Is Bone-In Meat Better Than Alternatives?

Je Bone-In Maso lepší než alternativy?

Posted on: January 16, 2023Jíst venku je vždy příjemná volba pro strávení kvalitní čas spolu, získávání čerstvého vzduchu, a lepení po hektických práce a školní plány.

Jíst venku je vždy příjemnou možností, jak spolu strávit kvalitní čas, dostat se na čerstvý vzduch a sblížit se po hektické práci a školním rozvrhu. Grilování je hlavní základ při stolování venku, protože bývá méně náročné než skutečné vaření nebo pečení. Mnoho lidí však tíhne k jemnějšímu způsobu přípravy masa: uzení. Přestože používá podobné nástroje jako grilování a grilování, je v porovnání s masem zcela odlišný.

Vykostěné kusy masa

Uzení funguje dobře, zvláště u masa s kostí, jako jsou žebírka, porce kuřecích stehýnek a steaky z T-Bone.

Příležitostní milovníci masa by mohli předpokládat, že jejich oblíbené masové pochoutky budou chutnější, když je uvaří s kostí. To však není tento případ. Kosti dělají to, že uvolňují zásoby pocházející z kolagenu a působí jako přispěvatel k „pocitu“, ale ne skutečné chuti. Ve skutečnosti, když na vašem steaku zůstanou kosti, ztrácí jeho křupavost, což si mnoho lidí užívá.

Vykostěné kusy masa

Většina lidí volí vykostěné kusy masa, protože šetří peníze, aniž by obětovala kvalitu. V kuchařském průmyslu však existuje mnoho profesionálů, kteří preferují používání masa s kostí, zejména při vaření pro špičkové restaurace. Uzení masa je ve většině restaurací velmi oblíbené a o kvalitě výsledného pokrmu nakonec rozhodne druh uzeného masa.

Většina kuchařů a milovníků masa vám potvrdí, že steaky budou vždy chutnat lépe od kosti. Obecně se říká, že chuť kostí z vašeho oblíbeného masa se přenáší do masa samotného. Griláři a kuřáci poukazují na to, že tekutina z kostní dřeně nemůže projít kostmi, takže chuť z dřeně nemůže během vaření proniknout do masa.

Dřeň

Dřeň, látka nacházející se ve všech masových kostech, se vyskytuje ve dvou formách, a to v červené dřeni a žluté dřeni. Ve steakových kostech je díky žluté dřeni maso mimořádně chutné a kovbojové tomu říkali prérijní máslo. Ti, kteří vyzkoušeli skutečné máslo na svých steacích, mohou souhlasit, protože struktura žluté dřeně a pasterizovaného másla je téměř stejná.

Žádný rozdíl

Existuje spousta milovníků masa, kteří tvrdí, že vaření steaku bez kostí se příliš neliší od vaření s kostí. Vědecky řečeno, maso s kostí a steaky bez kostí jsou k nerozeznání, což je docela překvapivé. Masové kosti nemají dostatečně propustný povrch, aby umožnily dřeni přenést svou chuť do masa.

Kouření

Pokud se zajímáte o uzení masa, Bradley Smoker je jedním z předních výrobců a distributorů udíren. Ať už dáváte přednost kostem nebo bez kosti, naše recepty vás osloví. Uzení potravin je to, na co se specializujeme, a máme udírny, které dobře fungují jak s nevykostěným masem, tak s jeho alternativami. Můžete najít všechny naše recepty zde, aktualizujeme každý týden! Takže nezapomeňte často sledovat naše stránky, kde najdete ty nejlepší a nejnovější recepty!

Kromě toho se kosti příliš dlouho rozpouštějí a samy o sobě jsou relativně bez chuti, takže k chuti masa nic nepřispívají. Ať už milujeme vaření steaků s kostí nebo bez, vždy si můžeme zvolit způsob uzení. Uzení mu dodává jedinečnou chuť, vylepšený vzhled, vůni a dokonce i bezpečnost a konzervaci.

Výhody uzení potravin

Uzení jídla, konkrétně, si vybrala většina kuchařských nadšenců kvůli jeho četným výhodám při vaření masa s kostí i bez kostí. Přestože uzení zabere více času a vyžaduje neustálou kontrolu teploty, dává masu větší křehkost a chuť než grilování.

Produkty, které se rozhodnete kouřit, také ovlivní chuť. Náš Bradley Bisquettes mají na výběr z mnoha příchutí.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.