Directions on How to Rest Smoked Ribs

Návod jak na to Odpočívej uzená žebra

Posted on: January 17, 2023Existuje více způsobů, jak vařit žebra, včetně kouření. Navzdory tomu, že se jedná o jeden z nejstarších technik vaření potravin, uzené potraviny stále vítězí nad srdcem mnoha lidí s nekuřáckými kuřáky.

Existuje několik způsobů, jak vařit žebra, včetně uzení. Navzdory tomu, že jde o jednu z nejstarších technik vaření jídla, uzené jídlo si stále získává srdce mnoha komunit, které kouří po celém světě. Pokrok v technologii stejně přispěl k rostoucí popularitě kouření potravin, protože lidé nyní mohou dosáhnout mnohem lepších výsledků rychleji a snadněji. Podíváme se na to, jak vyrobit uzená žebra, a na návod, jak je odpočívat pro šťavnatý podzim kostní hostiny.

Jak kouřit žebra

Uzení vašich žeber trvá celkem asi šest hodin a provádí se ve třech krocích. Nejprve tři hodiny udíme holá žebra, zabalíme alobalem a dvě hodiny udíme, poté jednu hodinu omáčku a udíme, metoda lidově známá jako technika 3-2-1. Nicméně v závislosti na tom, jak máte rádi svá žebra, můžete dobu vaření upravit.

Ingredience

 • Vepřová žebra
 • Suchým třením žebra
 • jablečný džus
 • Žlutá hořčice
 • hnědý cukr
 • Plastový obal
 • Barbeque omáčka
 • Staniol
 • Miláček
 • Jabloňové lupínky

Uzená žebra:

Předehřejte si udírnu na 225 °F (107 °C) a položte připravená žebírka na udírnu na tři hodiny.

Během tří hodin si stříkejte směs jablečné šťávy na žebra v intervalech 30 minut.

Jakmile uplynou tři hodiny, jemně vyjměte žebra z udírny a položte je na staniol.

Barbeque omáčku a směs jablečné šťávy nalijte na fólii s žebry a pečlivě ji uzavřete, aby nevytekla.

Umístěte žebra zpět do udírny na další dvě hodiny.

Vyjměte žebra z udírny a potřete je ze všech stran směsí BBQ omáčky.

Vepřová žebírka položte zpět na udírnu, kostní stranou dolů, na jednu hodinu a poté je nechte odpočinout.

Než se podíváme na to, proč je nezbytné nechat maso odpočinout a jak dlouho, zde je několik Bradleyho tipů a triků, jak udit žebra.

Uzení žebírek může být ohromující, zvláště když nechcete, aby se převařila, ale přesto si chcete zachovat texturu, která je vláčná. Při obalování žeber je třeba vzít v úvahu některé další faktory, jako je barva žeber a teplota uzení. To vám pomůže zjistit, jak dlouho budete muset zabalit žebra, což vám pomůže dosáhnout šťavnatých žeber vypadávajících z kostí.

Další věc, kterou byste měli zvážit při uzení vašich žeber, je to, jak je okořenit a zajistit, abyste je nevytírali příliš brzy. Doporučujeme nejprve okořenit zadní stranu, protože to umožní, aby se koření plně vstřebalo, než převrátíte žebra.

Jak poznat, kdy jsou vaše žebra hotová

Vepřová žebra se udí mezi 225 °F až 242 °F (107 °C až 117 °C). Chcete-li zjistit, zda jsou vaše žebra hotová, vložte je teploměr mezi dvěma největšími žebry, aby se nedostalo do kontaktu s jiným horkým povrchem (včetně kosti) kromě žeber, protože to ovlivní přesnost.

Když se zobrazí teplota 195 °F (91 °C), vaše žebra jsou připravena. Vnitřní teplota masa se bude během doby odpočinku dále zvyšovat, čímž získáte konečnou teplotu 225 °F (107 °C), v tomto okamžiku dosáhnou žebra dokonalé konzistence.

Proč nechat svá žebra odpočívat

Nechání masa po vyjmutí z udírny odpočinout napomáhá dokonalému přerozdělení šťávy. Také dává proteinovým vláknům čas na relaxaci a zpětné vstřebání vlhkosti, která byla vytlačena ven během kouření.

Jak dlouho byste měli odpočívat žebra?

I když se doporučuje nechat je odpočívat 10–15 minut, doba, po kterou necháte žebra odpočívat, závisí na několika faktorech, včetně toho, jak máte rádi servírované jídlo a velikosti vašich kusů masa. Neměli byste je však nechat dlouho odpočívat, protože vaše žebra začnou chladnout.

Jak odpočívat uzená žebra

 • Jakmile skončíte s uzením žeber, sundejte maso z udírny a přendejte ho na teplý talíř.
 • Zakryjte žebra fólií, která pomůže udržet trochu tepla.

Dbejte na to, abyste fólii nezabalili příliš těsně, protože žebra by se uvnitř fólie mohla zapařit a zničit kůru.

 • Nechte to chvíli odležet. To může být mezi 10–20 minutami nebo déle, v závislosti na tloušťce žeber a cílených výsledcích. Pokud jsou vaše žebra nakrájená na větší kusy, měli byste je nechat odpočinout o něco déle.
 • Odstraňte fólii a nakrájejte. Podávejte podle toho, jak máte rádi.

Závěrečné myšlenky

Vařit dokonale uzená žebra je umění, které vyžaduje různé techniky a každý krok je zásadní. Zatímco mnoho lidí se rozhodlo, že si maso nenechá odpočinout, když necháte žebra nějakou dobu odležet, než se zakopou, může to změnit celý zážitek a získat křehký, chutný a neuvěřitelně šťavnatý kus masa.

Podívejte se na tyto další články o uzených žebrech:
5 metod, jak vykouřit žebra rychleji, aniž byste museli obětovat kvalitu
Ribs Roundup: Nejlepší tipy a recepty na kouřová, křehká žebra
Kuřácká žebra pro začátečníky
Jak vyrobit 3-2-1 uzená žebra a proč byste to měli dělat

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.