What’s the Difference Between Pickling, Brining, Marinating, and Curing?

Jaký je rozdíl mezi Nakládání, přinášení, marinování a vytvrzování?

Posted on: January 16, 2023Ochutňování potravin před barbequing je téměř stejně staré jako proces barbequing. I když dříve, tam nebylo mnoho koření k dispozici chuť jídlo, lidé se podařilo, aby to chutné s minimálními složkami.

Ochucování jídla před grilováním je téměř stejně staré jako proces grilování. I když dříve nebylo k dispozici mnoho koření k dochucení jídla, lidé ho dokázali připravit chutně s minimem přísad. Tyto přísady byly v zásadě přidány ke zvýšení trvanlivosti potravin jako způsobu skladování potravin. Lidé si postupně všimli delikátní změny v chuti jídla a zkoušeli různé způsoby, jak to udělat ještě lepší.

Nejběžnější způsoby ochucení grilovaných potravin jsou nakládání, nakládání, marinování a nakládání. Účel všech těchto metod je stejný, tedy uchovat potraviny déle, ale proces a přísady jsou u každé metody jiné. Podívejte se na podrobnosti o každé metodě spolu s použitými přísadami.

Bring

Solanka je vysoce koncentrovaný roztok soli a vody. Do tohoto roztoku namočíme jídlo, abychom mu dodali vlhkost a chuť. V procesu suchého solení je jídlo potřeno solí a ponecháno několik hodin. V tomto procesu sůl pomáhá rozbít protein v potravině, aby se zvýšila její schopnost absorbovat vlhkost a zůstala po uvaření křehká a šťavnatá. Sůl mění svalové vlákno v mase, takže je méně náchylné k bakteriální kontaminaci. To zase prodlužuje trvanlivost potravin ve slaném nálevu.

Podívejte se na náš úžasný katalog článků o nakládání!

Jak nakládání masa ovlivňuje chuť a Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Marinování

Marinádu můžete připravit pomocí kyselin, jako je ocet, ovocná šťáva, podmáslí nebo víno. Namáčení jídla v kyselém roztoku zabraňuje dlouhodobému růstu plísní nebo bakterií na povrchu jídla. Tyto kyseliny také obsahují přírodní příchutě, díky nimž je jídlo chutné. Roztok také dodává potravinám vlhkost a pomáhá jim zachovat křehkost po grilování.

Moření

Okurka je již konzervovaná potravina. Provádí se především procesem nakládání nebo marinování. Nálev lze připravit namočením jídla do soli, které se říká fermentace, nebo konzervovaného v kyselině, jako je ocet pro nefermentovaný nálev. V obou těchto procesech se nakládané potraviny ochucují a produkují dobré bakterie, které zabraňují růstu škodlivých mikrobů. Použití moření k ochucení jídla před grilováním pomáhá udržovat je čerstvé a bez bakterií.

Vytvrzování

Konzervování je jakýkoli proces, který pomáhá uchovávat potraviny déle. Zahrnuje všechny výše uvedené procesy, které pomáhají při konzervaci potravin. Jinými slovy, nakládání lze provádět nakládáním, marinováním nebo nakládáním. Dřívější uzení potravin bylo také považováno za účinnou metodu nakládání, protože pomáhalo uchovat jídlo na několik dní.

Chcete se dozvědět více o vyléčení? Už nehledejte! Podívejte se na náš článek na Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin

Zdravotní přínosy uzených a uzených potravin

Protože konzervování i uzení potravin jsou tradiční metody konzervace potravin, nabízejí určité skryté výhody, stejně jako lahodnou chuť a intenzivní kouřovou chuť.

Prodlužuje trvanlivost: Nakládáním a uzením je jídlo méně náchylné k množení mikrobů. Minimalizuje se tak možnost kontaminace a potraviny zůstanou déle čerstvé.

Udržujte nemoci přenášené potravinami na uzdě: Vzhledem k tomu, že potraviny zůstávají čerstvé a bez růstu bakterií, stávají se bezpečnějšími pro lidskou spotřebu. Pravděpodobnost otravy jídlem z vyléčených a uzených potravin je téměř nulová.

Ochucení přírodními přísadami: Vzhledem k tomu, že jídlo je konzervováno přírodními bylinami a kořením, zvyšuje nutriční úroveň jídla. Kromě toho, že je jídlo chutné, konzervování také zvyšuje obsah živin v něm a uzení zachovává dobrotu tím, že prodlužuje její trvanlivost.

Triky dobrého kouření

Uzení jídla je umění, které vyžaduje dovednosti a zkušenosti. Začátečníci s grilováním se však mohou také úspěšně pokusit pomocí některých triků, které jsou neomylné. Zde je několik tajných triků pitmasterů, jak kouřit jídlo jako profesionál.

Jdi pomalu: Kouření je pomalý proces, který se provádí na nízké teplotě. Snažte se to neuspěchat, protože to může zničit konečný výsledek.

Konzistentní teplo: Pomalé vaření je doprovázeno stálou teplotou při uzení potravin. Je důležité udržovat stálou teplotu po celou dobu uzení, abyste se vyhnuli převařeným nebo nedovařeným pokrmům.

Používejte kvalitní udírnu: Dobrý kuřák může začátečníkům změnit celou hru. Od automatického podávání dřeva po kontrolu teploty a dokonce i nastavení doby vaření, vše lze automatizovat. Bradley Smoker je jedním z takových udíren, který přichází s těmito funkcemi. Kromě toho může Bradley Smoker také fungovat jako horký kuřák, studený kuřák, sušička a trouba díky přítomnosti dvou topných těles.

Příchuť s dřevem: Kromě vytvrzení jídla lze také přidat aroma pomocí dřeva. Ovocná dřeva, jako je jabloň, dub atd., produkují aromatický kouř, aby bylo jídlo ještě lahodnější. Bradley Bisquettes se dodává v řadě 17 příchutí, jako je whisky, jablko, třešeň, dub, bílý ořech, javor atd.

Cílem tohoto článku bylo vzbudit důvěru začátečníků, aby zkusili kouření. Očekáváme, že tyto Bradleyho tipy a triky zaujmou více lidí k přípravě uzeného jídla doma. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.