What Is The Difference Between Prague Powder #1 and #2?

Jaký je rozdíl mezi Pražský prášek #1 a #2?

Posted on: January 16, 2023Pražský prášek, konzervační sůl, se používá jen něco málo přes století k úpravě masa před grilováním. Je to důležitá složka v prastarém procesu konzervace potravin.

Pražský prášek, konzervační sůl, se používá jen něco málo přes století k úpravě masa před grilováním. Je to důležitá složka v prastarém procesu konzervace potravin. Je známo, že tato sůl pochází z roku 1925 a pochází z chicagské firmy Griffith Laboratories po dovozu podobného receptu z Německa. Pražská sůl působí nejen jako přírodní antibakteriální přísada, ale dodává masu lahodnou chuť. Pražský prášek se lidově nazývá „růžová sůl“ a lze jej použít k úpravě jakéhokoli druhu masa pro zvýraznění chuti, barvy a textury. Růžová barva byla přidána, aby byla snadno odlišitelná od běžné soli.

Variace pražského prášku

Tato zázračná složka se dodává ve dvou variantách: #1 a #2. I když se obě varianty zdají podobné, existuje velký rozdíl, pokud jde o složení a použití. To způsobilo mezi milovníky grilování spoustu zmatků. Pouhým pohledem na vzhled je těžké poznat, která variace by se k jakému druhu masa hodila.

Zde je rychlý průvodce pro všechny znalce uzených jídel, aby se naučili klíčové rozdíly mezi Prague powder #1 a Prague powder #2. Aby to bylo pro každého srozumitelné, probrali jsme rozdíly založené na různých aspektech. Podívejte se na ně níže.

Složení Prague powder #1 and #2

Zpočátku se to může zdát bezvýznamné, ale je to důležitá informace, kterou je třeba si uvědomit. Přestože obě varianty pražské soli #1 a #2 vypadají stejně barvou a konzistencí, liší se složením. Pražský prášek č. 1 obsahuje podle mandátu federální vlády 6,25 % dusitanu sodného a 93,75 % kuchyňské soli nebo chloridu sodného. Jednoduše řečeno, obsahuje 1 díl dusitanu sodného a 15 dílů soli.

Pražský prášek #2 je směs 6,25 % dusitanu sodného, 4 % dusičnanu sodného a 89,75 % soli. Je extrémně slaná a nikdy by se neměla konzumovat jako obyčejná sůl.

Léčivé účinky pražského prášku #1 a #2

Když se maso udí pražským práškem #1, dusitan sodný se změní na oxid dusnatý a začne uvolňovat plyn. Takže v době, kdy je uzení potravin dokončeno, zbývá pouze 10 až 12 procent dusitanů z kúry a dále se dále rozptýlí, když je jídlo konzervováno.

V případě masa konzervovaného pomocí Prague prášek #2 se dusičnan sodný začne rozkládat na dusitan sodný. Dosahuje úrovně, kdy v mase není vůbec žádný dusičnan sodný. Během uzení potravin se dusitan sodný přeměňuje na oxid dusnatý a začíná se rozptylovat. V uvařeném pokrmu tak zůstane pouze zbytkové množství dusitanu sodného a ten se dále rozptýlí, dokud je jídlo uchováno.

Použití pražského prášku #1 a #2

Pražský prášek #1 je vhodnější pro mokrou úpravu masa, která potřebují okamžitou úpravu. Například klobásy, ryby a konzervované hovězí maso nevyžadují dlouhé vaření nebo nakládání, takže toto jsou nejlepší možnosti, jak použít pražský prášek #1. Na 5 liber masa nakrájeného na kousky stačí rozmíchat 1 polévkovou lžíci pražské soli ve vodě a vytvořit tak mokrou kúru.

Pražský prášek č. 2 se většinou používá k sušení masa, která vyžadují dlouhodobé uzení a potřebují být nakládána dlouhé hodiny. Tvrdý salám a venkovská šunka se nejlépe ošetřují pražským práškem #2.

Výhody použití pražského prášku

Výhody pro Pražský prášek #1 a #2 jsou stejné při použití pro nakládání masa. Jak víme, vlhkost a teplo vytvářejí nejpříznivější prostředí pro rozmnožování bakterií. Pražský prášek odstraňuje tekutinu z buněk, což znemožňuje růst mikrobů. Tento proces pomáhá zabíjet i smrtící bakterie, které způsobují botulismus. Zvyšuje trvanlivost potravin a činí je bezpečnými pro konzumaci.

Uzené maso

Uzení jídla je umění, které vyžaduje zkušenosti a trpělivost. Několik detailů přidává na chuti, vůni a barvě uzeného jídla. Abychom povzbudili začátečníky, aby vyzkoušeli uzení jídla, sdílíme několik jednoduchých triků na vaření uzeného masa.

Používejte nejkvalitnější maso: Syrové a čerstvé maso dokáže nejlépe absorbovat kouřovou příchuť během uzení potravin. Nikdy se nepokoušejte vkládat polotovary do udírny s očekáváním, že se stane zázrak. Výsledkem může být katastrofa.

Udržujte stálou teplotu: Uzení potravin je pomalý a pomalý proces. Malé kolísání teploty může způsobit přepálení nebo převaření jídla. Abyste těmto věcem zabránili, rozhodně používejte Bradley Bisquettes. Tyto speciálně navržené dřevěné puky mají rovnoměrnou hustotu.

Získejte profesionálního kuřáka: Dobrý kuřák zvládne všechny úkony automaticky. Například, Bradley Smoker je dodáván s digitálním časovačem a regulátorem teploty s automatickým podavačem a bude pracovat nepřetržitě až 10 hodin s určitým dohledem. Má dvě topná tělesa, která mohou provádět uzení za tepla a uzení za studena (s sada adaptéru pro studený kouř), dehydratace, a dokonce fungují jako trouba.

Nepodávejte ihned: Po uzení necháme maso chvíli odpočinout. To umožňuje masu znovu absorbovat veškerou tekutinu vylučovanou během uzení a maso bude křehčí a šťavnatější.

Doufáme, že naše odborné rady o pražském prášku č. 1 a č. 2 jsou užitečné a že tyto další Bradleyho tipy a triky povedou k gurmánskému vaření.

Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde:
Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?
Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin
Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.