Double Recipe: Smoked Scallops And Smoked Tomato and Eggplant Lasagna

Dvojitý recept: Uzené mušle a lasagne z uzených rajčat a lilku

Posted on: January 11, 2023Spárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Smoke Once. Jíst dvakrát. A taky koktejl!

Na svém blogu The Philly Foodist vždy nabádám čtenáře, aby ze svého kuchařského úsilí vytěžili maximum a usnadnili si věci, jak jen mohou. Vzhledem k tomu, že je možné připravit jídlo, které je chutné, čerstvé, místní a zdravé, stejný princip platí pro kouření s mým Bradley Smoker.

Kouření v malém měřítku

Když zapálím našeho Smokera, líbí se mi, že to dá celý den práce! Přístup je „No Rack Left Empty“. Jelikož vařím na naší středně velké městské zahradě a obecně vařím pro dva nebo pro malou večeři, moje kouření je v malém měřítku.

Vždy nadšený, že zkusím nové věci v Bradley, podělím se o dvě večeře a lahodný koktejl – to vše z jednoho kouření.

Nedávno jsem se rozhodl, že některé nádherné mořské mušle, které jsem nasbíral na Farmer's Market, by měly jít do našeho Bradley Smoker. Předtím jsem hřebenatky v udírně nedělala, ale musím říct, že dopadly perfektně. Takže tady je moje technika pro lahodné uzené mořské mušle.

Jídlo číslo jedna – uzené mušle

Technika

Zahřejte svůj Bradley Smoker na 225 – 250 stupňů a na kouř použijte mírné dřevo, jako je jabloňové dřevo.

Hřebenatky nikdy nekupujte zabalené v mléčné tekutině, protože jim kouření neprospěje. V každém případě se jim vyhněte. Kupte si raději přírodní, suché mušle.

Každou hřebenatku zabalte do tenkého plátku té nejlepší slaniny, kterou můžete dostat. Použil jsem uzenou slaninu z třešňového dřeva od místního výrobce. Hřebenatkou prostrčte párátko, aby plátek slaniny držel na místě. Položte je na lehce naolejovaný rošt a kuřte 45 minut až jednu hodinu.

Odstraňte a užívejte si!

Jsou skvělé s dobrou místní kukuřičným klasem a lehce osolenými plátky rajčat.

Jídlo číslo dvě – lasagne z uzených rajčat a lilku

Letos moje lilky přicházejí jako šílené a jsou krásné. Takže, když už jsem měl kuřák připravený a horlivý do práce, proč si jich pár nevykouřit? A co ta velká rajčata z nového dresu, která jsem si právě koupil na farmářském trhu?

Technika

Bradley byl již nastaven na 225 – 250 a kouřil z jabloňového dřeva.
Nakrájejte rajčata na polovinu. Odstraňte semena a membránu. Pokud to uděláte v misce s vodou, jde to rychleji.

Oloupejte lilky a nakrájejte je na kolečka o velikosti 1/4 palce až 1/2 palce.
Všechnu zeleninu pokapejte trochou extra panenského olivového oleje a trochou soli a pepře.
Některé stojany lehce naolejujte.
Rajčata položte na rošt řeznou stranou nahoru.
Plátky lilku položte na další stojan nebo dva.

Použijte je na lasagne

Vložte stojany do Bradley Smoker. Udit jednu hodinu, nebo dokud lilek neztmavne a nezměkne na dotek a rajčata jasně červená a také křehká.

Když jsou hotové, rajče i lilek jsou měkké, kouřové a lahodné. Na další večeři je můžete proměnit ve verzi lasagní.

Začněte vrstvou plátků lilku, přidejte trochu sýra ricotta, čerstvou bazalku a pár kapek extra panenského olivového oleje. Ujistěte se, že je sýr vypuštěný, pokud je vodnatý.

Dále přidejte vrstvu uzených rajčat a stejný postup sýra a koření. V závislosti na tom, kolik zeleniny jste uzili, měli byste mít alespoň tři nebo čtyři vrstvy.

Můžete to zakončit více ricottou, trochou strouhaného parmezánu a vločkami červené papriky. Pečeme v běžné troubě na 375 50 minut až hodinu. Po vyjmutí z trouby nechte pár minut stát. Lasagne nakrájíme na měsíčky a podáváme.

Užívat si!

A nakonec … . .

Koktejl: „Smoky Manhattan“

Technika
Zatímco Bradley pracuje na mušle a zelenině – nebo hned poté, co je vytáhnete – vložte do udírny tác sladkých třešní s peckami. Necháme třešně 20 – 30 minut udit.

Rozmačkejte jednu třešeň ve sklenici – jak budete zamotávat, jáma se uvolní – a nezapomeňte ji odstranit. Pořádně to rozmixujte, chcete, aby se uvolnila chuť kouřové třešně. Poté přidejte svůj oblíbený manhattanský koktejl
recept a přidejte další uzenou třešeň na ozdobu.

Užívat si!

Od The Philly Foodist