Should I Pierce Raw Meat With Probes and Injectors?

Měl bych probírat syrové maso Sondy a vstřikovače?

Posted on: January 17, 2023Propichujete syrové maso před vařením, a pokud ano, jaký nástroj používáte? Po léta se vedou debaty, zda byste měli maso před vařením propíchnout, přičemž každý uvádí své důvody, proč byste měli nebo neměli.

Propichujete syrové maso před vařením, a pokud ano, jaký nástroj používáte? Po léta se vedou debaty, zda byste měli maso před vařením propíchnout, přičemž každý uvádí své důvody, proč byste měli nebo neměli. Zde ve společnosti Bradley Smokers říkáme, že stejně jako u mnoha otázek týkajících se přípravy jídla, ani na tuto neexistuje jediná odpověď. Vaření je o kreativitě a zkoušení různých receptů, abyste zjistili, co vám pomůže dosáhnout požadovaných výsledků.

V tomto článku probereme výhody a nevýhody šťouchání do masa před uzením a nastíníme některé nástroje, které můžete použít.

Měli byste maso před uzením propíchnout?

Do přípravy jídla jde hodně a před umístěním masa do udírny je třeba provést mnoho kroků, včetně marinování.

Namáčení masa v marinádě pomáhá přidat chuť a zároveň zjemní maso. Nicméně v závislosti na tom, jak tenké kousky masa jste nakrájeli, nemusí marináda proniknout tak hluboko. V takových případech pomůže vrtání otvorů do masa všem ingrediencím plně absorbovat a nezůstávat na povrchu. Sondování vám také pomůže znát teplotu masa, abyste se vyhnuli převaření.

Další výhodou, která byla spojena s vrtáním otvorů v syrovém mase, je to, že pomáhá změkčit maso. Vpichy umožňují pronikání tepla při vaření hlouběji, zkracují dobu vaření a činí maso měkké.

Zatímco někteří tvrdí, že propíchnutí syrového masa před uzením jídla umožňuje únik šťávy, jiní jsou pro. Vlhkost a křehkost masa velmi závisí na době a teplotě pečení. Navíc šťouchání do masa nepoškodí vlákna natolik, aby z něj mohla vytéct další šťáva.

Jak udělat díry do masa

Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Důležité je zvážit, zda se nezapíchnete příliš hluboko do steaku a nezničíte jeho strukturu. Z tohoto důvodu je rozhodující, čím maso propíchnete. Některé z položek, které můžete použít, zahrnují sondy a vstřikovače.

Jak sondovat vaše maso

Držte prsty na sondě, opatrně ji zasuňte středem masa a nechte ji 15–20 sekund, aby se teplota zaregistrovala. Přitom se ujistěte, že se vaše sonda nedostane do kontaktu s jiným horkým povrchem kromě masa. Kromě toho by se sonda neměla dotýkat žádné kosti nebo tuku. Pokračujte v sondování masa, dokud nedosáhnete požadované teploty uvedené ve vašem receptu nebo udírně.

Pro lepší výsledky byste měli zapíchnout sondu do nejtlustší části masa a zajistit, aby byla alespoň dva palce hluboká. Je také dobré pravidelně kontrolovat teplotu, protože vám to pomůže zjistit, kdy je vaše maso vhodné ke konzumaci.

Co byste měli zvážit při nákupu sondy do masa

  • Přesnost – primární účel a teploměr na maso vás navede na teplotu pečení, abyste věděli, kdy je maso hotové. Pokud je sonda nepřesná nebo má nesrovnalosti, může zkazit vaše vaření.
  • Rozsah – Teplota uzení se liší v závislosti na druhu masa. Při nákupu sondy je důležité zajistit, aby měla široký rozsah měření.
  • Funkce nahrávání.
  • Rychlost.
  • Rozlišení.

Jak používat vstřikovače masa

Na rozdíl od sond, které se obecně používají ke kontrole teploty masa, jsou injektory injekční stříkačky, které naplníte marinádou, což vám umožní rovnoměrně ji distribuovat do vámi vybraného masa.

Proč používat injektor na maso

Marinování masa před uzením pomáhá zlepšit chuť a změkčit maso. Jednou z výhod použití injektoru na maso je to, že injektor proniká hlouběji než tření marinády na hrudi. To znamená, že se marináda vsákne na povrchu i uvnitř masa.

Masový injektor také pomáhá udržet vaše maso šťavnaté. V závislosti na tom, jak máte rádi hrudí nebo řez steaku, který si vyberete, může být některé maso trochu suché. Aby maso zůstalo šťavnaté a vlhké, můžete ho před uzením vstříknout.

Postup použití:

V misce si připravte marinádu, poté připojte jehlu k masovému injektoru a natáhněte tekutou marinádu do stříkačky. Na mase opatrně propíchněte maso pomocí masového injektoru, dokud neucítíte kost, a poté jemně zatlačte.

Kdy píchnout do masa

Čím více času necháte maso odležet, tím lépe, protože šťáva získá více času na rozlití. Vše však záleží na vaší preferované chuti.

Závěrečné myšlenky

Zatímco propíchnutí masa před uzením má své výhody, ale také nevýhody. Otázka, zda propíchnout maso sondami a injektory, závisí na tom, čeho chcete dosáhnout, a na vaší preferované chuti.

Zde jsou další články na toto téma:
Můžete vstříknout solný roztok do uzeného masa?
Tipy & triky na injekční hruď

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.