How to Smoke a Cheap Steak into a Juicy, Tender Cut

Jak kouřit levný steak do a Šťavnatý, něžný řez

Posted on: January 09, 2023
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

V dnešním světě, kde životní náklady stále rostou, se každý snaží ušetřit další dolar tím, že minimalizuje své výdaje. To často znamená jít po dostupnějších možnostech, od jídla po oblečení a další nezbytnosti. Nemusíte se však bát, že byste si zkazili zážitek z vaření a chuť jídla. V tomto článku se podíváme na to, jak udit levný steak na šťavnatý, jemný řez.

Jakkoli milujeme a užíváme si steak, nemůžeme si dovolit, aby každý řez byl rib-eye nebo striptýz. Některé dny skončíme s flank nebo skirt steakem a nemáme ponětí, jak zakouzlit a přeměnit náš levný řízek na lahodnější jídlo. Co tedy uděláme s levnými kusy hovězího masa?

Jak udit levný steak na šťavnatý, jemný řez

Na rozdíl od některých nejlepších steaků jsou levnější steaky méně jemné, což je jeden z důvodů, proč se mnozí vyhýbají jejich vaření. Dá se však snadno vyměnit a přesto mít chutné jídlo.

Některé z nejlepších kusů s nižší cenou zahrnují chuck steak, petite tender, horní svíčkovou, bok, svíčkovou špičku a čepici horního kola.

Příprava

Jak připravíte steak od krájení až po koření, ovlivňuje chuť a chuť vašeho hovězího masa, takže každý proces je nesmírně důležitý.

Podíváme se na některé z metod, které můžete použít k přípravě levného steaku před uzením.

1. Stárnutí

Stárnutí pomáhá, aby maso bylo měkké, protože pojivová tkáň ve svalech se začíná rozpadat, což vám dává mnohem žádanější strukturu. Odleželé maso má také vylepšenou chuť.

Jedním ze způsobů, jak to obejít, je použití umělé marinády. Jedná se o proces stárnutí masa částečným odstraněním vody ze steaku a ponecháním všeho ostatního.

Ingredience na marinádu s umělým stárnutím:

 • 3 lžíce sójové omáčky
 • 1 lžíce worcesterské omáčky
 • 1 lžička MSG
 • 3 lžíce rybí omáčky
 • 1 lžíce modrého sýra
 • 1 lžíce pečeného česneku, mletého
 •  ½ lžičky sardelové pasty

Proces:

 • V míse důkladně promícháme všechny ingredience.
 • Marinádu rozdělte do několika sáčků, přidejte do nich steaky a vakuově uzavřete.

2. Přidání soli

Můžete také přidat sůl do steaku a posypat ho všude kolem.

Sůl je známá tím, že nutí svalová vlákna, aby se oddělovala a vytahovala z masa přirozenou šťávu. Vznikne tak solný roztok, který se pak znovu vstřebá a vytáhne lahodnou hovězí chuť masa. Sůl stejně tak pomáhá změkčit bílkoviny, takže váš steak bude méně žvýkací.

Zde je klíčové zajistit, aby každá část byla pokryta solí, a ne jen malé množství. Maso úplně posypte solí a dejte steak na hodinu do lednice, poté jej opláchněte.

3. Bodování řezu

Nařezávání masa je užitečné, zvláště při přidávání marinády, protože umožňuje vše vstřebat. Když připravujete levný steak, nakrájené hovězí maso je také měkké, což umožňuje správné vaření, protože jste porušili svalová vlákna, což pomáhá uvolnit maso.

4. Vakuová technika (také známá jako sous vide)

To je místo, kde pouze ohřejete celý kus masa v kontrolovaném prostředí před opékáním.

Jak na to:

Ohřejte vodu na teplotu přibližně 57 °C a ponořte steak do kotle na přibližně jednu hodinu. Tím se teplota masa dostane na vámi preferovanou úroveň propečení, takže je křehké.

Steak s kouřením

Co budete potřebovat:

 • Kuřák jídla
 • Steak
 • Sůl
 • Pepř (můžete přidat jiné koření)

Pokyny:

 • Předehřejte si udírnu na teplotu 225 °F (107 °C).
 • Umístěte steak do misky, posypte maso solí, pepřem a dalšími kořením.
 • Vložte steak do udírny a vařte, dokud nebude dobře propečený. Ujistěte se, že používáte Bradley Bisquettes pro nejlepší chuť.
 • Steak vyjmeme z udírny, necháme 10–15 minut odpočinout a poté podáváme.

Jak dlouho kouřit steak

Při určování doby vaření vašeho steaku vstupuje do hry několik faktorů. Zahrnují řez a tloušťku, konzistenci teploty kuřáka a typ steaku.

Pokud jste hovězí maso nakrájeli na silnější kousky, doporučujeme mu dát více času, aby bylo dobře propečené. Abyste se vyhnuli dohadům, je důležité, abyste měli také přesné teploměr který vás navede, abyste věděli, kdy je steak hotový.

Závěrečné myšlenky

Vzhledem k tomu, že ceny hovězího stále rostou a je stále obtížnější dostat do rukou některé z nejlepších kusů steaku, stále můžete mít úžasný zážitek z uzení. V závislosti na tom, jak dobře máte rádi propečené maso, můžete také upravit výše uvedené recepty.

Podívejte se na několik dalších článků o steacích zde:
5 Vnitřní teploty a časy propečenosti steaku
Způsob, jakým byste měli zjemňovat steak
Jak uvařit dokonalý New York Strip Steak

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.