí k většině bílých mas.

Jak spárovat maso s koktejly

Spárování masa s koktejly je stejně jednoduché jako jejich sladění s vínem a pivem. Zde je několik věcí, které byste měli zvážit před výběrem koktejlu: množství tuku (tučné maso dobře snáší těžší koktejly, jako je martini), koření (ochucené maso snese ovocné koktejly), způsob vaření (grilované maso má tendenci ztrácet chuť). dobře s kouřovými nápoji).

Závěrečné myšlenky

Klíčem k úspěšnému párování masa a nápojů je sladit kusy masa s nápoji, které je nepřekoná. Experimentování je však součástí toho, co dělá jídlo zábavným. Pokud spárování nevyjde, zkuste to znovu při příští příležitosti. Pokud se vám zdá, že těžká nebo lehká piva neladí s uzeným krocanem, můžete je místo toho zkusit spárovat s žitnou whisky! Možná budete překvapeni, co v tomto procesu objevíte.

Podívejte se na několik dalších článků o párování masa s pivem, vínem a koktejly:
Nejlepší průvodce párováním jídla a piva pro grilování
Grilování a párování vína pro nejlepší vaření
5 lahodných druhů párování uzeného masa a koktejlů

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.