The A-Z Guide To Healthy Food Smoking

Průvodce A-Z Zdravé jídlo kouření

Posted on: January 16, 2023Uzení potravin existuje od doby, kdy člověk začal vařit na otevřeném ohni, a z různých důvodů přežilo věky. Od praktického uchování potravin až po zvýraznění jedinečné chuti jídla se uzení může rychle stát vaší oblíbenou metodou vaření.

Uzení potravin existuje od doby, kdy člověk začal vařit na otevřeném ohni, a z různých důvodů přežilo věky. Od praktického uchování potravin až po zvýraznění jedinečné chuti jídla se uzení může rychle stát vaší oblíbenou metodou vaření.

Ačkoli jiné metody, jako je opékání, pečení a grilování, získaly v průběhu let velkou pozornost, uzení potravin zůstává nepřekonatelné a populárnější než kdy jindy. Uzené maso, drůbež a mořské plody jsou známé pro svou hlubokou, svůdnou chuť obohacenou procesem uzení. Uzení nejen okoření každé jídlo, ale působí i jako účinný konzervant.

Navzdory tvrzení, že uzená jídla nejsou nejzdravější jídla, existují způsoby, jak připravit výživné uzené recepty. Pro vašeho průvodce jsme zahrnuli několik základních Bradleyho tipů a triků pro zdravé kouření potravin.

Vyvarujte se popálení

Mnoho lidí považuje spálené maso za lahodné a chutné, ale připálené jídlo je nejen nevzhledné, ale také považováno za nezdravé. Ve skutečnosti několik studií ukázalo, že může obsahovat karcinogenní sloučeniny, které by mohly vést k rakovině.

Dobrou zprávou je, že se nemusíte obávat spálení masa během uzení, když používáte pokročilý udírnu, jako je Bradley Smoker. Je vybaven inovativními funkcemi, je extrémně univerzální a umožňuje lepší ovládání. Díky automatickému generátoru kouře (stále je nutný určitý dohled) také není nutné tento kuřák neustále sledovat.

Zdroj bílkovin pro stavbu těla

Ryby a maso jsou přirozeně bohaté na aminokyseliny a bílkoviny pro podporu růstu a regenerace svalů pro sportovce, kulturisty a fitness nadšence. Vykuřte tyto potraviny s vysokým obsahem bílkovin, aby byly skvělým doplňkem vaší vyvážené stravy.

Kuřecí recept

Kuře je bohaté na základní živiny, jako jsou bílkoviny, fosfor a vápník, které jsou nezbytné pro vývoj kostí a svalů. Přidejte trochu uzených hub a červené papriky recept na kuřecí stehno a nokya vaše tělo i chuťové buňky vám poděkují.

Dezert

Kdo říká, že nemůžete udělat dezert z kuřáka? Vyzkoušejte recept na pudink z uzeného dýňového chleba pomocí Bradley Smoker, nebo to trochu okořeňte přidáním vašich oblíbených ingrediencí do směsi. Dýně je obzvláště bohatá na vitamín A, lutein a je vysoce výživná. Obsahuje také další vitamíny, které mohou posílit vaši imunitu.

Potraviny zvyšující energii

Pokud se cítíte pomalí, unavení nebo máte potíže se soustředěním, je to pravděpodobně kvůli vaší stravě. To, co jíte, může výrazně ovlivnit vaši produktivitu a energii. Nezapomeňte proto do svého jídelníčku zařadit potraviny zvyšující energii, jako je uzený losos, avokádo a vejce, abyste měli sílu pracovat aktivně a efektivně po celý den.

Ovoce

Do vaší udírny se může dostat cokoli, včetně ovoce. Všichni víme, že ovoce je vynikajícím zdrojem minerálů a vitamínů. Mají také vysoký obsah vlákniny, nízký obsah sodíku a cholesterolu a dodávají řadu antioxidantů, které vám pomohou dosáhnout lepšího zdraví.

Bylinky a koření

Není pochyb o tom, že bylinky a koření mohou vaše uzené jídlo více chutnat a zlepšit vaše zdraví. Byliny jsou listy rostlin, zatímco koření se často vyrábí z bobulí, kůry, kořenů nebo semen rostliny. Obojí může udělat vaše uzené jídlo chutné, ale je také bohaté na výživné sloučeniny, které posilují vaše zdraví.

Méně tučné alternativy

Při uzení se neomezujte na tučné masné výrobky. Vždy můžete minimalizovat obsah tuku ve svých uzených receptech používáním méně tučných alternativ, jako je kachna, jehněčí a ryby. Pokud zoufale toužíte po hovězím mase, rozhodněte se pro nejlibovější kusy, jako je mimo jiné svíčková, porterhouse steak, svíčková a plochý steak.

Maso marinujte

Před vložením masa do udírny maso marinujte pomocí přirozeně kyselých přísad, jako je limetková šťáva, citron nebo ocet. Maso tak změkne a vaše tělo bude snáze trávit bílkoviny. Je to také skvělý způsob, jak dodat masu dodatečnou vlhkost, aby nebylo příliš suché a tuhé.

Navíc marinování může pomoci zabránit převaření. S marinádovou omáčkou můžete vždy experimentovat, když maso hodíte do rajčatové omáčky, citronu a dalšího koření a koření.

Prohlédněte si celý náš katalog článků o nakládání a nakládání masa zde!:

Jaký je rozdíl mezi mořením, nakládáním, marinováním a nakládáním?

Nakládání a uzení masa pro domácí konzervaci potravin

Pokyny pro nakládání a nakládání s masem pro uzení

Ovládání porcí

Díky lahodné chuti a svůdné vůni uzeného jídla může být snadné se nechat svést k přejídání. To se však nedoporučuje, pokud chcete kouřit zdravé jídlo. Porce masa je nejlepší nakrájet na menší kousky a dávat na menší talíře. Kromě snížení příjmu masa, zmenšení velikosti porcí také zkracuje dobu vaření.

Zelenina

Ačkoli většina lidí používá udírny k uzení ryb, masa a drůbeže, vždy můžete udit řadu zeleniny, jako je zelí, chřest, květák, lilek, cherry rajčátka, paprika, cibule a mnoho dalších. Bradley Smoker a Bradley Bisquettes dodají vaší oblíbené zelenině bohaté aroma a lahodnou chuť, díky čemuž bude příjemnější k jídlu. Další skvělé tipy a triky Bradley spolu s tím, jak co nejlépe využít svého Bradley Smoker, najdete v úžasných článcích na našem Bradley Smoker Food Smoker Blog.

Podívejte se na naše recept na uzené avokádo, který je jedním z nejcennějších a nejoblíbenějších rodinných předkrmů.