Brisket Point Vs. Brisket Flat, Which One Is Better?

Bristový bod Vs. BrisketKterý je lepší?

Posted on: January 18, 2023Jen málo jiných druhů uzených masa může porazit naprostý zlomyslnost, že bůček musí nabídnout. Od své křupavé kůry až po měkké, křehké a šťavnaté uvnitř je opravdu něco, do čeho se každý může snadno zamilovat.

Jen málo jiných druhů uzeného masa dokáže překonat naprostou lahodnost, kterou hrudí nabízí. Od jeho křupavé kůry až po měkký, křehký a šťavnatý vnitřek, hrudí je opravdu něco, co si každý snadno zamiluje. Jediná věc, která může zlepšit hruď, je jíst ho s rodinou a přáteli. S kuřákem na dvorku a malým setkáním je vše připraveno.

Vzhledem k tomu, že vaření může trvat dlouho, může to být pro lidi často nepohodlné. Někdy to chcete uvařit rychle. K tomu si můžete vybrat buď bod nebo plochý. To je častá otázka mezi milovníky hrudí a těmi, kteří mohou být v kouření noví. Pojďme tedy tuto debatu jednou provždy urovnat a zjistit, co je lepší.

Co je hruď?

Ne každý si zde možná plně uvědomuje, co je to hruď. Pro ty, kteří vědí, můžete přejít k další části, kde si projdeme některé základy pochopení hovězího hrudníku.

Hovězí hruď je prvotřídním kusem hovězího. Nachází se těsně pod sklíčidlem, nebo mu můžete říkat rameno. Každé zvíře má 2 hrudní kosti – každá se nachází na přední noze.

Hrudník je plný pojivové tkáně, protože sval slouží k přenášení velké hmotnosti. To znamená, že maso může být velmi tuhé, pokud není správně uvařeno, a nikdo nechce žvýkací, houževnatý hrudník, který je na dotek jako kůže. Dlouhá doba vaření umožňuje, aby se tuk správně vytavil a výsledkem je měkké, jemné a šťavnaté pečené hrudí.

Při uzení hrudí použijte to, čemu se říká celá verze packeru, která je neořezaná. Tuk má být lesklý a bílý, s libovým masem sytě rubínově červené barvy.

Bod

Nyní, když přejdeme k věci (žerty stranou), jde o to, že téměř všechen tuk sídlí. Jedná se o malý a silný viditelný kousek pojivové tkáně. Na první pohled, bod se skládá z více chuti kvůli množství přítomného tuku. Jakmile se však tuk uvaří, zbyde ještě spousta masa.

Z tohoto konkrétního důvodu se hrot často mele pro použití na hamburgery.

Byt

Někdy může být byt označován jako první řez – v každém případě totéž. Plochý je ten štíhlejší sval, a jak název napovídá, po sejmutí návleku leží naplocho. Nahoře má také poměrně silnou vrstvu tuku, známou jako „čepice“. To se během procesu vaření vykresluje a dodává masu další nával chuti.

Obvykle se víčko před vařením seřízne. Pokud to řezník ještě neořezal, můžete to udělat doma docela snadno.

Ve srovnání s hrotem je plochý větší řez a má více obdélníkový vzhled. Je to také oblíbená volba pro sendviče z hovězího masa, protože se díky svému tvaru dobře krájí. Pravděpodobnost, že narazíte na byt v supermarketu, je mnohem vyšší než bod.

Který je lepší?

Nyní k otázce za milion, co je lepší? Při vykuřování může být jak placka, tak špička neuvěřitelně lahodná, a proto je na tuto otázku ještě těžší odpovědět. Věci se však trochu zjednoduší, když se do rovnice vezme preference.

Pokud jste někdo, kdo preferuje plátky hrudí, pak je byt tím správným řešením. Díky tvaru a štíhlé textuře je ploché krájení stejnoměrných plátků velmi snadné. Navíc maso není příliš tučné a chutná lahodně.

Nyní, pokud máte rádi trhané maso na sendviče nebo BBQ, bod je pro vás. Pointa má extrémně jemné maso, až se rozpadá a navíc překypuje neuvěřitelnou chutí. Jediný rozdíl je v tom, že obsah tuku je hodně, což znamená, že budete mít méně masa na práci. Přesto získáte texturu hladkou jako máslo.

A tady to máte. Mezi hrotem a plochým je mnoho rozdílů, ale oba vytvářejí vynikající hruď. Vše záleží na vás a na tom, co raději jíte. Od křehkého, šťavnatého masa s vysokým obsahem tuku až po velký plát, který lze krájet, záleží jen na vás a na tom, jak preferujete hrudí.

Máte zájem o další články o kouření hrudí? Tak to jste na správném místě! Podívejte se na tyto články, které jsme pro vás připravili:
Jak kouřit hruď a tipy Pro hruď
5 Nejlepších Druhů Dřeva Na Uzení Hrudníku
Terminologie hrudí a vaření pro uzení jídla
Jak nakrájet hruď

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.