How to prepare RUBs for food smoking

Jak se připravit Tření pro kouření potravin

Posted on: January 10, 2023Každý, kdo chce vážně kouřit, se musí naučit hodnotu nanášení ruky na maso, než se dostane do kuřáka. Koření otřesené na povrch masa je ve skutečnosti jedním z nejdůležitějších aspektů procesu kouření.

Každý, kdo to chce s uzením brát vážně, se musí naučit, jak je důležité natírat maso, než se dostane do kuřáka. Koření rozetřené na povrch masa je vlastně jedním z nejdůležitějších aspektů procesu uzení.

Udělejte si test a přesvědčte se sami

Zkuste kouřit dvě žebírka: jednu s třením a druhou bez ničeho. Po uzení je oba potřete BBQ omáčkou a ochutnejte. Stojan na žebra s kořením je mnohem lepší, protože má mnohem hlubší chuť a komplexnost.

To každému nepochybně ukáže hodnotu a důležitost přidání koření a koření do masa před uzením.
Takže, co je to tření a jak lze toto koření na maso nejlépe aplikovat?

Tři části třísky

Směs koření

Směs koření je to, co skutečně odlišuje jeden maz od druhého. Existují základní koření, jako je paprika, česnekový prášek a černý pepř, které jsou dobré s téměř jakoukoli směsí nebo třením. Jiná jsou specifičtější koření a nemusí nutně fungovat se všemi masy a mořskými plody.

• Bylinky jako tymián, oregano, bazalka a další jsou skvělé ke kuřecímu masu a mořským plodům. Kromě toho mohou fungovat jako směs na bylinkové a česnekové potírání nebo dokonce na cajunské potírání.

• Vyzkoušejte a experimentujte s tímto exotickým kořením: skořicí, hřebíčkem a muškátovým oříškem. A protože jsou odvážné, používejte je opatrně. Skvělé pro jerk koření a marocké příchutě, jen malé množství může poskytnout skvělou chuť jehněčímu a dalšímu masu.

• Chcete-li poskytnout úplně jinou vrstvu chuti a tepla, použijte kajenský prášek a prášek z chipotle. To může být účinné při uzení prakticky jakéhokoli masa nebo mořských plodů.

Sůl a sladkost

Sůl je dost možná nejdůležitějším kořením při vaření téměř čehokoli. Výjimkou není ani uzení masa nebo mořských plodů. Sůl probudí chutě, které se nacházejí v masu i v mase.

Nejen, že zesiluje sladkost a působí proti hořkosti, ale má také léčivý účinek na maso a mořské plody. Výsledkem je další vrstva hloubky a složitosti při kouření.

Úroveň sladkosti v troubě je pravděpodobně podhodnocena, protože cukr má schopnost přitáhnout všechna koření dohromady a vyvážit chutě.

Buďte velkorysí!

Kromě toho se na mase, které má velké množství třeně a je uzeno nízko a pomalu, vytvoří vnější vrstva, která je karamelizována z cukrů v třeni. Tato „kůra“ má intenzivní chuť kouře a sladkosti a je vysoce ceněna každým vážným kuřákem.

Dbejte na to, abyste maso, které kouříte, namazali ve zdravém množství. Je důležité, aby maso bylo při přidávání do udírny v podstatě obalené. Naplní chutě a vytvoří tu neuvěřitelnou kůru na vnější straně masa.

Rub znamená Rub

Použití směsi koření na maso se neprovádí pouhým posypáním. Nestačí trochu koření na maso setřást nebo ho jen tak pomačkat. Tyto směsi se z nějakého důvodu nazývají rub. Důležité je koření do masa skutečně vetřít.

Dejte tam ruce a potřete kořením tam a zpět povrch masa. To pomáhá koření proniknout do masa a skutečně maximalizuje chuť.

Některá masa, jako například vepřová plec, mají štěrbiny a je důležité zajistit, aby koření bylo vetřeno do každého „zákoutí“ masa. Nošení latexových rukavic může být nezbytné pro lidi s citlivou pokožkou, protože papriky mohou dráždit ruce.

Nechte to odpočívat

Stejně jako marinádu je nejlepší nechat koření na mase před uzením odpočinout. Po potření směsí koření dejte maso na chvíli zpět do lednice.

Když koření sedí na mase, vtahuje se dovnitř a zintenzivňuje chuť. Uchovávejte v lednici alespoň hodinu, nejlépe dvě až tři a pokud možno přes noc. Sůl v troubě bude mít během marinování na maso nebo mořské plody léčebný účinek.

Recepty

Steve's BBQ Rub

Toto je můj cíl. Obzvláště dobré nejen na vepřová žebra a vepřovou plec/zadek, ale také na kuřecí a hovězí hrudí. Dělám ho ve velkém množství, protože ho používám pořád.

Stačí zkontrolovat ingredience, které potřebujete, smíchat je dohromady a uložit do vzduchotěsné nádoby. Ideální pro použití na vepřové, kuřecí a hovězí maso.

Ingredience:  ½ šálku soli a pepře, Paprika – ¾ c; Mletý černý pepř - ¼ šálku; kajenský pepř - 3 polévkové lžíce; Tymián - 2 polévkové lžíce; Suchá hořčice - 2 polévkové lžíce; Kmín - 2 lžíce a Šalvěj - 1 polévková lžíce

Ragin' Cajun Rub

Tento krém je vynikající na mořské plody. Vhoďte nějaké syrové, oloupané krevety do tohoto tření a pak je vhoďte do Bradley, abyste si pěkně zakouřili. Úžasný!

Budete potřebovat 2 lžíce papriky, jednu lžíci česnekového prášku, jednu lžíci sušeného oregana, jednu lžíci sušeného tymiánu, jednu lžíci bazalky, sůl a černý pepř, dvě lžičky kajenského pepře, dvě lžičky bílého pepře, dvě lžičky cibulového prášku a dvou lžic bílého cukru.

Instrukce

Stačí smíchat ingredience dohromady a uložit ve vzduchotěsné nádobě jako zednická nádoba. Hodí se ke krevetám, kuřecímu, vepřovému a dalšímu masu.

Marocký koření Rub

Vynikající potírání jehněčího i kuřecího masa pro dodání exotické chuti, která se hodí ke kouři.

Budeš potřebovat 1 ½ lžíce papriky a bílého cukru. Poté přidejte jednu polévkovou lžíci každého z následujících koření: Kmín, Coriandr, mletý kardamom, mletá skořice, mletý hřebíček, mletý muškátový oříšek a Kajenský pepř.

Instrukce

Jediné, co musíte udělat, je smíchat ingredience dohromady a uložit do vzduchotěsné nádoby. Doporučujeme například zednickou nádobu. Použijte na jehněčí, kuřecí a další.

Autor: Steve Cylka