Do You Really Have To Rest Your Meat Before Eating?

Opravdu musíte Odpočiňte si maso Před jídlem?

Posted on: January 16, 2023Během rodinných a firemních setkání, ať už doma nebo ve vaší oblíbené restauraci, se jídlo s masem liší. Pokud nejste obeznámeni s restaurací, například, nemáte téměř žádnou představu o tom, jak se vaše jídlo připravuje v zákulisí.

Během rodinných a firemních setkání, ať už doma nebo ve vaší oblíbené restauraci, se recepty na maso liší. Pokud neznáte například restauraci, téměř netušíte, jak se v zákulisí připravuje vaše jídlo. Především maso je hlavním chodem, který vyžaduje únavnou přípravu. Pokud máte na starosti vaření masa, možná se sami sebe ptáte, zda by si před konzumací nemělo odpočinout.

Proč odpočívat uzené maso?

Nejzřetelnější věcí je, že když maso odpočívá, po vytažení z udírny mu umožní vychladnout. Doporučujeme počkat, než budete maso krájet, a to zejména uzené z několika důvodů.

Uzavřete ve šťávě

Když je maso odpočinuté, byť jen na pár minut, šťáva, která se při pečení spojila, se znovu rozdělí do masa. Díky tomuto procesu je maso, zejména steaky, mnohem šťavnatější a chutnější, takže se čekání vyplatí. Šťávy z masa, zejména uzeného masa, jsou tím, co je lákavější a příjemnější k jídlu.

Během pečení se svalová vlákna masa zpevní a voda se začne vytlačovat ven. Tato vlhkost se poté přesune ven na povrch masa, kde se část vlhkosti odpaří. Když vytahujete maso z trouby nebo udírny, bude nějakou dobu trvat, než se vnitřní vlhkost rozšíří po celém mase. Okamžité řezání způsobí, že tekutina vyteče a vaše maso zůstane velmi suché.

Odpočinek masa se doporučuje s uzeným jídlem. Nejnovější funkce našich udíren umožní vašemu oblíbenému masu získat ty nejúžasnější chutě, zvláště když je po uzení odpočaté. Dvojité topné těleso, digitální konzola a automatický podavač dřeva vám poskytnou vynikající zážitek z kouření a skvělé výsledky.

Přenosové vaření

Dalším důvodem, proč nechat maso po uvaření odpočinout, je to, co nazýváme vařením s přenášením. Nejčastěji se to stává u větších kusů masa, protože se vaří ještě několik minut, a to i po vytažení z udírny. Z tohoto důvodu vám většina receptů radí, abyste maso vyndali několik minut před dokončením požadované doby.

Při vaření masa, ať už uzením, pečením nebo grilováním, je doporučená doba odpočinku pět až deset minut. Při pečení velkých kusů nebo například celého kuřete však může být doba odpočinku mnohem delší. Steaky volně zabalte do fólie a poté vložte do nádoby.

Zatímco se maso peče, jeho bílkovinné složky se zahřejí a ztuhnou a po vyjmutí masa z udírny bude vaření pokračovat. Čím více je maso propečené, tím jsou bílkoviny uvnitř masa usazené. Odpočinek masa také napomáhá jeho úplnému propečení; proto byste měli před podáváním chvíli počkat.

Návrhy receptů

Uzené hrudí

Jedním z receptů od Bradley Smokers, které vyžadují velké množství odpočinku před jídlem, je uzená hruď. Asi 13 liber hrudí uzené s olivovým olejem a ochucené solí, pepřem a česnekem zabere celý den uzení. Doba odpočinku u tohoto receptu před tím, než bude připraven k podávání, bude přibližně jednu hodinu. Výroba uzeného hrudí v Bradley Smoker vyžaduje velmi trpělivého kuchaře, aby dosáhl skvělých výsledků. Zde je odkaz na recept.

Hovězí pečeně

Dalším slavným receptem od Bradley Smokers, který potřebuje pořádnou dávku odpočinku, je uzený rostbíf. K přípravě tohoto receptu potřebujete čtyřkilový rostbíf pokapaný trochou olivového oleje, který spojí koření masa. Na koření používejte ve velkém množství pastu z hovězího masa, protože je to silný řez. Poté položte maso na Stojan Bradley Smoker a vložte sondu do masa. Zde je odkaz na recept.

Nastavte Bradley Smoker na 250 stupňů F. nebo 121,1 stupňů C. Doporučujeme používat Bradley mesquite biskety v udírně asi hodinu. Poté pomocí litinového hrnce nebo grilovací pistole maso po vytažení z udírny ztmavte. Nakonec maso ogrilujte ze všech stran. Necháme vychladnout a poté dáme na 45-55 minut do lednice.

Závěrečné myšlenky

Uzení masa je časově velmi náročná činnost, ale s použitím vysoce kvalitního vybavení, jako je Bradley Smoker, si tento proces užijete.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.