Idiot's Guide to Wine Pairing with Smoked Foods

Průvodce idiotem Párování vína s uzenými potravinami

Posted on: January 13, 2023Kouřový steak je nekompletní bez sklenice vína po boku. Tajemství na oslavu této delikovanou kombinaci spočívá v párování to dokonale. Červená s červenou a bílou s bílou do práce nefungují. Takže zde je kompletní idiot průvodce pro párování vína s uzenými potravinami, takže se oba doplňovat.

Uzený steak se cítí neúplný bez sklenky vína po boku. Tajemství oslavy této delikátní kombinace spočívá v dokonalém spárování. Červená s červenou a bílá s bílou nefungují. Takže tady je úplný idiotův průvodce, jak spárovat víno s uzeným jídlem, aby se oba vzájemně doplňovali.

Proč je párování vína a uzeného jídla důležité?

Uzené maso má bohatou chuť suchého koření nebo vlhkého nálevu. Tyto intenzivní chutě mají tendenci potlačovat víno, takže chutná ploché a nudné. Pokud je kyselé víno spárováno s intenzivně ochuceným uzeným jídlem, pak válka obou chutí může způsobit, že párování bude štiplavé.

Zde hraje roli trik párování vína a jídla. Myšlenka je, že žádný z nich by neměl chutnat dominantně nebo nevýrazně zároveň.

Průvodce párováním uzeného jídla a vína

Jak jsme řekli, toto je idiotská příručka, takže jsme ji zachovali jednoduchou a snadno pochopitelnou a implementovatelnou. Podívejte se na průvodce níže.

Ryzlink rýnský: Tato lehká vína se nejlépe snoubí s uzeným vepřovým masem, kuřecím masem nebo rybami.

Chardonnay a Sauvignon Blanc: Tato lehká ochucená vína mají nakyslou ovocnou chuť, která se nejlépe hodí k uzeným rybám nebo drůbeži.

Malbec: Toto víno s tmavou ovocnou příchutí je ideální pro přípravu nápoje sangria. Nejlépe chutná s červeným masem.

Port & Pinot Noir: Tato tmavě červená vína mají jemnou svěží chuť, která se dobře hodí k uzeným rybám, jehněčímu, kuřecímu a červenému masu.

Pinot Grigio, Pinot Gris a Moscato: Tato středně plná vína se sladkou příchutí skvěle chutnají k drůbežímu masu a mořským plodům.

Blush vína: Tato vína lze podávat v různých směsích a hodí se téměř ke všem libovým masům.

Shiraz & Syrah: Výrazná chuť a silné aroma těchto vín se skvěle hodí k uzenému hovězímu masu a velkým steakům.

Merlot & Cabernet: Tato plná vína mají tmavě červené odstíny a výraznou suchou chuť. Doplňují uzené hovězí a vepřové maso.

Tipy, jak kouřit jídlo jako pitmaster

Uzení jídla je umění, které musí být zdokonaleno s určitou dovedností. Podělíme se však o několik triků pit master, které vám pomohou připravit dokonalý uzený steak k tomu nejvhodnějšímu vínu.

1. Profesionální kuřák: Výběr správného kuřáka je prvním krokem k úspěchu v umění kouření. Pro-food kuřák jako Bradley Smoker bude soběstačný, aby mohl dělat svou práci bez jakéhokoli hlídání dětí. Profesionální kuřák je navržen tak, aby vám zajistil co nejpohodlnější a nejpříjemnější kouření, i když jste začátečník.

2. Maso nasolte: Solení je proces marinování masa ve vysoce koncentrovaném roztoku vody, soli a koření. To pomáhá masu nebo rybě absorbovat všechny chutě a vlhkost před uzením. Zvýrazňuje chuť a jemnost masa.

3. Použijte čistý kouř: Nečistý kouř vycházející ze spálených dřevěných třísek a popela může kontaminovat jídlo a způsobit jeho hořkou chuť. Je důležité vyměnit palivo dříve, než se změní na popel. To je kde Bradley Bisquettes může vás zachránit od této nudné práce. Bradley Bisquettes jsou ochucené dřevěné třísky, které automaticky zhasnou, než se promění v popel. Zlepšují chuť a vůni jídla a jsou k dispozici v 17 různých příchutích, jako je whisky, bílý ořech, javor, třešeň, jablko atd.

4. Použijte čerstvé syrové maso: Uzení polotovaru z důvodu úspory času může být někdy špatný nápad. Pitmasters preferují uzení syrového masa, protože absorbuje veškerou kouřovou chuť, když je tepelně upraveno. Používejte nejkvalitnější maso, abyste získali nejlepší uzenou chuť.

Další tipy

5. Nastavte cílovou teplotu: Různé kusy masa vyžadují různé teploty uzení. Je to tam, kde je vyžadována specializovaná udírna, která umožňuje nastavit přesnou teplotu vaření. Bradley Smoker je zde vítěz. Disponuje digitálním rozhraním s přednastavenými ovládacími prvky teploty, které umožňuje nastavit a změnit libovolný teplotní rozsah, kdykoli je to potřeba.

6. Přepněte topná tělesa: Některé potraviny vyžadují pro uzení variabilní topná tělesa. Například biftek může vyžadovat horké uzení na začátku a studené uzení k dokonalosti. Bradley Smoker je dodáván s několika topnými tělesy, aby vám poskytl ten nejlepší zážitek z uzení jídla. Může fungovat jako studený udírna, horký udírna, trouba a sušička.

7. Umožněte větrání: Kouř vycházející z jídla může přetížit udící komoru a snížit chuť jídla. Je důležité umožnit určitou ventilaci, aby přebytečný kouř mohl uniknout z komory, aniž by to ovlivnilo teplotu vaření. Bradley Smoker má špičkový ventilační systém, který udržuje stálou teplotu vaření a zároveň uvolňuje přebytečný kouř.

8. Vyrovnejte úroveň vlhkosti: Uzení odstraňuje vlhkost z potravin a tím je suší. Pro zachování křehkosti je důležité maso během uzení napařit. Bradley Smoker je dodáván se samostatnou nádobou na vodu, která automaticky vaří jídlo v páře, když se udí.

Závěr

Kouření může být pro začátečníky skvělým nebo ne tak skvělým zážitkem v závislosti na technikách, které jsou dodržovány. Doufáme, že tyto jednoduché Bradleyho tipy a triky na párování vína a jídla spolu s kouřením jídla vám pomohou zvládnout hru jako začátečníka.

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.