Grilling 101: How to Grill Multiple Types and Sizes of Meat

Grilování 101: Jak grilovat více druhů a velikostí masa

Posted on: January 16, 2023Kouření masa je vysoce ceněná technika vaření, kterou byste měli zvládnout, abyste uspořádali perfektní grilovací večírky. Na rozdíl od konvenčně připraveného masa má uzené maso výrazně bohatou chuť, která ho činí lahodnějším, křehčím a dobrým pro vaše zdraví, protože obsahuje méně tuku.

Uzení masa je vysoce ceněná technika vaření, kterou byste měli ovládat, abyste mohli uspořádat perfektní grilovací párty. Na rozdíl od běžně připravovaného masa má uzené maso výraznou bohatou chuť, díky které je lahodnější, křehčí a prospěšnější pro vaše zdraví, protože obsahuje méně tuku.

Pokud plánujete udit více druhů a velikostí masa, doporučuje se investovat do grilu na pelety. V kategorii kuřáků pro začátečníky jsou různé možnosti a jsou cenově dostupné. Stejně jako jiné techniky vaření se musíte dobře připravit a dodržovat konkrétní kroky, abyste skončili s dokonale uzenými kousky masa, které budou vaši hosté rádi jíst.

Zde jsou odborné rady, jak udit různé druhy a velikosti masa jako profesionál.

Začněte čištěním grilu na pelety

Při uzení masa je prvořadá hygiena. Začněte čištěním pelet, abyste se zbavili nečistot z předchozí grilovací party. Ujistěte se, že grilovací rošty a grilovací plochy jsou zcela nedotčené a připravené. Jinak odpad zničí chuť masa a předurčí vás k otravě jídlem.

Umístěte maso na různé talíře

Kousky kuřecích křídel by se neměly dávat na stejný talíř jako pstruh. Kupte několik talířů a umístěte na jeho talíř různé maso. Jejich oddělením vás zbaví nesčetných problémů s bezpečností a hygienou potravin spojených s tepelně neupraveným hovězím masem, jako jsou kontaminace. Ve stejném bodě byste neměli sdílet nádobí. Každý druh masa by se měl udit pomocí vlastního náčiní.

Naplánujte si, jak umístíte maso na gril

Chcete-li se stát profesionálním kuřákem masa, musíte si předem naplánovat přidání/umístění různých druhů masa na grilu. Odborníci doporučují vytvořit graf, který vás provede celým procesem. Při vytváření grafu zvažte dobu, kterou každé maso vyžaduje, aby se rovnoměrně udialo. Ujistěte se, že se držíte plánu, abyste se vyhnuli spálení některých kusů.

Například T-bone bude trvat déle než jiné jemné kousky masa. Takže se ujistěte, že začnete brzy, abyste se ujistili, že se uvaří správně. V opačném případě, pokud proces uspěcháte, skončíte tak, že hostům naservírujete tepelně neupravené maso.

Maso by nemělo přijít do kontaktu

Jde o další hygienický krok, který eliminuje riziko kontaminace a zbytečného mixování chutí. Při pokládání masa na gril se ujistěte, že se kusy nepřekrývají. Mezi jednotlivými druhy masa by měla být mezera jeden nebo dva palce, aby se zajistilo, že se syrové šťávy nemíchají. Je také důležité poznamenat, že rozmačkání masa omezuje cirkulaci vzduchu a kouře, což vede k nedopečeným místům.

Nádobí by mělo být vždy čisté

Tajemství správného uzení různých druhů masa spočívá v dodržování vysokých hygienických standardů. Veškeré nádobí, které používáte, by mělo být vždy čisté. Masový teploměr by měl být po každém použití opláchnut teplou vodou a mýdlem, aby se zabránilo přenosu šťávy syrového masa z jednoho kusu na druhý. Stejný případ platí pro všechny ostatní používané nástroje, jako jsou kleště a špachtle.

Kdo chce, aby mu byly naservírovány krevety, které chutná jako uzená žebra? Chápeš pointu. Pokud si nejste jisti, jaký gril použít, zde je obsáhlý a aktualizovaný přehled nejlepších udíren pro začátečníky, který vás provede nákupním procesem.

Nemíchejte marinády

Polévání masa při vaření pomocí marinády mu dodá jedinečnou chuť a udělá ho lahodnějším. Při podlévání buďte opatrní, abyste nezničili celý kuchař. Jedna marináda by se neměla používat na dva různé druhy masa. Je moudré mít různé marinády a mít během celého procesu vždy po ruce dezinfikované těsto.

Sledujte teploty uvnitř udírny

Jak již bylo zmíněno dříve, některé druhy masa, jako je T-bone, se vaří déle. Teplota kuřáka musí být proto optimální, abyste ušetřili čas, zvláště pokud máte zpoždění. Čím více druhů masa grilujete pohromadě, tím déle bude trvat, než se všechna dobře propečou. Studené šťávy z masa sníží teplotu uvnitř grilu.

Můžete si také všimnout, že některé části grilu budou teplejší než jiné. Zajistěte, aby byly všechny části grilu rovnoměrně ohřívány ovládáním ventilace grilu. Budete také muset několikrát zkontrolovat průběh, abyste se ujistili, že teplota uvnitř je optimální.

Průběžně kontrolujte vnitřní teplotu masa

Pochopte, že nejlepšího grilování dosáhnete udržováním správné vnitřní teploty masa, než se zaměřovat pouze na dobu vaření pro každý druh masa. Přílišné soustředění na dobu vaření uvedenou v knize receptů povede k vysušenému a převařenému nebo nedopečenému masu.

Kupte si kvalitní digitální teploměry na maso a použijte je ke kontrole vnitřní teploty každého kusu masa nezávisle. Pokud udíte tři druhy masa, mějte tři teploměry na maso. V opačném případě jej budete muset čistit pokaždé, když budete kontrolovat další.

Zvažte nákup dvouzónového grilu

Na trhu jsou začátečnické druhy dvouzónových grilů, které můžete použít k uzení různých druhů masa současně. Jednou z předností tohoto typu grilu je, že vám poskytne větší kontrolu nad procesem. Masa nebudete muset zbytečně přesouvat po grilu. Pamatujete si, co jsme mluvili o míchání šťáv ze syrového masa?

Závěrečné myšlenky

Společné uzení různých druhů a velikostí masa vyžaduje speciální dovednosti přípravy a uzení. Řím však nebyl postaven za jeden den, aplikujte výše uvedené tipy a postupy, abyste toto řemeslo zvládli. Zkušení kuřáci vás mohou také provést celým procesem a sdělit vám další tajemství, takže se nebojte oslovit a pozvat je.

Jak postupujete, můžete zkusit uzení různých druhů masa, jako je vepřové/hovězí nebo kuřecí/ryba, abyste získali požadované dovednosti a odborné znalosti. A co je důležitější, ujistěte se, že investujete do správné udírny a naučte se používat všechny funkce, jako je ventilace, k řízení cirkulace kyslíku v grilu.

Tento článek je napsán pitmastery na adrese GrillGuru. Podívejte se na jejich stránky a nezapomeňte se podívat na zbytek Bradley Food Smoking Blog má co nabídnout! Happy Smoking.