Curing and Smoking Meats for Home Food Preservation

Vykalování a kouření Mety pro Domácí ochrana potravin

Posted on: January 13, 2023Konzervace potravin je starověká technika pro uchování potravin a přidání chuti. Je převládající ještě dnes ne z původních důvodů samozřejmě, ale pro jedinečnou chuť a chuť, předává potravinám jako maso, ryby a drůbež.

Konzervace potravin je starodávná technika konzervace potravin a přidání chuti. Je převládající dodnes, samozřejmě ne z původních důvodů, ale pro jedinečnou chuť a chuť, kterou dodává potravinám, jako je maso, ryby a drůbež.

Zde se podělíme o některé Bradleyho tipy a triky o nakládání a uzení masa pro konzervaci potravin, ale než se do toho pustíme, musíme pokrýt důležitost nakládání masa.

Výhody nakládání masa

Maso se stalo nepostradatelnou součástí uzení potravin. Zvuk dokonale opáleného prskajícího steaku může vyhladovět každého. Co mnozí z nás nevědí, je malé tajemství pitmastera, které se skrývá za tím jemným a šťavnatým uzeným steakem.

Je to proces vytvrzování. Kromě zvýraznění chuti uzených potravin má nakládání i další výhody. Zde je několik největších výhod:

  1. Prodlužuje trvanlivost: Maso má tendenci se rychleji rozkládat, protože je náchylné k růstu bakterií. Konzervování zpomaluje proces rozkladu, což činí maso nepříznivým pro množení bakterií. To pomáhá uchovat maso déle.
  1. Zabraňuje otravě jídlem: Protože konzervování snižuje množení bakterií v mase, snižuje se také šance na otravu jídlem.
  1. Vylepšete chuť a jemnost: Konzervování je způsob, jak dodat jídlu více chuti před uzením. Nakládáním také udržuje maso šťavnaté i po uzení, zachovává křehkost a zvýrazní uzenou chuť.

Proces nakládání masa

Nakládání masa se provádí dvěma způsoby. Osvědčenou metodou je solení a oblíbeným pro uzení potravin je solení. Nejzákladnější formou nakládání je konzervace masa v soli. Například k úpravě 5 kilového steaku jsou zapotřebí přibližně 2 až 3 polévkové lžíce soli. Někdy se spolu se solí používá také cukr. Záleží na mase a receptu.

Stejně jako nakládání se slaný nálev také používá k fermentaci, konzervaci a nakládání potravin. Solení zlepšuje barvu, chuť a texturu jídla. Obecně je ve slaném nálevu vyžadována vysoká koncentrace soli a vody. Například k nasolení 15 liber masa je potřeba přibližně 6 lžic soli. Vody by mělo stačit k ponoření masa v nádobě. Jakmile se maso nasákne nálevem ze všech stran, je připraveno k uzení na jemný šťavnatý steak.

Tipy pro vytvrzování/nakládání pro dokonalé uzení

Nakládání nebo solení je hlavním tajemstvím dokonalého uzení. Pomáhá masu absorbovat kouřovou chuť a zabraňuje jeho vysychání během vaření. Zde je několik triků, které zajistí, že steak vyléčíte/nasolíte téměř k dokonalosti.

Nádobu nepřeplňujte: Když maso nakládáte nebo ho nakládáte, dejte pozor, abyste do nádoby nenacpali příliš mnoho kusů. Kousky masa by měly být volně uložené, aby byly všechny strany odkryté a mohly rovnoměrně absorbovat solný roztok.

Poměr masa a nálevu: Při pečení masa použijte dostatečné množství soli, aby bylo rovnoměrně pokryto ze všech stran. Stejné pravidlo platí také pro nakládání. Použijte tolik vody, abyste maso zalili, aby nasálo lák ze všech stran.

Držte se receptu: Některé recepty mohou vyžadovat přidání nějakého koření do nálevu nebo vytvrzení pro zvýraznění chuti. To může přidat na chuti uzeného steaku.

Použijte profesionální udírnu: A konečně, ale to nejdůležitější, používejte kvalitní udírnu, abyste získali nejlepší zážitek z uzení jídla. Profesionální udírna je navržena tak, aby pracovala soběstačně, aniž by se často snažila poskytnout vám požadovanou propečenost a dokonalou kouřovou chuť.

Vlastnosti dobrého kuřáka

Nejdůležitější vlastností kvalitní udírny potravin je, že nevyžaduje žádné hlídání. Vše, co musíte udělat, je naplnit zásobník paliva a nechat maso udit na požadovanou propečenost.

Mnoho kuřáků dostupných na trhu postrádá jednu nebo druhou vlastnost. Je těžké najít jednu udírnu se všemi pokročilými funkcemi. Naštěstí máme kuřák Bradley, který vyčnívá z ostatních. Bradley je jednou z mála značek, která poskytuje všechny pokročilé funkce v uživatelsky přívětivém designu.

Profesionální kuřák Bradley P10 Funkce

  • Rozsah vnitřní provozní teploty udírny 30 °C – 160 °C/ 86 °C – 320 °F
  • Vestavěný generátor kouře s přihrádkou na biskety v okně a automatickým posunem bisket pro kouření až 10 hodin bez doplňování
  • Profesionální provedení těla z nerezové oceli 76l
  • Vylepšená přesnost teploty a problémy se dvěma teplotami s řízeným ohřevem pomocí pdi (proporcionálně-integrální derivace).
  • Chytré uzení s až 50 vašimi oblíbenými recepty, které lze vytvořit nebo stáhnout pomocí USB flash disku. Ovládání, čas, kouř a teplota pro dokonalý recept

Doufáme, že vám tyto jednoduché Bradleyho tipy a triky o nakládání a uzení masa byly užitečné. K tomu, aby bylo umění uzení potravin ovládnout, jsou zapotřebí roky praxe a zkušeností, ale tyto triky o základech vytvrzování mohou začátečníkům pomoci získat téměř dokonalý zážitek z uzení potravin.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.