What Is a Pork Cushion?

Co je a Vepřový polštář?

Posted on: January 18, 2023Mít informace a znalosti o různých mase se vždy hodí. Je to ještě lepší, když jste někdo, kdo vaří často nebo rád, aby si dobře nasbíral kus masa. Pork je jeden z nejchutnějších mas tam venku.

Mít informace a znalosti o různých masech se vždy hodí. Ještě lepší je, pokud jste někdo, kdo často vaří nebo si rád pochutná na dobře utrženém kousku masa. Vepřové maso je jedním z nejoblíbenějších mas. Lidé ho preferují kvůli jeho všestrannosti a oblíbenosti. Vepřové maso však může mít mnoho různých kusů. Různí lidé mají různé preference, pokud jde o druh vepřového masa, který preferují a jak ho rádi jedí.

Nejběžnější kusy, které lidé znají, jsou vepřové kotlety, vepřový bůček a vepřová žebírka. Ale jiný řez není příliš obvyklý: vepřový polštář. Pochází z vepřové piknikové plec. Je štíhlý a bez kostí. Vepřový polštář může být velmi jemný, pokud je správně uvařen. Pokud vás zajímá, jak se vepřový polštářek liší od ostatních kusů a čím se přesně liší, nejlepší způsob je porovnat ho s běžným kusem vepřového masa.

Boston Butt vs. Vepřový polštář

Důvodem, proč jsou tyto dva často srovnávány, jsou podobnosti, které sdílejí. Je docela snadné je splést. Vepřový polštář obvykle pochází z piknikového ramene, zatímco vepřový zadeček je přímo nad touto oblastí. Maso ve vepřovém polštářku je navíc mnohem libovější než vepřový zadek. Důvod spočívá v tom, kde se toto maso na zvířeti nachází. Vepřový polštář je mnohem blíže k přední noze prasete, a proto obsahuje méně tuku a více svalové hmoty.

Tvar těchto dvou střihů lze také zvážit při jejich porovnávání. Vepřový polštář má trojúhelníkový tvar, zatímco vepřový zadeček má podlouhlý tvar. Kromě toho se oba tyto kusy dají vařit a udit podobným způsobem. Možnosti dušení, opékání nebo uzení jsou preferované a oblíbené mnoha. Oba jsou velmi chutné a chutné. I když se mnozí hádají, který střih je lepší, my věříme v to, abychom si oba užili naplno.

Nyní, když chápeme, odkud pochází vepřový polštářek a čím se liší od vepřového zadku, pojďme se podívat na některé známé způsoby vaření vepřového polštáře. Existuje mnoho receptů, které můžete vyzkoušet, protože tento kus vepřového masa je velmi univerzální.

Uzený vepřový polštář

Pokud jste fanouškem toho, že si tu a tam vychutnáváte uzené maso, kouření vepřového polštáře vás přiměje k návratu. Proces uzení vepřového zadku a vepřového polštářku je velmi podobný. Ale doba přípravy a vaření se může lišit. Být trpělivý je důležité, protože tyto řezy vyžadují svůj vlastní sladký čas. Ale bude to stát za to. Prvním krokem je příprava těsta na vepřový polštář. Rub hraje zásadní roli při zvýraznění chuti tohoto lahodného řezu.

Chcete-li vytvořit dokonalé potírání, ujistěte se, že máte těchto několik základních ingrediencí: sůl, pepř, nasekaný česnek, paprika, šalvěj, oregano, suchá hořčice a kajenský pepř. Tato směs pozvedne chuť a pomůže vám dosáhnout ideálního polštářku z uzeného vepřového masa.

Možností je také přidání chilli prášku nebo několika chilli vloček, které to pěkně nakopnou. Po promísení ingrediencí štědře potřete maso a dobře obalte. Jakmile je maso hotové, zabalte ho do plastové fólie a nechte 8 až 24 hodin uležet v lednici.

Necháte-li maso marinovat co nejdéle, pomůže to vyluhovat všechny lahodné chutě bylinek a koření. Jakmile čekání skončí, maso je připraveno jít do udírny. Nejprve se ale ujistěte, že vepřové maso odpočívalo při pokojové teplotě alespoň hodinu. Jakmile je tento krok proveden, zahřejte udírnu a umístěte maso na stálé teplo. Profesionálním tipem by bylo zajistit umístění na silnější a mastnější stranu. Doba uzení bude záviset na množství masa. Pravidlem je vařit 1,5 hodiny na libru masa.

Mělo by se kouřit při teplotě mezi 185 °F až 195 °F (85 °C až 91 °C) při stálé teplotě. Aby se předešlo případným nehodám, je nutné maso pečlivě kontrolovat. Důležitou roli zde hraje druh kuřáka, kterého používáte. Kvalitní elektrická udírna může výrazně snížit vaše potíže. Pokračujeme, jakmile je maso dobře uzené, mělo by odpočívat déle než 30 minut, než se do něj zaboříte a vychutnáte si svou masovou záležitost. V tuto chvíli bude maso vonět nebem a budete v pokušení ho hned zhltnout.

Podívejte se na několik dalších článků o uzeném vepřovém:
Jak udit nejšťavnatější vepřový bůček
Můžete zmrazit uzená žebra?
Dětská záda vs. náhradní žebra: Co potřebujete vědět o vepřových žebrech

Vychutnat si jeden z nejlepších kusů vepřového masa je zážitek sám o sobě. Pokud máte zájem o další recepty, navštivte Blog Bradley Smokers dnes.