How to Smoke The Perfect Cowboy Ribeye

Jak se kouř Dokonalý kovboj Ribeye

Posted on: January 16, 2023Cowboy Ribeye potěší každého milovníka grilování. Tento drahý řez je úžasně mramorovaný, nabitý tukem a chutí. S rukojetí z přírodní kosti vyrábí Cowboy Ribeye speciální steak, který vyžaduje nějakou jedinečnou techniku ​​k uzení a smažení.

Cowboy Ribeye potěší každého milovníka grilování. Tento drahý řez je úžasně mramorovaný, nabitý tukem a chutí. S rukojetí z přírodní kosti vyrábí Cowboy Ribeye speciální steak, který vyžaduje nějakou jedinečnou techniku k uzení a smažení. Jedná se o tlustý kus masa, který je náročný na grilování nebo grilování na přímém ohni. Pro dokonalý výsledek se musí vařit pomalu a pomalu pro zvýraznění chuti a dokonalé propečení. Pokud tedy chcete ovládnout umění grilování něžného a šťavnatého Cowboy Ribeye do dokonalosti, zde je pro vás rychlý průvodce.

Výběr správného masa

Hovězí maso by mělo být čerstvé a syrové. Vyberte ribeye řez, který je silný a mramorovaný. Čím je hustší, tím lepší bude výsledek. Seženete ho v různých tloušťkách, ale požádejte řezníka, aby vám udělal velký řez.

Ingredience na koření

Kovbojské ribeye je přirozeně ochucené díky pojivovým tkáním přítomným ve svalu, které obsahují dobré množství tuku. Lehké jednoduché koření tedy udělá s tímto steakem zázraky. Zde je to, čím můžete okořenit klasické kovbojské ribeye.

  • Kóšer sůl
  • Česnekový prášek
  • Černý pepř (hrubě mletý)

Pokud chcete další chuť v kovbojském ribeye, vyberte tymián a rozmarýn.

Koření Cowboy Ribeye

Smíchejte stejné porce košer soli, černého pepře a česnekového prášku, abyste připravili potěr. Naneste velké množství třeně na žeberní oko. Tření by mělo rovnoměrně pokrýt všechny kostky steaku.

Kouřící kovboj Ribeye

Ideální teplota pro vaření celého kovbojského ribeye steaku je mezi 225 a 240 stupni Fahrenheita (107,2C-115,6C). Začněte předehřátím udírny na teplotu blízkou 225 stupňům Fahrenheita (107,2 °C). doporučujeme třešeň pro jemnou chuť nebo hikoru pro silnější kouřovou chuť.

Přeneste ribeye do nosič zahřátého kuřáka. Poté nastavte teplotu a nechte 25 – 30 minut udit. V tuto chvíli můžete na steak přidat bylinky pro větší chuť. Pokud dáváte přednost střední propečení, pak vařte při teplotě 135 stupňů Fahrenheita (57,2 °C).

Spalující kovboj Ribeye

Vložte a kouřový teploměr pro kontrolu vnitřní teploty steaku. Pronikněte špičkou sondy k jádru nejtlustší části žeberního oka, abyste získali skutečnou teplotu. Pokud se teplota pohybuje někde poblíž 110 stupňů Fahrenheita (43,3 C), vyjměte steak a položte jej na horké grilovací rošty. Nechte grilovat na přímém plameni 5 minut, poté steak otočte a grilujte z druhé strany dalších 5 minut. Po dokončení nechte kovbojský ribeye steak 10 minut odpočinout a poté podávejte.

Tipy na uzení dokonalých steaků

Kouření je umění, které vyžaduje praxi k dosažení dokonalosti. Vybrali jsme však několik tajných tipů pro pitmastery, které mohou začátečníkům pomoci rychle zvládnout základy uzení jídla. Podívejte se na ně zde.

Solanka/ Rub

Solanka je vysoce koncentrovaný roztok soli a vody, který pomáhá dodat masu vlhkost, když je v něm několik hodin namáčeno. Tření může být suché nebo mokré. Suché tření je směs bylin a koření, mokrý tření obsahuje základ z oleje nebo ovocné šťávy smíchané se suchým třením. Solanka / drť zvýrazňuje chuť jídla a také pomáhá udržet vlhkost i po uzení. Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde: Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?; Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin; Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení.

Jděte nízko a pomalu

Uzení je nízký a pomalý způsob vaření. V tomto procesu se jídlo vaří při trvale nízké teplotě po dlouhou dobu, dokud nedosáhne požadované propečení. Pomalé vaření pomáhá zachovat křehkost masa, díky čemuž je šťavnaté a šťavnaté.

Přidejte vlhkost

To je důležitý krok k získání dokonale křehkých a šťavnatých steaků. Teplo může vytrhnout vlhkost z potravin, které tak budou suché a připálené. To je důvod, proč musíte do jídla při uzení současně přidat vlhkost. Do udírny umístěte pánev s horkou vodou, aby bylo jídlo v páře, nebo použijte rozprašovač s vodou nebo ovocnou šťávou k rozstřikování jídla v pravidelných intervalech. Dobrý nápad je také potřít jídlo máslem nebo olejem, aby zůstalo vlhké.

Používejte kvalitní udírnu potravin

Kvalitní kuřák dokáže zautomatizovat všechny klíčové úkoly spojené s uzením jídla a poskytnout tak relaxační zážitek z grilování. Profesionální kuřáci, jako je Bradley Smoker, mají digitální konzolu pro přednastavení teploty vaření a doby před uzením. Má také automatické podávání Bradley Bisquette systém, který pomáhá kuřákovi nepřetržitě běžet celé hodiny s určitým dohledem.

Probrali jsme to, co potřebujete vědět o přípravě a kouření oblíbeného kovbojského ribeye, a několik Bradleyho tipů a triků pro uzení jídla. Doufáme, že vám tyto tipy pomohly k tomu, abyste si gurmánské grilování vyzkoušeli doma. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.