Common Pitfalls Of Food Smoking

Běžný Úskalí Kouření jídla

Posted on: January 10, 2023Stejně jako většina ostatních metod vaření je kouření jídla umění. Abychom to opravdu napravili, vyžaduje to hodně času a tréninku.

Stejně jako většina ostatních způsobů vaření je uzení jídla uměním. Aby to bylo opravdu správné, chce to hodně času a cviku.

Kuchaři, kteří kouří jídlo, jako Ted Reader, strávili celý život zdokonalováním svých dovedností a chutí v oblasti kouření. Je tak blízko dokonalosti, jak víme!

Cesta plná pokusů a omylů

Uzení jídla je cesta plná pokusů a omylů, a když si myslíte, že jste toto umění úplně zvládli, máte to. Setkáte se s novým třem, novou glazurou, novou příchutí dřevěných štěpků, novým způsobem přípravy masa nebo novým produktem, který změní vaše techniky.

Dnes, Bradley Smoker rád bych vám pomohl ušetřit trochu času, pokusů a omylů tím, že vám poskytne několik tipů, co dělat nebo co nedělat, když dojde na uzení potravin.

Jídlo Kouření Běžná úskalí

– Při manipulaci se šunkou, krůtím nebo kuřecím masem vždy zkontrolujte štítky na mase, abyste věděli, zda je maso předvařené či nikoli. To ovlivní dobu kouření!

– Nebojte se masa, které má v sobě kost. Kosti fungují jako sekundární zdroj tepla při vaření. Navíc napomáhají rovnoměrnějšímu propečení masa tím, že absorbují teplo a přenášejí ho do masa.

– Před vložením masa si Bradley Smoker předehřejte.

– Nechte kouř cirkulovat a unikat. Nezachycujte všechen kouř uvnitř udírny, nebo kouř bude stagnovat. V důsledku toho by vaše ořechy, sýr, maso nebo cokoli, co je v udírně, mohlo způsobit nechtěnou kouřovou lázeň.

– Neotevírejte udírnu příliš často. Když ji musíte otevřít, udělejte více než jen jednu věc, jako je kontrola teploty jídla, kontrola nebo přidání vody, abyste minimalizovali počet případů, kdy musíte udírnu otevřít.

– Použijte teploměr. Jediným způsobem, jak skutečně zjistit, zda je vaše maso hotové a připravené k podávání, je použití teploměru na maso. Nenechte se zmást svou vizí „20/20“. Většina receptů na uzení jídla vám řekne, jakou teplotu by vaše jídlo mělo dosáhnout, když je hotové.

– S nanášením omáček a potírání byste měli obecně počkat až na poslední hodinu vaření, ale není to pravidlem. Recepty se budou lišit.

– Vyhněte se nadměrnému kouření masa. Obecně platí, že byste měli jídlo udit po polovinu doby, než je potřeba k jeho vaření. Pokud například vaříte 6 hodin, uďte první 3 hodiny. I to se bude lišit podle receptu a podle vaší vlastní chuti.

Na výběr je spousta lesů

– Některé druhy dřeva se lépe hodí k určitým skupinám potravin. Například Olše, Javor nebo náš Pacific Blend se k mořským plodům opravdu hodí. K červeným masům se naopak hodí Hickory a Mesquite. Některá dřeva mohou propůjčit intenzivní chuť kouře, která, pokud to přeženete, může pokrm přehlušit, spíše než vytvořit lahodnou dřevitou chuť.

- Myjte si ruce! Pokud jste tento víkend mistrem grilování a chcete udělat dojem a netrápit svou dobrou rodinu a přátele, sledujte talíře, vidličky, nože, kleště atd., které přišly do styku se syrovým masem. Po manipulaci se syrovým masem si navíc vždy umyjte ruce. Nepoužívejte stejné náčiní, jaké jste použili na syrové maso pro vařené maso. Udržujte své prostory pro vaření čisté a bez bakterií, abyste se vyhnuli nemocem přenášeným potravinami.

Doufejme, že několik z těchto doporučení vám ušetří nějaké potíže během procesu rafinace! Kupředu a nahoru mistři kouření jídla!