How to Smoke Fish: The Ultimate Guide on Everything

Jak se Smoke Fish: Ultimate Guide na všechno

Posted on: January 16, 2023kouření potravin je vždy způsobem, jak proměnit maso v delikatesu. Nestačí jen kouřit obvyklé podezřelé jako červené maso, vepřové maso a kuřecí maso, můžete kouřit také ryby.

Uzení jídla bylo vždy způsobem, jak proměnit maso v pochoutku. Nemusíte jen kouřit obvyklé podezřelé, jako je červené maso, vepřové a kuřecí maso; můžete také kouřit ryby. Tato metoda se dříve používala ke konzervaci mořských plodů, ale nyní je to způsob, jak připravit gurmánské ryby doma. Vyzkoušejte uzené ryby, pokud vás nebaví kouřit steak a chcete zkusit něco jiného, ale šťavnatého lahodného.

Liší se uzení ryb od uzení steaku?

Samozřejmě, že je. Od koření po teplotu, vše se liší. Na rybu nemůžete použít stejné otírání jako na jiné maso. Rybí maso je křehčí než červené maso, takže doba vaření se také liší. Ale nebojte se. S moderními udírnami, jako jsou Bradley Smokers, můžete upravit teplotu a dobu vaření, abyste dosáhli dokonalosti uzeného.

Je jen na vás, zda chcete vařit celou rybu nebo filet. Zde vás provedeme procesem, který je pro oba v podstatě stejný. Tento návod na uzení ryb je pro začátečníky, takže jsme věnovali zvláštní pozornost detailům. Nenechte si ujít žádný z kroků, které jsme zmínili, a uvidíte, jak se kouzlo děje. Získáte šťavnatou, jemnou, v ústech se rozplývající rybu s křupavou kůží navrchu, přesně tak, jak jste si ji vysnili. Pojďme tedy začít.

Ingredience pro uzení ryb

Pokud jde o přísady, použili jsme určité množství přísad, které doplňují množství ryb, které jsme uzili. Pokud je vaše množství ryb vyšší nebo nižší, nezapomeňte upravit přísady. Zde je tedy seznam toho, co potřebujete:

 • 4 až 5 liber rybího filé s kůží. K uzení nejlépe pstruh, losos, makrela, mořský okoun, plachetník nebo tuňák.
 • 1/2 šálku krystalového bílého nebo světle hnědého cukru
 • 1/2 šálku kuchyňské soli nebo košer soli
 • 1 litr vody
 • Paprika je upřednostňována pro pikantní chuť, ale můžete ji použít s jakýmkoli kořením, kořením nebo třeničkou podle vašeho výběru.
 • Čerstvé bylinky na ozdobu. Nejlépe petržel, rozmarýn, šalvěj, tymián nebo kopr.
 • Podáváme plátky citronu

Ingredience pro přípravu cajunského suchého tření

Zde je další seznam ingrediencí pro ty, kteří mají rádi, když jsou jejich ryby při uzené pikantnější. Toto tření funguje dobře s různými rybami, které jsme zmínili výše. Ale nezapomeňte vyvážit množství, pokud nepoužíváte stejné množství ryb, jak je uvedeno v tomto návodu.

 • 1/2 lžičky cayenne
 • 1/2 lžičky sušeného tymiánu
 • 1/2 lžičky soli
 • 1 lžíce cibulového prášku
 • 1 lžíce česnekového prášku
 • 3 lžíce papriky
 • 3 lžíce změklého másla nebo margarínu. Nechte to stranou; nemíchejte to s třením.

Nástroje pro uzení ryb

Jak již bylo zmíněno dříve, nechceme si nechat ujít žádný detail při uzení ryb, proto jsme seřadili seznam věcí, které budete potřebovat. Připravte si je, než začnete vařit.

1. Kvalitní udírna potravin s pokročilým ovládáním teploty a doby vaření. Bradley Smoker je zde naše volba.

2. Velká mísa

3. Plastový obal

4. Maso teploměr

5. Ochucené biskety. Jde o způsob, jak zvýraznit chuť ryby ochuceným kouřem. Bradley Bisquettes jsou naší volbou. Tyto piliny produkují čistý, ochucený kouř a samy uhasí, než se změní na popel.

Příprava ryb na uzení

Ano, toto je samostatný krok, protože zde si musíte dát opravdu pozor na výběr ryb. Vsaďte raději na tučnou rybu než na libovější. Velké kusy tučných ryb zůstanou po uzení jemné a šťavnaté. Hubenější ryby mají po uzení tendenci být suché a tvrdé. Můžete si o tom promluvit se svým řezníkem, abyste získali perfektní. Udržujte také kůži. To pomůže udržet maso na místě. Po uzení mu také dodá šupinatou, křupavou vnější vrstvu, zatímco vnitřek bude šťavnatý a křehký. Celá ryba by měla být zbavena vodního kamene. U velkých ryb odstraňte páteř. U menších ryb mějte páteř připevněnou na jedné straně.

Připravte si marinádu

Sůl, cukr a papriku smícháme s vodou a dusíme na mírném ohni, dokud se vše nerozpustí. Necháme ohřát na pokojovou teplotu a poté v ní rybu necháme alespoň 6 až 10 hodin máčet.

Po slaném nálevu můžete suchý tření použít jako marinádu, abyste na uzené rybě docílili extra pikantního nádechu. Po vyjmutí z nálevu nezapomeňte rybu omýt a osušit.

Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a vytvrzování zde:
Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?
Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin
Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Uzení ryb

Zapněte udírnu a nechte ji předehřát. Použili jsme zde Bradley Smoker s automatickým předehříváním a regulací teploty vaření. Pro jakoukoli jinou značku, kterou používáte, se můžete podívat do uživatelské příručky.

Chcete-li udit celého pstruha, nastavte teplotu mezi 145 až 200 °F (63 až 93 °C) a vařte, dokud se kůže nezačne odlupovat, což bude asi hodinu. Teplota a načasování budou podobné jako u celého pstruha při uzení filetů z lososa.

Vždy používejte a teploměr na maso abyste zabránili nadměrnému kouření vašich ryb. Jakmile je hotovo, podávejte ho horké a prskající s měsíčky citronu a ozdobené bylinkami dle vašeho výběru.

Doufáme, že tato příručka pro uzení ryb byla užitečná pro začátečníky, aby mohli experimentovat s něčím novým s jejich udírnou. Nepřeskakujte Bradleyho tipy a triky, které jsme zde sdíleli, abyste svým uzeným rybám dodali šmrnc.

Další skvělé nápady, jak ze sebe dostat maximum Bradley Smoker, podívejte se na úžasné články na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.