The Ultimate Guide to Preheating Your Smoker

The Ultimate Guide to Předehřev vašeho kuřáka

Posted on: January 17, 2023Uzení potravin je jednou z nejstarších technik přípravy a konzervace potravin, která si udržela svou popularitu. S pokrokem v technologii je nyní uzení potravin lepší a jednodušší.

Uzení potravin je jednou z nejstarších technik přípravy a konzervace potravin, která si udržela svou popularitu. S pokrokem v technologii je nyní uzení potravin lepší a jednodušší.

Elektrické udírny potravin se staly skvělým způsobem, jak se dostat do uzení masa doma, aniž byste je museli neustále kontrolovat. Pouhým výběrem preferovaného nastavení teploty v závislosti na tom, jak chcete maso, elektrické udírny připraví maso, aniž by museli procházet spoustou potíží.

Předehříváte svého kuřáka?

Zatímco někteří se rozhodnou nejprve předehřát své udírny, jiní vaří maso bez předehřívání. V tomto článku vám poskytneme podrobného průvodce předehříváním udírny, některé z důvodů, proč byste si měli předehřívat kuřák potravina obecně vám pomohou dozvědět se více o kouření potravin a kuřácích potravin.

Abychom si udělali jasný obrázek, nejprve se podíváme na hlavní prvky udírny:

  • Zásobník na dřevěné třísky

Podnos/miska na dřevěné štěpky je místo, kde kousky dřeva pomalu hoří, aby se na mase vytvořila kouřová chuť. V závislosti na typu tepla a na tom, jak vysoké ho chcete, můžete pravidelně přidávat dřevěné štěpky, abyste udrželi pěkný stálý proud kouře.

Pro našeho Bradleyho Smokera máme Bradley Bisquettes k dochucení jídla, které se vydává v pilinách z aromatického dřeva.

  • Miska/pánev na vodu

Mísa na vodu nad podnosem na dřevěné štěpky by obvykle byla tam, aby pomohla přidat vlhkost do vašeho kuchaře, zatímco pára vycházející z vody také pomáhá při konvekčním vaření. Na vašem Bradley Smoker bude sloužit dvojímu účelu, protože vaše biskety zhasnou ve vodě těsně předtím, než se dřevo změní v popel.

  • Podložka digitálního ovladače

To vám umožní nastavit teplotu vaření, čas a sledovat, kdy je jídlo hotové.

  • Tlumiče a průduchy

Při uzení masa se spotřebuje hodně kyslíku. Tlumiče a průduchy propouštějí vzduch do udírny a fungují jako průchod pro přebytečné teplo, což také umožňuje „starému kouři“ uniknout a dát prostor novému kouři vycházejícímu ze dřeva.

Proč byste měli předehřívat kuřáka

V udírně potravin je topné těleso vyrobeno z kovu a když je studené, ochlazuje se. Předehřátím udírny se zahřeje, a když začnete vařit maso, proces začne okamžitě, protože kov je horký.

Jak si předehřát jídlo kuřák

V průměru trvá elektrické udírně 30–45 minut, než se předehřeje z chladu. V závislosti na tom, co připravujete, nastavte požadovanou teplotu na udírně a počkejte, až dosáhne správné vnitřní teploty, než udírnu naplníte jídlem.

Na Bradley Smokers, doporučujeme nastavit nejvyšší teplotu a poté počkat, až dosáhne vnitřní teploty. Pokud například vyrábíte hrudí, nejvyšší teplota vašeho udírny je 225 – 240 °F (107 – 115 °C). Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli počkat, až udírna dosáhne vnitřní teploty 190 °F (88 °C).

Vztahuje se tento proces na všechny kuřáky?

Ano, kromě případů, kdy je udírna jídla nová.

Pro zbrusu nového kuřáka působí koření jako proces vytvrzování a odstraňuje veškeré zbytky, jako je prach nebo olej, které mohly zůstat během výroby. Vytvrzuje také veškeré nátěry nebo povlaky na vnitřní straně vašeho udírny, zabraňuje jeho rezavění a zároveň zvýrazní kouřovou chuť.

Jak okořenit svého kuřáka

  1. Nejprve se ujistěte, že je vaše udírna správně sestavena. Zkontrolujte, zda jsou všechny šrouby neporušené. Kuřáky ne vždy přicházejí kompletně smontované a v některých případech může vyžadovat malou montáž.
  2. Otřete udírnu – Opatrně otřete vnitřní povrchy udírny a ujistěte se, že vnitřek nepoškrábete. To lze provést pomocí vlhké houby, jemného čisticího prostředku a vody. Při utírání je důležité, abyste také nezapomněli otřít stojany.
  3. Zapojte udírnu do elektrické zásuvky, otevřete ventilační otvory a nastavte udírnu na maximální teplotu pomocí dřeva, které si přejete. Koření by mělo trvat tři hodiny.

Tyto kroky se mohou u jednotlivých kuřáků lišit, takže je důležité, abyste si nejprve prostudovali příručku.

Abych to shrnul, je nezbytné udírnu předehřát, protože vám to pomůže dosáhnout dokonalé kouřové chuti a urychlí dobu vaření. Při předehřívání udírny je stejně důležité, abyste sledovali teplotu toho, co chcete vařit. Tento dokonalý průvodce vám ukáže, jak předehřát udírnu.

Podívejte se na tento další článek o předehřívání udírny:
Předehřejte své grilování pokaždé dokonale

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.