How To Smoke A Prime Rib Like A Pro

Jak kouřit A Základní žebro Jako profík

Posted on: January 16, 2023Mnoho milovníků masa bude souhlasit s tím, že prvotřídní žebro nebo pečená žebra patří mezi nejchutnější velké kusy hovězího masa. Když jdeme do steakhouse při zvláštních příležitostech nebo slavíme svátky u nás doma, je to jeden z nejlepších kusů masa, který si můžete vychutnat. Je přirozeně šťavnaté, jemné a extrémně chutné. Pokud však chcete z chuti, kterou může nabídnout, dostat to nejlepší, musíte ho kouřit jako profesionálové.

Mnoho milovníků masa bude souhlasit s tím, že prvotřídní žebro nebo pečená žebra patří mezi nejchutnější velké kusy hovězího masa. Když jdeme do steakhouse při zvláštních příležitostech nebo slavíme svátky u nás doma, je to jeden z nejlepších kusů masa, který si můžeme vychutnat. Je přirozeně šťavnaté, jemné a extrémně chutné. Pokud však chcete z chuti, kterou může nabídnout, dostat to nejlepší, musíte ho kouřit jako profesionálové.

Jděte na kvalitu

Existuje mnoho věcí, které je třeba zvážit, abyste dosáhli dokonale uzeného prvotřídního žebra. První je kvalita hovězího masa, která je významným určovatelem výsledné chuti. Hledejte proto řez s dodatečným mramorováním, protože bude mít více chuti, vlhkosti a jemnosti. Pokud nesplníte standardy pro kvalitní prvotřídní žebro, nedosáhnete maximálního potenciálu pokrmu.

Můžete zvolit vykostěné nebo vykostěné, ale vykostění může být výhodnější, protože poskytuje extra ochranu masa při jeho vaření. Je důležité, abyste věděli, že uzení prvotřídního žebra začíná výběrem pečeně, nikoli kořením.

Ořízněte tuk

Pokud jste s měřením a kvalitou hlavního žebra připraveni, můžete jej nyní začít ořezávat. Na řezu je přirozeně silná vrstva tuku, což nebude problém při pečení, ale to není případ uzení. Ideálnější je maso co nejvíce odkrýt, aby co nejlépe absorbovalo kouřovou příchuť. Tukový uzávěr zabrání rovnoměrnému rozložení, takže je lepší ho odstřihnout.

Rozhodněte se pro koření

Pro ochucení můžete jít na suché nebo mokré tření. Pro suché tření je nejběžnější metodou potřít hlavní žebro nejprve olivovým olejem a posypat solí a pepřem. Bude to dostatečně pikantní, ale můžete přidat i rozmarýn, šalvěj nebo tymián, pokud chcete další vrstvu chuti. Na druhou stranu je vhodnější mokré tření, protože lépe přilne k masu. Toho docílíte jednoduchým smícháním bylinek dohromady.

Čas kouřit!

Jakmile maso připravíte, zbývá ho už jen udit. Standardní kuřácká teplota pro primární žebro je 225 až 240 stupňů Fahrenheita nebo 107 až 116 stupňů Celsia. Můžete procházet z různých možností dřeva biskety k dispozici u Bradley Smoker pro příchuť dřeva. Chcete-li co nejlépe zvýraznit chuť řezu, zvolte mírné ovocné dřevo, jako je třešeň, a vyhněte se bílému ořechu nebo dubu.

Poté můžete oříznuté a okořeněné hlavní žebro umístit na udírnu. Bude to trvat asi 15 minut na libru, než se uvaří na medium-rare. Po uplynutí očekávané doby uzení by počáteční teplota měla dosáhnout 135 stupňů Fahrenheita nebo 57 stupňů Celsia.

Teprve poté můžete vyjmout vařené hlavní žebro z udírny. Zakryjte ho alobalem a nechte asi půl hodiny odležet, aby si maso udrželo a dokonce znovu absorbovalo vlhkost, aby byl konečný produkt šťavnatější. To bude znatelnější, jakmile odstraníte fólii a nakrájíte pečeně.

Pokud jste si koupili prvotřídní žebro s kostí, nejprve odstraňte kosti. Můžete se také rozhodnout, že tak neučiníte, protože je můžete bez ohledu na to jednoduše vyřezat. Je však prezentovatelnější bez kostí a snáze se také krájí. Pokud je již vykostěné, můžete přistoupit k řezání na požadovanou tloušťku. Prezentujte ji, jak chcete, a můžete ji dokonce podávat s vašimi oblíbenými přílohami.

Vyberte si přílohu

Na výběr je mnoho receptů na přílohy. Například teplá rozmarýnová focaccia je lahodná a perfektní pro nasáknutí šťávy z hlavního žebra. Existují nekonečné možnosti pro vaše uzené žebro. Můžete si také vychutnat jeho jemnou, šťavnatou a kouřovou chuť spolu s červeným vínem. Jeho pikantní bylinkové tóny doplní a vylepší chuť hlavního žebírka, díky čemuž bude vaše oslava ještě výjimečnější a nezapomenutelnější. Pokud budete přesně dodržovat pokyny, můžete dokonce kouřit primární žebro jako profesionál.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.