What is a Substitute for Liquid Smoke?

Co je náhrada za Tekutého kouře

Posted on: January 16, 2023Tekutý kouř je rychlým řešením uzení potravin. Je to složka, která dodává podobnou kouřovou chuť potravinám, jako je maso, ryby, zelenina a drůbež, aniž by bylo nutné jídlo celé hodiny udit. Ve srovnání s hodinami uzení jídla, které vyžaduje udírnu, palivo a neustálou péči, je tekutý kouř vhodnou volbou.

Tekutý kouř je rychlé řešení uzení potravin. Je to složka, která dodává podobnou kouřovou chuť potravinám, jako je maso, ryby, zelenina a drůbež, aniž by bylo nutné jídlo celé hodiny udit. Ve srovnání s hodinami uzení jídla, které vyžaduje udírnu, palivo a neustálou péči, je tekutý kouř vhodnou volbou.

Má to však i jisté stinné stránky. Tekutý kouř není zdravá přísada. Obsahuje škodlivé sloučeniny jako PAH, které jsou karcinogenní. To je důvod, proč lidé doporučují nahradit tekutý kouř přirozeně zdravějšími ingrediencemi, které dodají stejnou chuť, aniž by to ovlivnilo zdraví.

Profesionální tip: Polycyklické aromatické uhlovodíky (PAH) jsou třídou chemikálií, které se přirozeně vyskytují v uhlí, ropě a benzínu. Vznikají také při spalování uhlí, ropy, plynu, dřeva, odpadků a tabáku. PAH generované z těchto zdrojů se mohou vázat nebo tvořit malé částice ve vzduchu.

Náhražky tekutého kouře

Zde je pět nejoblíbenějších náhražek tekutého kouře, které dokážou potravinám dodat lahodnou kouřovou chuť. Podívejte se na ně níže:

#1. Uzená paprika

Uzená paprika, známá také jako španělská paprika, je nejčastěji používanou náhradou tekutého kouře. Je to zářivě červené koření vyrobené kouřením a sušením paprik po dobu týdnů na ohni z dubového dřeva. To je důvod, proč dodává jídlu bohatou kouřovou chuť.

#2. Chipotle prášek/ Chipotle v konzervě

Chipotle prášek se připravuje mletím papriček jalapeno a následným uzením na ohni. Je běžnou složkou mexické kuchyně pro přirozenou kouřovou příchuť, kterou pokrmu dodává. Konzervované chipotle jsou papriky konzervované ve sklenici v omáčce, která má kouřovou příchuť. Často se používá do marinád na grilování.

Více náhrad za tekutý kouř

#3. Uzená sůl

Jedná se o aromatické koření získané kouřením běžné soli na dřevěném ohni po dobu několika týdnů. Chuť se liší podle použití dřeva, jako je bílý ořech, dub, jabloň, olše atd. Můžete jednoduše posypat uzenou solí nebo přidat do tření, abyste získali kouřovou chuť.

Podívejte se na naši širokou škálu chuťové profily pro účely párování dřeva! Podívejte se, které druhy dřeva se dobře hodí k různým masům a zelenině.

#4. Uzený čaj

Uzený čaj je čínský černý čaj připravovaný vykuřováním čaje. V tomto procesu je většinou preferováno použití borového dřeva. Čaj postrádá hořkost, a proto jej lze uvařit ve vodě a použít jako nálev. Můžete ji rozemlít na jemný prášek a použít v roztírání, abyste získali bohatou kouřovou chuť.

#5. Vyhrazený kuřák potravin

Speciální udírna je nejlepší možností, jak získat intenzivní kouřovou chuť v jakémkoli druhu jídla, ať už je to maso, drůbež, ryby nebo zelenina. Vaří jídlo zcela v horkém kouři, aby poskytlo nejintenzivnější kouřovou chuť, kterou nelze dosáhnout žádným jiným způsobem. Uzení jídla je pomalý a stabilní proces, takže oddaný kuřák může zachránit situaci.

Výhody vyhrazeného kuřáka

Specializovaná udírna, která je navržena tak, aby neustále uděla jídlo, přichází s řadou funkcí, které uspokojí všechny recepty na grilování. Kuřáky jako Bradley Smoker jsou přenosné provedení, které je pohodlnější než příprava obrovské udírny. Bradley Smoker má také pokročilé ovládací prvky, jako je automatický podavač dřeva, digitální nastavení a dvojitá topná tělesa, aby vyhovovala všem požadavkům na uzení. Udírna může provádět uzení za tepla i za studena.

Zde jsou další klíčové výhody Bradley Smokers, které musí mít všichni profesionální kuřáci.

Konzistentní výkon: Vzhledem k tomu, že kuřák může podávat dřevo z komory automaticky, může pracovat nepřetržitě celé hodiny, aniž by musel být často hlídán.

Uživatelsky přívětivé ovládání: Bradley Smoker umožňuje přednastavení doby uzení a teploty pro zajištění požadované propečení každého grilování. Jakmile nastavíte čas a teplotu v digitální konzoli, udírna funguje samostatně.

Dvojité topné články: Díky dvěma topným tělesům může udírna provádět horké i studené uzení, kdykoli je to potřeba. Po naplnění nádoby na vodu může také jídlo současně vařit v páře.

Další výhody vyhrazeného kuřáka

Snadné čištění: Odnímatelný boční panel a rošty usnadňují čištění po uzení.

Bradley Bisquettes: Bradley Smoker Bisquettes jsou ochucené dřevěné disky, které hoří po určitou dobu a vytvářejí jednotný čistý kouř, pro dokonalou chuť a zážitek z kouření. Bradley Bisquettes jsou k dispozici v 17 různých příchutích, jako je dub, olše, jablko, třešeň, bílý ořech, javor atd., aby vyhovovaly všem typům grilovaných jídel.

Na konci tohoto článku najdete náhražky tekutého kouře. Navrhli jsme několik pečlivě vybraných možností, které umožní i začátečníkům vyzkoušet bez obav, že se pokazí a zničí grilované jídlo. Pro bohatou a intenzivní kouřovou chuť však nic nepřekoná výsledky, které nabízí profesionální kuřák. Doufáme, že tyto jednoduché Bradleyho tipy a triky o výhodách profesionálního kuřáka pomohly zvýšit sebevědomí a příští léto vyzkoušet uzení potravin prémiové kvality doma. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.