What Is the Money Muscle? (The Best, Finest Part of the Pork Butt!)

Co je to Svaly peněz? (Nejlepší, Nejlepší Část Vepřového Zadku!)

Posted on: January 25, 2023Sval na peníze je zvláštní sval, který je široce považován za "svatý grál na vepřové balení." Pochází z dolní poloviny ramene, a to na opačném konci kosti. Tento měkký vepřový "sval" je přitažlivě promařen tukem, který se na rozdíl od jiného typu melt-your-mouth.

Peněžní sval je zvláštní sval, který je široce považován za „svatý grál balení vepřového masa“. Pochází ze spodní poloviny prasečího ramene na opačném konci kosti. Tento měkký vepřový „penízový sval“ je přitažlivě mramorovaný tukem, což mu dodává chuť rozplývající se v ústech, na rozdíl od jiných. Má vzhled menšího vepřového hřbetu s hlubokými proužky tuku. To jej odlišuje od ostatních vepřových kusů, které jsou známé spíše pro nadměrný svalový tuk než pro výrazné mramorování. Tuk se při pečení vepřového zadku jemně vykresluje a poskytuje bohatou, máslovou chuť peněžnímu svalu.

Zde je vše, co potřebujete vědět o jedné z největších součástí prasečího zadečku nebo plece.

Výběr nejlepšího vepřového zadku

Získání správného typu vepřového zadku je prvním krokem ve všem. Vždy věnujte velkou pozornost velikosti svalů peněz, protože čím větší, tím lepší. Rychlý způsob, jak prozkoumat vepřový zadek, je chytit sval, a pokud vám připadá tlustý, pak je to nejlepší.

Při výběru byste měli zvážit také velikost vašeho kuřák. Velikost, kterou zvolíte, by se měla vejít alespoň do udírny a zároveň ponechat dostatek prostoru pro dostatečné proudění vzduchu. Je to zásadní faktor, který je třeba zvážit, ale většina lidí jej často opomíjí.

Lokalizace peněžního svalu

Nalezení kosti a přesun na opačnou stranu je nejjednodušší přístup k identifikaci peněžního svalu. Ačkoli většina lidí hledá dokonalý zadek, může být obtížné zjistit, který je dokonalý prostřednictvím obalu Cryovac. Vše, co potřebujete, je používat ruce, abyste cítili svaly peněz. Je to pevný sval táhnoucí se po tváři zadku a ten, který poskytuje dokonalý střih.

Ostrým nožem na maso krájejte podél tukové čáry ve vepřové plecce, abyste odstranili svalovinu a vyhli se proříznutí linií tuku. Tento tuk napomáhá procesu uzení a zároveň dodává chuť a vůni konečnému produktu.

Mám oříznout svaly peněz?

Ačkoli většina ostatních grilovaných mas, jako je hrudí, kuřecí maso a další kusy hovězího masa, může vyžadovat ořezání, svalovina peněz nepotřebuje žádné úpravy. Značný počet pitmasterů úspěšně udí své vepřové maso, aniž by ho ořezalo.

Ale také se můžete rozhodnout oříznout, odstranit trubky, svaly a dokonce i kosti. Ořezávání může být také nezbytné pro každého, kdo se chce zbavit přebytečného tuku. Zůstane vám tak požadovaný kus masa. Zvětší také povrch a zajistí rovnoměrné vystavení teplu pro dobře propečenou kůrku.

Bez ohledu na výběr je také dobré zajistit, abyste nechali vepřový zadek odpočinout. V podstatě chcete dát vnitřním šťávám čas, aby se znovu vstřebaly zpět do masa.

Jak marinovat své peněžní svaly

Injekce je jedním z nejlepších způsobů, jak marinovat svaly peněz. Je to snadný a spolehlivý prostředek ke zvýšení šťavnatosti a chuti vepřového masa. Dodatečné šťávy poskytují extra vlhkost potřebnou pro křehký, šťavnatý a chutný výsledek při uzení.

Někteří z nejlepších pitmasterů běžně vstřikují své peníze do svalů šťávou, jako je broskvový nektar, jablko nebo bílé hroznové víno. Roztok může být někdy tvořen šťávami a drtí obsahujícími fosfáty.

Použití tření je také významným způsobem, jak dodat masu chuť. Máte možnost použít speciální třecí prostředek vyrobený z vašich oblíbených bylinek. Tyto bylinky a přísady však musí být kompatibilní s přírodními příchutěmi peněžního svalu. Sweet Heart je běžně aplikovaný třecí prostředek, směs mnoha dalších tření.

Pokud se rozhodnete jít cestou tření, doporučujeme nanést tření na obě strany, abyste získali hnědou nebo načervenalou srst. Budete také muset nechat svůj vepřový zadek přes noc odpočinout v lednici, aby se umožnilo vstřebání nových chutí.

Jak kouřit vepřový nedopalek

Nízké a pomalé kouření je jedním z nejlepších způsobů, jak si připravit svaly. Umístěte svůj sval na peníze do udírny nastavené na optimální teploty kolem 250 °F (121 °C) Toto je ideální teplota doporučená pro uzení svalu na peníze s dobou vaření asi tři hodiny. Během uzení můžete také stříkat libovolné šťávy podle vašeho výběru.

I když je lepší, když se kouří nízko a pomalu, příprava zabere méně času než zbytek nedopalku. V důsledku toho je nejlepší vyříznout svalovinu peněz a vařit ji odděleně od zbytku masa. Pokud to neuděláte, vystavujete se nebezpečí převaření.

souhrn

Vysoký obsah tuku v peněžním svalu ho udržuje měkký. Tukové mramorování proniká hluboko přes maso tohoto svalu, díky čemuž je jedinečné ve své chuti a chuti. To je u vepřových kusů neobvyklé, protože tuk je obecně venku a neprotéká masem, což je častější u kusů hovězího masa.

Podívejte se na další články o uzeném vepřovém zadku:
6 úžasných kroků ke kouření nejlepšího bostonského vepřového doteku
Jaký je nejlepší způsob, jak udržet trhané vepřové maso vlhké?

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.