How to Smoke Meat: The Guide To Everything

Jak se kouř maso: průvodce až Vše

Posted on: January 12, 2023Jídlo kouření je tradiční metoda konzervování a ochucení masa, které se používá po tisíce let. V současné době jsou používány i konzervační prostředky a chlazení, ale nejsou tak zábavné nebo lahodné.

Uzení jídla je tradiční metoda konzervace a ochucení masa, která se používá po tisíce let. V dnešní době se také používají konzervační látky a chlazení, ale nejsou tak zábavné ani chutné.

Kuřáci jsou stále oblíbení, protože nízký a pomalý přístup k vaření změkčuje jídlo a posouvá chuť na další úroveň lahodnosti. Slyšeli jsme, že uzení může dokonce zlepšit chuť zeleniny!

Co je to uzení masa?

Uzení masa je proces vaření masa při nízkých teplotách po dlouhou dobu v udírně pro přidání chuti. Dřevěný kouř dodává bohatou chuť a lahodné aroma.

Studené a horké uzení jsou dva různé způsoby uzení masa. Zde vás provedeme oběma přístupy.

Studené kouření

Při studeném uzení je maso uchováváno v udírně mimo zdroj tepla a vystaveno po delší dobu nízkoteplotnímu kouři. Studené uzení maso konzervuje a dodává mu chuť, ale nevaří ho. Tento proces zabraňuje tomu, aby se maso pokazilo, a zabíjí mikroby nalezené v syrovém mase, které vám mohou způsobit nevolnost. Kouř také vysušuje vnější vrstvu masa, což zabraňuje růstu bakterií. Tento proces umožňuje, aby maso vydrželo dlouhou dobu bez chlazení.

Profesionální tip: Použijte adaptér pro studený kouř pro efektivní studené uzení s Bradley! Tato sada vám umožní vytvořit skutečné a jednoduché studené kouření, přesunout hořák na biskety mimo udírnu a přeměnit váš Bradley na jednotku studeného kuřáka.

Horké kouření

Dalším způsobem uzení jídla je uzení horkým kouřem, známé také jako grilování. Tento proces vystaví maso horkému kouři o teplotách asi 80 až 150°C. Při horkém uzení je maso umístěno vedle zdroje ohně, který produkuje kouř. Při této metodě se maso udí a peče současně. Je důležité mít správnou rovnováhu kouře a tepla. Vytvořili jsme dokonale vyvážený článek o Kouření jídla versus vaření jídla se dřevem!

Horký kouř dodává masu kouřovou chuť, zatímco nízké a pomalé vaření zajišťuje, že je maso jemné a šťavnaté.

Nejlepší druhy masa na uzení

Vzhledem k tomu, že uzení potravin je proces pomalého vaření, je ideální pro tužší kusy masa s dostatkem kolagenu a tuku. Tuk je nezbytný pro zabránění vysychání masa během dlouhého procesu uzení. Udržuje vlhkost a absorbuje kouřovou příchuť. Kolagenové složky se rozkládají na jemnou želatinu. Některé z nejlepších řezů, které lze vložit Bradley kuřák jsou žebra, hrudí a vepřový zadek.

Hrudník

Hrudník je jedním z předních kusů hovězího masa. Obvykle má zdravou vrstvu tuku, která udržuje maso vlhké, takže je ideální množství pro dlouhodobé uzení. Hrudník může být tvrdý a náročný na přípravu s jinými způsoby vaření. Je však křehký a lahodný, pokud ho budete udit 10 až 12 hodin.

Vepřový zadek (Boston Butt)

Bostonský zadeček je také známý jako vepřová plec. Vztahuje se k horní části předního ramene prasete. Skládá se ze svalů se spoustou tuků a pojivové tkáně, takže je ideální pro dlouhodobé kouření.

Žebra

Dalším oblíbeným fanouškem pro kuřáky jsou hovězí a vepřová žebra. Žebra mají správné množství masa, tuku a pojivové tkáně, které je drží pohromadě. Nemají tolik času na uzení jako hrudí nebo vepřový zadek, ale vyžadují stálou teplotu, aby byly chutné.

Nástroje, jak začít kouřit

Existuje řada různých způsobů, jak udit maso, zde jsou hlavní nástroje obchodu, které budete potřebovat, abyste mohli začít.

#1. Kuřák

Kvalitní kuřák je dobré místo, kde začít. Kuřáci jídla obecně přicházejí v několika různých variantách v závislosti na tom, jak generují kouř a teplo. Nejběžnější jsou dřevěné, dřevěné uhlí, plynové a elektrické udírny.

#2. Dřevo

Dřevo se spaluje, aby se vytvořil kouř a ochucení masa. Typ dřeva, které používáte, má velký rozdíl v chuti spolu s tím, jak je dřevo spáleno. Pro začátek byste měli vždy použít tvrdé dřevo. Jedním z největších problémů pro pitmastery je to, že když se dřevo promění v popel, uvolňuje nechutně chutnající chemikálie. Kuřáky Bradley jsou speciálně navrženy tak, aby vám dodaly veškerou chuť kouře a následně uhasily Bradley Bisquettes než se promění v popel.

#3. Vodní pánev

Uvnitř udírny je umístěna nádoba na vodu naplněná vodou, která dodává vlhkost a vlhkost, která zabraňuje vysychání masa během procesu uzení. Vlhkost také pomáhá masu lépe držet uzenou chuť.

#4. Láhev s rozprašovačem

Doporučujeme vám použít rozprašovač k postříkání vnějšího obalu masa vodou. To je důležité, protože to zabraňuje převaření nebo vysychání některých částí jídla.

#5. Odkapávač

Během uzení maso kape na spodní část udírny tuky. Tyto kapky mohou způsobit vzplanutí, pokud nejsou shromažďovány a likvidovány správně. Pokud vaše udírna nemá odkapávací pánev, můžete na dno udírny umístit pánev nebo alobal. Také jej možná nebudete potřebovat, pokud má váš kuřák zabudovaný odtok.

Závěrečné myšlenky

Uzení masa je skvělý způsob, jak přidat různé příchutě a pozvednout ho na další úroveň lahodnosti. Ujistěte se, že začnete se správným kusem masa. Jako dobré místo pro začátek doporučujeme ryby, žebra a kuře, které jsou jednodušší. Dále si pořiďte správné nástroje pro uzení masa správným způsobem. A konečně, a to nejdůležitější, užijte si lahodné, jemné a šťavnaté odměny! Neváhejte se podívat na Bradley Smoker Food Smoker Blog pro více tipů a triků na kouření šťavnatého jídla!