How To Dry Brine Turkey In 3 Easy Steps

Jak provést Suchý Brine Turecko V 3 Snadné kroky

Posted on: January 13, 2023Pád je tady, a prázdninové období je hned za rohem. S blížící se slavnosti a oslavy přichází příležitost pro hostitele přemýšlet o tom, co se děje na stole na oslavu této příležitosti. Jedna velká možnost, že je zaručeno, že wow your guests je plně uzený krocan od vašeho Bradley kuřáka.

Podzim je tady a čas dovolených je za dveřmi. S blížícími se slavnostmi a oslavami přichází příležitost pro hostitele přemýšlet o tom, co bude na stole při příležitosti oslavy. Jedna skvělá možnost, která zaručeně ohromí vaše hosty, je plně uzená krůta z vašeho kuřáka Bradley.

Zní to jako tuna práce? Nikdy se neboj, proto jsme tady. Ve třech snadných krocích vám ukážeme, jak získat lahodnou suchou krůtu ve slaném nálevu, kterou si vaše rodina zamiluje.

Dnes vám ukážeme, jak usušit krocana v solném nálevu ve třech jednoduchých krocích, díky kterým budete vypadat jako profesionální kuchař a vaše uzené jídlo bude chutnat úžasně!

Pro začátek si probereme několik důležitých základů procesu suchého solení.

Co je Dry Brining?

Solení, také nazývané předběžné solení, je jednoduchý proces nanášení soli přímo na maso (suché nakládání) nebo namáčení masa v roztoku solanky/solné vody (mokré nakládání).

Proč suchá solanka?

Tento proces pomáhá masu zachovat si přirozenou šťávu. Také napíná svalovou tkáň a pomáhá měnit svalová vlákna, takže maso absorbuje více tekutiny a zabraňuje vysychání při vaření.

Věci, které byste měli vědět, pokud máte sucho

Než se dostaneme k samotnému procesu, ujistěte se, že pták, kterého chcete sušit solným roztokem, není košer ani samonalévací krůty, protože jsou pravděpodobně již předem nasolené.

Doporučujeme používat spolehlivé udírny, jako je Bradley Smoker s jeho chutí Bradley biskety abyste ze svého ptáka dostali maximum chuti.

Nyní zahájíme proces suché solanky. Zde jsou tři snadné kroky, které vám pomohou vytvořit krocana, jakého jste kdy měli a na kterého bude vaše rodina vzpomínat po mnoho let.

  1. Osušte svého ptáka v solném roztoku.
  2. Nechte to odpočívat a otočte pozice.
  3. Vykuřte to správným způsobem.

Suchý nálev Turecka:

  1. Osušte svého ptáka v solném roztoku.
  2. Nechte to odpočívat a otočte pozice.
  3. Vykuřte to správným způsobem.

Dále vám podrobně ukážeme každý z těchto kroků.

Dry Brining Turkey

Shromážděte si suché ingredience. Vyberte si koření, které je ve vaší domácnosti oblíbené. Také můžete přidat další příchutě uzením krůty v udírně Bradley s naší prémiovou příchutí Bradley biskety. Aroma, které dodává, je úžasné!

Smíchejte své suché přísady. Základem by měla být sůl s hrubou mírou 1 polévková lžíce na 5 liber krůty. Takže pokud máte krůtu, řekněme, 18-20 liber, bude to vyžadovat 4 polévkové lžíce soli. Do směsi přidejte černý pepř, papriku, kmín, jakékoli bylinky (rozmarýn/oregano nebo cokoliv jiného, co máte rádi). Zalijte 2-3 lžícemi olivového oleje nebo másla a promíchejte. Vznikne tak suchá solná pasta.

Doporučujeme krůtu rozmrazit v lednici. Pomocí papírové utěrky absorbujte přebytečnou vlhkost. Uvolněte kůži rukou. Nyní je dobré jít na nálev do sucha.

Naneste suchou solnou pastu na krůtu rukou těsně pod kůži, aby se vnitřní maso pěkně zesklovatělo. Je to hotovo!

Důvody, proč je suché solení lepší než mokré nálevy jsou; je méně obtížný, snadněji se aplikuje, ovladatelný při chlazení a méně špinavý. Vaše ruce jsou jediným zařízením, které potřebujete, abyste mohli proces provádět bez velkého úsilí.

ODPOČINEK:

Nyní je čas na odpočinek. Jak pro vás, tak pro krůtu. Doporučujeme igelitové sáčky pro uzavření co největšího množství chuti a umístění do chladničky.

Pták může odpočívat až tři dny a každý den mění svou polohu. Poslední den by ale mělo odpočívat bez plastu. To pomáhá pokožce vyschnout a natáhnout se, což dodává této zářivé křupavé pokožce.

Minimální doba odpočinku by neměla být kratší než 24-36 hodin, pokud chcete, aby maso mělo vlhkou, šťavnatou chuť.

KOUŘENÍ:

Vyjměte krůtu a dejte ji na hodinu při pokojové teplotě. Svažte krůtí stehno k sobě, než ho strčíte do udírny. Nyní je těžká práce hotová. Jednoduše nechte 6-8 hodin kouřit. Čas bude záviset na velikosti ptáka.

S udírnou Bradley můžete vždy dodat masu extra příchuť pomocí našich prémiových ochucených bisket Bradley, které dodávají masu čistý, konzistentní kouř a výsledky budou vždy jemné a šťavnaté.

TA – DA! Jsme připraveni sloužit

Připravte se na to nejnádherněji zlatavé, uzené krůtí maso s křupavou kůží, díky kterému budou všichni vaši hosté ga-ga. Pták je vždy vlhký a plný chuti. Křupavá slupka dodává šmrnc celkové textuře a kouřové aroma polechtá vaše chuťové pohárky.

Můžeme říct, že pokud chtějí jiný recept, že jsme s ním připravili video.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.