Cleaning up the food and electric smoker.

Jak používat Elektrický smoker (A ujisti se, že to bude dobře možné!)

Posted on: March 10, 2022
Read time: Read Time: 10 minSpárujte text s obrázkem a zaměřte se na vybraný produkt, kolekci nebo blogový příspěvek. Přidejte podrobnosti o dostupnosti, stylu nebo dokonce uveďte recenzi.

Technologie skutečně změnila způsob, jakým věci děláme a nahlížíme na ně. Jen před pár lety bylo sdílení receptů na jídlo hlavně ústní nebo čtení časopisů o vaření a museli jste čekat měsíc, než vydali novou kopii. To se však vše změnilo a díky nespočtu blogů se vám snadno dostane pod ruku cokoli. Pokrok v technologii dal život také pokročilým kuchyňským spotřebičům.

V průběhu let jsme byli svědky toho, že se objevily nové techniky vaření, které se vyvíjejí, aby vyhovovaly současnému spotřebitelskému trhu. Například uzení se vyvinulo z pouhé metody konzervace potravin na jednu z nejoblíbenějších technik vaření. To přineslo různé typy kuřáků potravin, včetně elektrických kuřáků.

Co jsou elektrické kuřáky?

Jedná se o venkovní/vnitřní varná zařízení, která udí jídlo pomocí elektřiny jako zdroje ohřevu, takže celý proces je rychlý a snadný. Podíváme se, jak správně používat elektrickou udírnu pro ty nejlepší zážitky z vaření.

Maso se udí v elektrické udírně

Použití elektrické udírny potravin

Na rozdíl od ostatních kuřáků používají elektrické kuřáky elektřinu jako hlavní zdroj tepla. Díky tomu jsou šetrné k životnímu prostředí a snadno se používají, protože je nemusíte neustále hlídat.

Abychom lépe pochopili, jak používat elektrickou udírnu potravin, nejprve se podíváme na její hlavní vlastnosti.

Například Bradley Smoker vydává puky aromatických dřev, označovaných jako Bisquettes. Tyto Bradley Bisquettes produkují konzistentní, čistý kouř a jsou dostupné v 16 různých příchutích, včetně bílého ořechu, pekanového ořechu, jablka a javoru.

 • Nádoba na vodu – Nádoba na vodu je umístěna těsně nad tácem na dřevěné třísky a při uzení se obvykle plní studenou vodou. Při zahřívání udírny se voda změní na páru, což napomáhá konvekčnímu vaření.
 • Stojany na kuřáky – Sem umístíte maso. Stojany lze také použít k držení litinových pánví, kde se vaše jídlo může opékat.
 • Ventilační otvory a klapky – Umožňují únik přebytečného tepla a zajišťují účinné proudění vzduchu během procesu uzení.
Uzené maso připravené k jídlu

Nastavení udírny potravin

Postup:

 1. Koření vaší elektrické udírny – Zde zapnete elektrickou udírnu, když je stále prázdná, a nějakou dobu běží.

Jedním z hlavních důvodů, proč to udělat, je pomoci odstranit prach a jiné částice na grilovacích roštech nebo krytu z nerezové oceli, které se mohly nahromadit během výroby.

Jak na to:

Nejprve zapněte udírnu na teplotu mezi 250–275 °F (121–135 °C) a nechte ji běžet tři hodiny. Poté udírnu vypněte, otevřete dvířka a nechte vychladnout. Tento proces se provádí hlavně tehdy, když je udírna nová.

 1. Nastavení požadované teploty a času.

Nastavte si udírnu na preferovanou teplotu uzení v závislosti na tom, co chcete kouřit, a na vašich preferencích. Pokud je to například hovězí maso, předehřejte si udírnu na teplotu 225 °F (107 °C).

 1. Do udírny umístěte nádobu plnou vody.

To pomáhá udržet maso během uzení vlhké, protože se odpařuje voda.

 1. Dejte si na vaření dostatek prostoru a času.

Elektrické udírny jsou navrženy tak, aby vařily při mnohem nižší teplotě, zvýrazňují chuť a poskytují křehké kusy masa. Proto musíte být připraveni nechat maso udit, dokud nebude dobře propečené, a dát si dostatek prostoru pro správné uzení.

Nastavení udírny potravin

Čištění elektrické udírny potravin

Pro delší trvanlivost a správnou funkčnost by měly být elektrické udírny potravin po každém použití čištěny.

Jak to vyčistit:

 • Po skončení uzení odpojte udírnu a nechte ji vychladnout.
 • Vyjměte příslušenství z udírny. Patří mezi ně grilovací rošty, tác na hranolky a pánev na vodu.
 • Pomocí mírně navlhčeného ručníku vykartáčujte zbytky a poté vydrhněte kuchyňskou houbičkou, abyste odstranili menší částice, které zůstaly při uzení, včetně tuku.
 • Elektrickou udírnu otřete čistým vlhkým hadříkem a nechte uschnout.

Proč si pořídit elektrickou udírnu?

 • Jak jsme již zmínili, elektrické udírny se snadno používají a nevyžadují dohled, takže jsou ideální pro začátečníky a dokonce i nováčky.
 • Snadno udržuje stálou teplotu.
 • Můžete použít libovolnou kombinaci dřevní štěpky.
 • Zapnutí není náročné.
 • Jsou šetrné k životnímu prostředí.

Shrnout

Je jasné, že použití elektrické udírny potravin není tak obtížné. Je však důležité si uvědomit, že existují různé značky elektrických kuřáků a v některých případech se informace mohou trochu lišit.

Podívejte se na další články o elektrických udírnách potravin níže:
Elektrické udírny vs. plynové grily
10 důvodů, proč je elektrický kuřák úžasný, a na co se zaměřit
Jak používat kuřák jako troubu
Nejlepší způsoby čištění grilu a udírny
Jak získat lepší kouř z vašeho kuřáka

Další skvělé nápady, jak ze svého Bradley Smoker vytěžit maximum, najdete v úžasných článcích na našem webu Bradley Smoker Food Smoker Blog pro další tipy a triky.