What Makes Meat Tender?

Co dělá maso Nabídka?

Posted on: January 16, 2023Zřezivý tenec a šťavnatý steak může udělat jakoukoli barbeque milenec drool. Není to jen bohatá hladová chuť, která udělala barbequed potraviny populární, ale šťavnaté maso v nabídce, že tento vaření procesu nabízí. Nicméně, všechna barbecká masa se nestanou něžností sama o sobě, vyžaduje to, aby se takt a triky dopřávaly té dokonalé něžnosti. Zde jsou dva běžné metody pro panování masa.

Z prskajícího jemného a šťavnatého steaku může každý milovník grilování slintat. Není to jen bohatá kouřová chuť, kvůli které jsou grilovaná jídla oblíbená, ale také šťavnaté jemné maso, které tento proces vaření nabízí. Všechna grilovaná masa však nezkřehnou sama o sobě, vyžaduje to určitý takt a triky, aby bylo dosaženo dokonalé křehkosti. Zde jsou dva běžné způsoby změkčování masa.

Bring:

Solení je proces namáčení masa v koncentraci vody a soli. To dodává masu dostatek vlhkosti, aby se zabránilo jeho vysychání během procesu uzení. Upřednostňuje se většinou pro libovější maso. Do slaného nálevu lze navíc přidat koření pro ochucení masa. Toužíte po užitečnějších tipech na nakládání? Přečtěte si naše články Jak vaření masa ovlivňuje chuť a Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení !

Tření:

Pro větší kusy masa se jako potěr připravuje směs koření a soli. Touto směsí potřeme celé maso, abychom dodali chuť. Během uzení vylučují pojivové tkáně v mase šťávy, které se spojují s třením a činí maso jemné a šťavnaté.

10 oblíbených zjemňovačů masa na grilování

Mnoho chemických změkčovačů masa útočí na trh, což zajišťuje pohodlí a dobré výsledky. Skutečná podstata grilování však spočívá v použití přírodních surovin jako změkčovadel, protože ty zachovávají původní chuť masa a zachovají šťavnatost i po delším vaření. Zde je deset nejoblíbenějších přírodních tenderizérů schválených pitmastery:

1. Ovocná šťáva

Některé druhy ovoce jako ananas, fíky, kiwi atd. obsahují enzym zvaný papain, který pomáhá rozpouštět bílkoviny v mase a vytvářet šťávu. Tato šťáva maso hydratuje a udržuje ho během uzení měkké.

2. Čaj

Tanin je přírodní zjemňovač přítomný v čaji. Čajové lístky uvařte ve vodě a poté sceďte. Tekutinu použijte k marinování masa před grilováním. Pomáhá udržet steak po uzení šťavnatý a šťavnatý.

3. Káva

Stejně jako čaj je i káva přírodním zjemňovačem. Je ještě lepší, protože dodává masu jemnou chuť. Uvařte si kávu a nechte ji vychladnout. Poté do ní maso ponořte a před pečením nechte chvíli odpočinout. Tato marináda nikdy nenechá maso při uzení vyschnout.

4. Jedlá soda

Soda bicarbona při vstřebávání rozkládá svalové bílkoviny v mase. Jedlá soda může být posypána na maso nebo přimíchána do tření. Lze jej také použít s vodou k přípravě změkčujícího nálevu.

5. Zázvor

Zázvor dodává steaku pikantní chuť a také ho udržuje šťavnatý. Obsahuje enzym zvaný proteolytický, který pomáhá rozkládat bílkoviny ve svalových vláknech, díky čemuž je maso jemné a šťavnaté. Zázvor lze použít jako dužinu, plátky nebo ve formě prášku.

Více Tenderizerů na maso

6. Ocet

Ocet obsahuje velké procento kyseliny octové, která rozkládá svalová vlákna v mase, aby bylo měkké. Masu také dodává chuť, takže je lahodné.

7. Jogurt/podmáslí

Vápník v jogurtu a podmáslí reaguje s bílkovinami ve svalech a rozkládá je na šťávu. Tato šťáva maso hydratuje a zabraňuje jeho vysychání.

8. Rybí omáčka/ Sojová omáčka

Sojová omáčka nebo rybí omáčka dokáže svou slaností masu dodat chuť a také ho zjemní. To lze přidat jako grilovanou omáčku nebo jako marinádu před uzením.

9. Citrus

Jedná se o tradiční tenderizer používaný ve filipínské kuchyni. Citrus je přirozeně kyselý a pomáhá rozbíjet proteinovou vazbu ve svalovém vláknu. Tím se z masa uvolní šťáva, která pomáhá udržet je šťavnaté i po uzení.

10. Víno/ Pivo

Pivo a víno obsahují třísloviny a kyseliny, které uvolňují bílkoviny ve svalových vláknech, aby maso změkčily. Také dochucují maso a lze je použít jako marinádu nebo slaný nálev.

Tipy na dokonale jemné steaky

K získání šťavnatých a šťavnatých steaků nemusí někdy stačit pouhá změkčovadla, zvláště pokud je maso libové. To vyžaduje nějakou rychlou opravu, kterou zde sdílíme.

Nezapomeňte na marinádu: Marináda dodává masu vlhkost a zvyšuje jeho schopnost absorbovat kouřovou chuť a zachovat křehkost.

Vařte pomalu a pomalu: Uzení jídla je dlouhodobý proces, který by se měl provádět při nízkých teplotách, aby se zabránilo vysušení masa. Například uzení vepřového zadku bude vyžadovat 225 až 240 stupňů F (107,2 C až 115,6 C), zatímco slanina z vepřového bůčku se může vařit při méně než 100 stupňů F (37,8 C).

Použijte profesionální udírnu: Profesionální kuřák může zautomatizovat všechny předpoklady uzení, aby bylo dosaženo dokonalých výsledků. Bradley Smoker je jedním takovým příkladem. Je navržen s duálními funkcemi ohřevu, které umožňují uzení za tepla i za studena. The Bradley Smoker má automatický podavač, který zajišťuje konzistentní výkon až 9 hodin bez doplňování dřeva. Díky digitálnímu ovládání doby a teploty vaření je uživatelsky přívětivý.

Používejte správné palivo: Palivo by mělo maso spíše ochucovat, než aby bylo páchnoucí. To je důvod, proč jsou Bradley Bisquettes nejlepší volbou pro dokonalý zážitek z kouření. Bradley Bisquettes jsou speciálně navrženy tak, aby dodávaly 17 různých příchutí, ze kterých si můžete vybrat, a spalovaly po určitou dobu, než se změní na popel, a dodávají vašemu masu pouze chuť, zatímco teplo je zpracováváno našimi elektrickými topnými tělesy.

Před podáváním necháme odpočinout: Steak nepodávejte ihned po uzení. Necháme chvíli odležet, aby absorbovala všechnu šťávu, která se během vaření vyloučila. Díky tomu bude steak šťavnatý a chutný.

Závěrečné myšlenky

Tyto Bradleyho tipy a triky pro uzení jemných steaků byly sdíleny, aby pomohly začátečníkům vyzkoušet toto umění s jistotou. Doufáme, že tyto tipy byly užitečné. Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.